Второ дете

  • 1 639
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 314
...........................................

Ами ако аз бях пуснала тема, щеше да е същата - 2 проблема: здравословен и възрастов и проблем, че мъжът ми СЕГА не иска второ.
А ти така щателно анализираш моите постове, че няма смисъл да я пускам и тук става  Blush

Иначе да и аз мисля, че "ревливо" бебе е недостатъчно за отказ за второ, ама мъжът ми така казва... знам ли  Rolling Eyes може и да ме лъже....  Rolling Eyes

Той всъщност казва "малката да поотрасне още малко и тогава" - принципно е така, но при мен времето го ограничава...

Последна редакция: ср, 18 яну 2012, 12:11 от mama&sladurana

# 16
  • Някъде на юг
  • Мнения: 73
Здравейте, момичета! Като прочетох заглавието на темата адски много се зарадвах.
Имам дъщеря, която навърши скоро 4 години. Съпругът ми, както и аз искаме да си имаме още едно детенце. НО аз винаги се възпирам и се успокоявам, че не е дошло времето. А причините, които ме стопират са, че пия вече 2 години хапчета, започнах нова работа, предстои ни ремонт и т.н.  newsm78
Ще ми се пак да изпитам онова необяснимо чувство при появата на първото ми дете. Макар и вече да зная, че никак не е лесно да се грижеш за едно малко човече, и да бъдеш РОДИТЕЛ.
Но вътрешно усещам, че рано или късно ще преодолея тези пречки и ще се радвам на второто си дете.
На авторката на темата мога да кажа да преусмисли нещтата добре, защтото недорузоменията със съпруга никак не са за пренебрегване, макар и да иска да имат още едно дете. Ражданетото на още едно дете едва ли ще промени толкова значително съпружеските отношения. Това си е все пак мое мнение.
Малко дългичко се получи писмото ми, но исках да изразя по ясно себе си. Дано съм го направила.
Желая Ви здраве и много положителни емоции!!!  bouquet

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Времето никога няма да настъпи за второ дете, ако не го пришпориш( времето, де)  Laughing

# 18
  • Мнения: 9 356
Здравейте, момичета! Като прочетох заглавието на темата адски много се зарадвах.
Имам дъщеря, която навърши скоро 4 години. Съпругът ми, както и аз искаме да си имаме още едно детенце. НО аз винаги се възпирам и се успокоявам, че не е дошло времето. А причините, които ме стопират са, че пия вече 2 години хапчета, започнах нова работа, предстои ни ремонт и т.н.  newsm78

Раждането на второ дете обикновено зависи най-вече от желанието на родителите и донякъде от липсата на здравословни проблеми. За работа не знам, но лично ние започнахме и направихме ремонта вкъщи, докато бях бременна, просто се наложи дори ново разпределение на стаите, заради новото бебе.
Времето никога няма да настъпи за второ дете, ако не го пришпориш( времето, де)  Laughing
Абсолютно вярно, ако непрекъснато си намираш все нови и нови пречки. Днес ремонт и нова работа, утре - някакви финансови неуредици, хоп детето става на 14-15 години и вече решавате, че сте твърде стари за малки деца и т.н.
Моля те, не приемай поста ми като упрек, просто си помисли дали наистина пречките са толкова непреодолими или просто липсва желание.  bouquet

# 19
  • Някъде на юг
  • Мнения: 73
Deni-meni напълно съм съгласна с теб. Peace Наистина желанието е най- важно, защтото ако има нещо, което го подтиска това желание, няма как да стане. Благодаря ти, че си ми дала пример с теб, как си успяла да направиш ремонта, докато си била бременна. 
Понякога си мисля, второто дете да дойде някак си ей така непланувано, защтото засега друг вариант не виждам. Е, то пак ще е желано, но ще ми бъде стимул да подредя нещтата мигновенно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт