БРЕМЕННОСТ БЕЗ СИМПТОМИ

  • 28 978
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 39
Ами първия ден ми беше на  2 Април.

# 46
  • Мнения: 2 038
Ами по мои сметки днес влизаш в 7-ма г.с., ама това не ми е силата  Peace
Ако имаш възможност, пусни си един кръвен и след 48 часа още един, за да видиш как нараства ЧХГ. Предполагам, че какви ли не филми ти се въртят в главата, а така ще изключиш някои от неприятните варианти. Стискам палци  fingerscrossed

Последна редакция: пн, 14 май 2012, 17:07 от Ronique

# 47
  • Мнения: 39
А този кръвен тест какво точно ще покаже?

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 079
Според нивото на определени хормони в кръвта - има или не бременост. Колкото в по-късен етап е, толкова са по-високи стойностите.
Според мен нямаш повод за притеснения, по-скоро си избързала с първото посещение на гинеколога.  Аз изчаквах  седмица до 10 дни след положителния тест и тогава отивах на АГ. А пък с първата бременост теста ми показа  EFP чак след 20 дни закъснение на цикъла.

# 49
  • Мнения: 39
Ами аз си направих тест на 10 тоест 8 дена след като ми закъсня и 4 дена след това отидох на гинеколог тоест на 12 ден отидох на доктор. Но може би се поуспокоих малко след като си направих днешния тест и се появиха и двете черти и то много ярки Simple Smile

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 079
Знам, че се вълнуваш и сигурно хиляди въпроси ти се въртят в главата, но изчакай си назначената дата. До тогава спокойствие и само спокойствие  Hug. А щом сте решили да действате за бебе, можеш спокойно да започнеш да пиеш фолиева киселина. Не е задължително, но е препоръчително.

# 51
  • Мнения: 2 038
А този кръвен тест какво точно ще покаже?
Кръвният тест ще покаже нивото на ЧХГ (хормонът на бременността) - дали отговаря на съответната седмица. Ако го повториш след 48 часа и стойността се е удвоила, всичко е наред  Peace Ако бременността е биохимична или извънматочна, ЧХГ не нараства правилно.
Иначе съм съглсана с antonia, че трябва да се запасиш със спокойствие. Знам, че е лесно да се каже и трудно да се направи, но все пак Simple Smile

# 52
  • Мнения: 39
Благодаря ви много за откровените отговори, ще послушам вашите съвети и ще изчакам до вторник за прегледа, и ще бъда много спокойна Wink

# 53
  • София
  • Мнения: 7 997
Ако първият ден на последната менструация е 02.04, то тогава си в 6 г.с. и започваш 7 г.с.

# 54
  • Мнения: 39
Тоест трябваше да се види задължително таса ли?

# 55
  • София
  • Мнения: 7 997
Не, пояснявах в коя седмица си. Simple Smile
Както уточнихме, "виждането" зависи от апаратурата, лекаря и индивидуалните физиологични особености. Успех в понеделник.

# 56
  • Мнения: 39
Благодоря!

# 57
  • Мнения: 28

Днес си била на лекар, нали? Какво стана? Simple Smile

# 58
  • Мнения: 39
Здравейте, искам малко съвет. На 10 май си направих тест за бременност, който излезе положителен но с много бледа втора черта, на същия ден го повторих и пак излезе втората черта. Реших на другия ден пак да си направя същия резултат. Записах си час при доктор за 14 и отидох обаче Нино не се видя нито на ехо графа, нито на . След като се прибрах си взех още един тест на, който втората черта вече беше много ясна. Тя ми каза да отида при нея на 22 обаче на 16 получих кървене и тя ме изпрати в Шейново за евентуално приемане. Тогава когато ме прегледа ми каза, че се вижда някаква сянка но не е сигурно .Там също ме гледаха на вагина лен и нищо не видяха. Изпратиха ме за кръвна проба за да видят колко е хормона и на следващия ден ходих да си го взема беше 298,1. Днес ходих до лекарката за да и кажа какво е станало там и тя пак ме преглед а и пак нищо не се видя и на двата апарата. Изпрати ме да си направя пак тест който беше пак положителен, и си направих пак кръвна проба която сега излезе 912 mu/ml. Моля за отговор, защо нищо не се вижда и на някой случвало ли му се е, защото тя ми каза, че ако е извънматочна хормона няма да се покачи много а сега се е покачил тройно. Благодаря предварително!

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 079
Консултирай се с друг лекар. Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт