През АВГУСТ радостта ще е голяма, защото бебче расте в коремчето на мама

  • 26 872
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 697
Bi_bi, аз слагам Утрогестан също и мисля (естествено ако след прегледа видим растеж на ембриона и всичко си е наред) да го слагам в максималната доза 3x2 до края на 12 г.с., а след това постепенно да го спра до 13-14 г.с. В зависимост от това как се развива плацентата, понякога е по-добре дори да се продължи Утрогестана до 20 г.с. в минимални дози. Но, така или иначе, по-добре си го продължи плътно най-малко до края на 12 г.с., за да си спокойна Peace
За спирането - знам, че може изведнъж или постепенно и няма особено значение как точно ще стане. Аз мисля да продължавам независимо от преценката на лекаря - новия, при който ходя смята Утрогестана за презастраховка, но пък от презастраховката глава не боли, а така се чувствам определено по-спокойна  Wink

# 46
  • Мнения: X
 Laughing може да, ама едното момиче само имейл ми написа, мога ли да търся само по имейл? ей сега ще пиша на мацките  Hug

# 47
  • Мнения: 1 089
Да се запиша и аз  Simple Smile
Блонди, благодаря за новата темичка. Не знам какво да те посъветвам. Макар да си го виждала само няколко пъти, ако имаш усещания за него що за човек е, може да се опиташ да прецениш реакцията му. Не знаех, че системата в Белгия си прилича толквоа много с тази в БГ, тука всичко е частно и единственото, което ги интересува е дали имаш застраховка.
Червената Соня, много се радвам, че си в нашата група.  Hug
bg_trinity, честита двойна радост!!! Дано има още близначета  Praynig
Пиафф, много съжалявам  Cry Cry Cry Дано това да е за последен път и дано наистина намерите причина, която да е лесна за отстраняване  Hug Hug Hug
dbs, бързо оздравяване  Hug
eko, дано всичко да е вече наред и да можеш да спреш прогестерона.  Hug
bi_bi, лекарката ми спря прогестерона от раз в 10-та седмица, то и кутията свърши, а не мога да си купя още без рецепта та ща не ща, вече 4-5 дена съм без него (и мен ме беше малко шубе да го спра просто ей така, но нямах избор освен да им се доверя  Simple Smile). Но той се взима и по различни причини и всеки случай си е индивидуален, слушай си лекаря. 

За ФМ и БХС тук ги правят в 11-13 седмица. Като цяло, тези тестове имат около 85% достоверност във вероятностите, които дават, имат доста голям процент грешки и в двете посоки.

За раждането, изобщо не го мисля (акъла ми е другаде засега), но винаги много съм искала, ако забременея да раждам по естествен път. Тук няма секцио по желание, само по лекарско предписание, но ги критикуват, че много бързат да се презастраховат и доста често прибързват със секциото по време на раждане. Много жени избират да раждат в центрове към болниците, където е без лекарства и секцио само при крайна наложителност, но те имат много сериозни критерии на подбор на пациентки - само жени без никакви сериозни проблеми по време на бременността.

Прегръдки на всички, работата ме зове.  Hug Hug Hug






# 48
  • София
  • Мнения: 482
Бюти, като сложиш мейла на момичето горе в сърч и ще ти се появи името й, така става.  Wink
Darlena, мерси за утрогестана!  Hug

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 233
Блонди, благодаря ти за бързата реакция, сега ще прочета блога  Hug


# 50
  • Мнения: 334
Блонди, благодарим за темичката, страхотно оформление, е, вече знаеш, че приличаш на Кристина Агилера Simple Smile Поне на Кристина след Photoshop:-) А относно лекаря, ти направо с него ли уговаряш часа, няма ли сестра, която да попиташ колко струва прегледът, като се записваш? Ако си промени отношението, значи не е лекар, на когото можеш да довериш здравето и живота на теб и твоето неродено дете, така, че ако си смени отношението, ти пък смени него. Mr. Green

Аз все още наваксвам с четенето, загубих ви някъде посредата на старата Joy

Ние хората сме склонни да се осланяме на статистиката, но тя все пак е натрупана на базата на такива като нас и когато човек стане част от статистиката (в недобрия й процент) едва тогава си дава сметка.
dbs, Напълно подкрепям! Peace

Софи:) Благодаря за инфото относно диска с йога за бременни!   bouquet Който е пропуснал да прочете, ще излезе в понеделник (23-ти Януари) с в-к Стандарт.

Шехи, едно е да се предозираш с витамини, а съвсем друго е да се "презастраховаш" с хормони, аз лично не бих го направила. Да изливаш върху детето си женски хормони без нужда не ми се струва разумно решение.

piaff, съжалявам за загубата!  Hug Сигурна съм, че един добър специалист ще намери бързо причината и ще предотврати това в бъдеще. Стискам палци!

bg_trinity, супер, радост, умножена по 2!

Отивам да разучавам как да се присъединя във ФБ.

# 51
  • Мнения: 7
Здравейте момичета  Hug

Много ми е притеснено и се надявам да ми помогнете  Praynig  
Днес си взех резултатите  - кръв, урина и биологичен материал. Хвърлиха ми резултатите и ми казаха друг ден да дойда за да ми обяснят дали всичко е ок понеже доки нямало да дойде днес..та загледах се и мисля че всичко е в норми единствено ме притеснява това :

NEU% (неутрофили - %)   74.700   %   40 -70(20- 50 за деца до 4г) - тук се вижда че има повишение на неутрофили  newsm78

това:

Урина
Забележка: *


СЕДИМЕНТ: ЕДИНИЧНИ ЛЕВКОЦИТИ;  - това изобщо не го разбирам  ooooh! Tired Tired

и това :

PDW (ширина на тр р-ие)   11.80   %   15.5 - 22.5 - тук пък явно че понижена  newsm78

Момичета ако имате представа от тези неща, моля ви помогнете   bouquet Утре ще ида да ми обяснят но до тогава... Crazy Crazy Crazy

# 52
  • Мнения: 27 524
Блонди, знам че и ти слагаш 2х2 вагинално.

Никога не съм слагала или пила.  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 356
А някой може ли да сподели къде ходи на женска консултация. Вече изпуснах всякакво време и още утре трябва да отида. Чудех се за варианти:
Пакет Тина Киркова - 450 лв.
Пакет Шейново - 500 лв.
Майчин дом - по ЗК.
Вие кой къде сте избрали като вариант.
Вита и Щерев са ми скъпички.

# 54
  • Мнения: 4 070

Пакет Тина Киркова - 450 лв.

Peace аз съм тук, там бях и първия път, а от тогава до сега нещата са се променили за добро...надявам се. Wink

# 55
  • Мнения: 2 697
Шехи, едно е да се предозираш с витамини, а съвсем друго е да се "презастраховаш" с хормони, аз лично не бих го направила. Да изливаш върху детето си женски хормони без нужда не ми се струва разумно решение.

Аз имам доказан прогестеронов дефицит и една химическа бременност преди тази - в случай като моя "презастраховането" е напълно основателно, защото на практика аз "изливам върху моето дете женските хормони" отвън, а твоето тяло ги произвежда в същите количества естествено Laughing. Използва се стандартно в медицинската практика до 12 г.с. като средство за избягване на спонтанен аборт поради прогестеронов дефицит - така че да не говорим наизуст, ако искаш? Много обичам като се изказва някой компетентно, без изобщо да е наясно за какво става дума ooooh! Почетете малко, поинформирайте се, винаги помага Peace


Mariaemanouilova, аз няма да ползвам платен пакет ЖК. Ще си ползвам кварталния много симпатичен доктор, но при него до колкото знам всеки път прави УЗИ и изобщо надминава предвиденото по ЗК, така че явно съм късметлийка. При всички случаи, за да направиш своя избор, виж какво точно включват платените пакети и сравни. Понякога няма особен смисъл от платена ЖК, ако не включва много повече от стандартната Peace

# 56
  • Мнения: 82
За и Против Утрогестана.

Така или иначе всички го приемаме след лекарско предписание. Аз си слагам вагинално 3х3, правех го и предишния път до колкото си спомням до 18-19 седмица, като дозите намаляха след 12-та седмица. В листовката едно от показанията е че се приема в случаи заплашваши аборт...така, че щом лекар е преценил, че има основание да го предпише - не мисля, че можем сами да си взимаме решения.

Ето и какво точно пише в листовката

Вагинално приложение:
Вагиналният път е алтернативен на пероралния.
1. По-специално има следните показания:
• Прогестероново заместване при тотален прогестеронов дефицит (донация на ооцити) у жени без яйчникова функция
• Допълване на лутеалната фаза при ин витро оплождащ цикъл
• Допълване на лутеалната фаза при спонтанни и индуцирани цикли в случаите на хипофертилитет, първична или вторична недостатъчност на яйчниците, особено при нарушения в овулацията
• В случаи на заплашващ аборт или предотвратяване на повторни аборти, дължащи се на доказана лутеална недостатъчност.
2. Всички други показания за перорален прием на прогестерон при условие, че са налице:
• Нежелани ефекти при перорално приложение на прогестерон (сънливост)
• Противопоказания за перорално приложение (чернодробно заболяване)



Още за: УТРОГЕСТАН капс. 100 мг. * 30 (UTROGESTAN caps. 100 mg. * 30), цена и информация
от framar.bg

# 57
  • Мнения: 82
Ето още малко официална инфомация за Утрогестана:

Бременност и кърмене
В резултат от множеството епидемиологични проучвания, проведени при над 1000 пациенти не е установена връзка между употребата на Утрогестан и появата на малформации при плода.
Прогестерон преминава през плацентата и се отделя с млякото.
Не се препоръчва приемането на Утрогестан по време на кърмене.
По време на бременност и кърмене винаги се съветвайте с Вашия лекар или фармацевт преди употребата, на което и да е лекарство.

# 58
  • Мнения: 356
Благодаря надявам се и другите да споделят. И аз си мислих за кварталния, но ... нямам доверие Sad

# 59
  • София
  • Мнения: 482
Блонди, ами объркала съм, по-добре че не се налага да слагаш.  Simple Smile
mariaemanouilova, аз се записах по ЗК при една докторка, но ще си следя бременността и при друг лекар, който не е по ЗК. И без това по ЗК 2 ехографа са недостатъчни за цялата бременност, сега се чакат промени, които още не са спуснати на лекарите.
bg_trinity, предполагам, че всички ние, които си слагаме или пием утрогестан, сме чели листовката. Аз лично - неколкократно. В нея никъде не пише как да се спре приема на лекарството при бременност - дали постепенно или от раз. На мен една лекарка ми каза, че рязкото спиране можело да бъде опасно и да предизвика кървене.
Darlena, благодаря ти за мнението!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт