Варна- Избор на училище за Подготвителна група набор 2007г.

  • 20 266
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 48
Здравеи,mileidi!
И ние ще започваме предучилищна тази есен.Едното училище ще е ОУ П.Р.Славейков,а другите,в които ще проверя какви са условията са СОУ Св.Кл.Охридски,СОУ Димчо Дебелянов и ОУ Захари Стоянов.Това ще стане другата седмица.Ще пиша пак.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 167
Ние вече подадохме документи в Славейков. Желанието ми е да се запознае с децата по отрано, за да е спокоен като тръгне там, защото много трудно ще се откъснем от детската градина. За сега дори не дава да му се говори, че на есен ще е на друго място с други госпожи и деца.  smile3503

# 32
  • Мнения: 1 425

Моля ,споделете кой какво знае за училищата  с предучилищна подготовка.Руското ми отговриха, че след априлската ваканция ,започва приема на документи.


Тази информация за Руското достоверна ли е.......защото на мен ми обясниха, че тази година няма да има прием........ Thinking
Аз най-вероятно ще запиша малкия си син ,който септемри навършва 6г.в Климент-ПГ.Там приема започва на 22 април.Големият ми син/4кл./в момента  е там.Той също изкара ПГ в Климент и съм мнооооого доволна от подготовката. Peace
Аз предпочитах Руското защото исках малкия да научи езика,но след като няма да има прием тази година....оставаме за Климент. Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 3

Моля ,споделете кой какво знае за училищата  с предучилищна подготовка.Руското ми отговриха, че след априлската ваканция ,започва приема на документи.


Тази информация за Руското достоверна ли е.......защото на мен ми обясниха, че тази година няма да има прием........ Thinking
Аз най-вероятно ще запиша малкия си син ,който септемри навършва 6г.в Климент-ПГ.Там приема започва на 22 април.Големият ми син/4кл./в момента  е там.Той също изкара ПГ в Климент и съм мнооооого доволна от подготовката. Peace
Аз предпочитах Руското защото исках малкия да научи езика,но след като няма да има прием тази година....оставаме за Климент. Crossing Arms

Здравейте, по телефоа ми отговориха онзи ден ,че няма да има прием за предучилищна тази година,но те всяка година казват така. А реално всяка година се приемат по 20 деца .

# 34
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте момичета,
Знаете ли къде има целодневна ПГ???Ние сме в градина и ако решим да запишем Малчо в училище и трябва да го вземаме на обяд,това няма как да стане.И двамата работим,няма опция баба или дядовци да помагат.
От познати чух за Априлов,че имат ПГ по цял ден.В другите училища как е?
Благодаря предварително! Hug

# 35
  • Мнения: 910
За "Найден Геров" - очакват много молби за 6- годишни /освен до днес подадените, които също били доста/ и не знаят колко 5- годишни ще приемат. Едната от двете госпожи на ПГ каза, че тя ще е с 5- годишните. Но колко ще са- дали ще сформират една цяла паралелка, или на друг принцип- идея нямам.

За целодневна ПГ- не съм чула да е имало досега там.

# 36
  • Мнения: 7
Здравейте! Казвам се Радалия Касърова и съм помощник-директор по учебната дейност в ОУ "Васил Априлов". При нас ще има прием 2 подготвителни групи 6- годишни и една 5- годишни, на целодневно обучение.
Оставам на Ваше разположение, но Ви предупреждавам, че ще отговарям предимно вечер с оглед ангажираността ми през деня.

# 37
  • Мнения: 73
   
Re: Варна- Избор на училище за Подготвителна група набор 2007г.
« #25 Пон., 01 Апр. 2013, 20:00 »

А я Черноризец как е базата, чувала съм лоши неща..надявам се да не са верни?! 
За Ангел Кънчев някой да знае нещо?

аз ходих да питам за Ангел Кънчев и си подадох молба за целодневна подготвителна група за 5 -год. ми дъщеря от септември

# 38
  • Мнения: 86
В "Ангел Кънчев" ще има 2 подготвителни групи - една за 6-годишни деца и една за 5 годишни. Групата за 5-годишните ще е на целодневен режим. Базата е хубава, има стол към училището, който, надяваме се, ще започне отново да работи през новата учебна година. Но за децата е осигурена храна от заведения Happy. Учителките в подготвителната група са добри и децата тръгват с добра подготовка за училище. След това децата от групите се приемат с предимство в І клас. В І и ІІ клас децата са на целодневен режим на обучение, като всеки клас се обучава от 2 учители - 1 до обяд и 1 следобед, в 3 клас занималнята е сборна група - деца от всички 3-ти класове, но не повече от 25.

# 39
  • Мнения: 134
Аз съм решила да оставя малкия още година в детската градина, но имам приятелки, на които дечицата са подготвителната в Априлов и са много доволни от подготовката.Баткото учи там, живот и здраве, догодина и малкия.

# 40
  • Мнения: 364
Мога да дам малко инфо за ПГ в Раковски . На половин ден са , като смените се въртят на всеки 4 седмици , ако нямате кой да гледа детето след това е неудобно и остава вариант частна занималня . Смените са съответно сутрин от 8.30 до 12.30 , а на всеки 4 седмици се завъртат в обратната от 13.30 до 17.30. За битовите условия мисля ,че са на ниво - прилична стая , имат играчки , отделни тоалетни само за ПГ , нямат досег с големите ученици. Но най-взжното е да прецените отсега дали детето ще продължава там и в училище , за което ще има предимство и ще му е по-лесно с адаптацията. И не на последно място е госпожата , мога да дам инфо на тези които се интересуват , но само на лични . Тук мненията са много субективни , но все пак.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 327
А случайно някой да може да даде подобна информация за Захари Стоянов?
При нас ще се прави ремонт на детската градина и от Общината искат да ни разпръснат децата по 2-3 в различни градини. Ако ще е така, по-добре да посещава полудневната ПГ към училището, в което искаме да учи, вместо да я подлагам на стреса да се приобщава към нов колектив и място на 2 пъти за 1 година... Изобщо, чудя се до кога тез тикви в Община Варна ще гледат на децата ни като на бройки, а не като живи 5-6 годишни момченца и момиченца!

# 42
  • Мнения: 73
аз лично исках да си изкара на детска градина, но ми писна всеки ден да я водя до Владиславово от цветния вече 2 год. и съм с бебе и не ми се иска още 2 год. да си разбивам колата по бул. 3 март!!!!!

# 43
  • Мнения: 73
някой знае ли дали има такси и колко са?

# 44
  • Мнения: 86
Обучението в подготвителните групи е безплатно.

Общи условия

Активация на акаунт