Театри, постановки, мюзикъли...

  • 85 229
  • 398
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 040
Включвам се да похваля новото представление на постоянния цирк на сцена-спектаклите са в събота и неделя от 11 и от 16ч.Много ни хареса,беше разнообразно и интересно.Децата дори се снимаха с камилата.Препоръчвам.

# 151
  • Sofia
  • Мнения: 26 455
Къде се намира цирка

# 152
  • София
  • Мнения: 1 040
Циркът се намира на ул Клокотница 29-тел 931 33 99 Цените знам само за балкона-6лв за дете и 8 лв възрастен. Мисля,че партера е 10 и 8лв,но не съм сигурна.

# 153
  • Мнения: 3 993
Прочетох назад в темата, че доста от вас са водили децата си на "Пипи Дългото Чорапче" в Театър София.
Споделете, моля, дали представлението е подходящо за 5-годишни.
С приятелка искаме да заведем дъщерите си (ненавършили 5) на "Пипи", защото вече се запознаха с нея и много я харесват. Мернах някъде из темата, че "Пипи" се играе и в Младежкия театър, но от сайта му в момента нищо не мога да разбера.
Коя от двете постановки е по-добра и по-подходяща за 5 годишни?

# 154
  • Sofia
  • Мнения: 580
Миналата година водих дъщеря си на "Пипи " в театър София....на 7 беше тогава.....интересно,но чак възторг-не. Постановката не е директно по книгата....доста е различен сюжета...

# 155
  • Мнения: 1 615

В афиша на театъра ми направиха впечатление 2 постановки, които си мисля, че биха били подходящи за 9 годишни - "Българи от старо време" и премиерната за сезона"Аладин".
Някакви отзиви за някоя от тях ?




Аз писах подробно за "Българи от старо време" през февруари, може да потърсиш назад в темата, имаше и други коментари, струва ми се. Накратко - аз не бях хич доволна. Бях с много деца и повечето май се забавляваха, но въпреки това не го препоръчвам. Чалгаджийско ми беше.
"Аладин" го имах предвид, но като гледам артистите... вероятно ще пропуснем.

# 156
  • Мнения: 1 615
Прочетох назад в темата, че доста от вас са водили децата си на "Пипи Дългото Чорапче" в Театър София.
Споделете, моля, дали представлението е подходящо за 5-годишни.
С приятелка искаме да заведем дъщерите си (ненавършили 5) на "Пипи", защото вече се запознаха с нея и много я харесват. Мернах някъде из темата, че "Пипи" се играе и в Младежкия театър, но от сайта му в момента нищо не мога да разбера.
Коя от двете постановки е по-добра и по-подходяща за 5 годишни?



Дъщеря ми и племенницата ми бяха потресени от Пипи в Театър София. Може би в Младежкия е по-добре, макар че нямам пряк отзив оттам. Не съм чула лош отзив оттам - никога за нищо.

# 157
  • Мнения: 3 993
Благодаря ви за отговорите.
Снощи минах през Младежкия, казаха ми, че отдавна не играят "Пипи". Препоръчаха ми "Малкият Мук" и "Карлсон, който живее на покрива". Имам колебания, че дъщеря ми е малка за тези постановки...

# 158
  • Мнения: 284
Чудесна тема, записвам се да я следя. Дъщеря ми е на 9, с удоволствие ходи на представления в камерната зала на Операта.

# 159
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Благодаря ви за отговорите.
Снощи минах през Младежкия, казаха ми, че отдавна не играят "Пипи". Препоръчаха ми "Малкият Мук" и "Карлсон, който живее на покрива". Имам колебания, че дъщеря ми е малка за тези постановки...
В Младежкия "Мечо Пух" е подходящ за 5 годишно дете Peace "Карлсон" е подходящ за 7-8 годишни деца според мен Thinking

# 160
  • Мнения: 126
Благодаря, Wilma, за отговора !!
Що се отнася до постановките в Младежкия, майка на дете от групата на сина ми в дет. градина ми препоръча Карлсон като подходящ за тяхната възраст (5 години) - явно го бяха гледали.
Но пък ето и други мнения, които ме карат да се двоумя малко дали да го заведа... newsm78

# 161
  • Мнения: 2 143
Относно "Пипи" в театър София - не го препоръчвам - пълна пародия.
Днес бяхме на "Скачай" в същия театър - най-краткото представление - 20 минути !!!!!!!!
Токът спря,извиниха се и така ........ но синът ми беше във възторг/11годишен/
И това се случи !

# 162
  • столицата
  • Мнения: 3 804
Пипи в театър София определено не е за препоръчване. Доста абстрактно, далеч от книгата и изобщо не е подходящ за малки деца, които почти до края питаха "Къде е Пипи?" До такава степен не можеха да асоциират героинята на сцената с образа, създаден от книгата.
За Младежкия театър се подписвам с 2 ръце . А специално за  Карлсон - чудесен е- цветен, музикален - няма да съжалявате.

# 163
  • Мнения: 1 615
Аз нямам лични впечатления от Младежкия, но от училището на дъщеря ми ги водят на представления там - всеки срок напоследък, и тя е много възторжена. Със сигурност помня, че гледаха "Карлсон" и "Малкият Мук". И със сигурност пропускам нещо. Възможно е да е била Пипи, но ми се губи. Другия месец ще ходят на "Спящата красавица" и тя много нетърпелива.

# 164
  • Мнения: 3 993
Благодаря на всички за мненията!
Прочетох и в Интернет, че "Пипи" в Театър София е авторска постановка, с различна адаптация. Убедих се, че не е за нас. Дъщеря ми си харесва автентичната Пипи от анимационния филм и нея иска да гледа. Ще пропуснем в Театър София, пък ако в Младежкия някога решат пак да играят Пипи, ще видим...

Ние в Младежкия досега сме били само веднъж, гледахме "Спящата красавица". Като цяло не ни хареса, макар че представлението си има своите плюсове. То е повече мюзикъл, отколкото театър. После споделих тук във форума негативното си мнение, но май бях единствената, на която не се е харесало. Има и друго, адаптацията и хореографията на "Спящата красавица" са замислени за по-големи деца, умишлено като че ли са избегнали простотата на класическата приказка, именно за да се хареса на по-големите. В крайна сметка класическата история на Спящата красавица си е за бебешори.  Simple Smile Та аз затова така упорито разпитвам за постановките кои са подходящи за 5-годишни, защото мойта си е още дечко и иска да си гледа героите 1 към 1 както ги познава от приказките, без изменения.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт