Моля за съвети - как да приспивам бебо през деня

  • 4 670
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Известно време и синът ми заспиваше само в количката, но отмина от само себе си. Няколко пъти опитах да го преместя в леглото и накрая взе, че ми се върза и оттогава няма проблем.

# 31
  • Мнения: 570
и нашият син до скоро през деня заспиваше САМО в количката. Вечер на цица в легнало положение по средата на спалнята. Така се получи може би, защото се роди началото на лятото и постоянно бяхме на двора с количката. Като се събудеше го взимах да го накърмя/сменя и после пак в количката на двора. Вечер както казах си заспиваше винаги, но ние започнахме да се изгърбваме да спим по краищата на спалнята. Сам до сега не е заспивал никога  Rolling Eyes Предполагам, че му го причиних след цяло лято люляне...обяснявам си го, че не може да се отпусне сам в леглото без да се друса напред-назад. Имах, а и все още имам същите опасеня като твоите, че ще свикне така, а вече става голям и трябва да го науча да заспива сам. Четох, рових се и установих, че всъщност най-естественото за едно бебе е да заспива на гърда. От може би месец се опитвам през деня да се успиваме на спалнята. Заспива, но се буди след 15-20-30  мин с рев, тогава пак предлагам цица, пак заспива и ако имам късмет откарва около час, ако ли не упражнението се повтаря още няколко пъти и като загубя надежда го премествам в количката да си доспи  Tired

# 32
  • Мнения: 107
Всъщност като се замисля  кое е по- добрия вариант -дали на гърда или в количката , стигам до извода , че по-добре да заспива в количката.

При нас проблема е ,че не иска да легне - иска да е седнал , да гледа  , стои си в количката  и след няколко минути си задрямва -най-много да  я бутна няколко пъти и е готов.После  пускам да легне  и си спи , може и да го преместя .

Опитвала съм  да се гушнем двамата  , не става  -следва рев  , давам гърдата -млъква , но не я пуска и щом задреме и я извадя от устата , се  буди и пак почва мляскане   и никакъв пълноценен сън , а само смуче  , очевидно за успокоение.
Точно както peiota описва.

Дано отмине този период.

Все едно има нивелир ,  които му казва- ааа, легнал си -не можееее-трябва да си изправен ! И докато излъжа и изключа " нивелира" е  зора Joy

# 33
  • Мнения: 445
И за мен спането на гърда беше по-нежелано от спането в количка. А в хубавото време ми беше голямо удобство спането в количката, бебка спи на въздух 2-3 часа, а мама спокойно можеше да си изпие кафето с някоя приятелка без деца, живот.... Или бебка спи на въздух на терасата, а мама си почива или си върши нещо, така хем детето си взело дозата въздух, хем ако ме мързи да излизам не е задължително. Зимата също не беше зле, местех я с количката от стая в стая и можех да си изчистя през това време. А сега само да опитам да разтребя спалнята, докато спи и се е ококорила. Не съм се притеснявала въобще, на 1г.4м. сама започна да предпочита леглото, защото й умаля количката. По-скоро аз се притеснявах да не се улучи като бебетата на някои мои приятелки, въобще не искаха да спят навън, като им се доспи се размрънкат за прибиране и в един магазин не можеха да влязат като са сами с бебето, защото през цялата разходка трябваше да ги забавляват.

# 34
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
А в хубавото време ми беше голямо удобство спането в количката, бебка спи на въздух 2-3 часа, а мама спокойно можеше да си изпие кафето с някоя приятелка без деца, живот...

Ей това никога не ми се е случвало. Моята пък беше като шило в количката, никога не заспиваше там. Всички майки си стоят на пейките и четат книжки, само аз трамбовам като простинал кон, щото бързам да се прибера вкъщи, че да заспи диването най-накрая. А то пищи ли, пищи в количката... Tired

Колко пъти съм се прибирала с дете на ръце и бутам количката празна, къде с корем, къде с крака...

# 35
  • Мнения: 65
Бебчо беше същия до скоро,но от около две седмици се приспиваме на ръце със зайченцето бяло,изпято 3-4 пъти и когато го усетя ,че е заспал го слагам,но вече му схванах цаката,слагам го с лице към стената-така когато се събуди помънква и си мисли,че ме няма и си заспива и така за по3-4 часа  Mr. Green

# 36
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Няма по хубаво нещо от това да прегърна детето си и да спим заедно! Peace

# 37
  • Русе
  • Мнения: 276
Наистина!
Аз спя като бебе, за него не знам. Grinning
Поне докато не почне да ме ръчка. Добре, че получи своята придобивка - долепено легло до нашето - нито аз ставам, нито той. Peace

# 38
  • Мнения: 53
На тази възраст баща му лежеше на спалната докато заспи.
Понякога го взимаше и при него. След няколко месеца, приспиването стана игра #Cussing out
Ужас, няма заспиване с часове.

# 39
  • Мнения: 107
изрових си темата  Rolling Eyes

ние сме на вече на  11м и  през нощта  се  буди се по няколко пъти  , и всеки опит да дам вода или залъгалка / никога не я засмука  така или иначе /  води до усилване на рева и крясъци.
Цока и заспива.
Според мен не се буди от глад , а мисля, че ме ползва за биберон за успокоение и това е.
От месеци сме така.


С дневния сън винаги сме били трудни-зимата спяхме  у дома в количката , или навън в количка.Този период отмина , но настъпи друг каприз.
По лошото е , че от около месец през деня  не заспива по никакъв друг начин , освен на гърда- цокне малко и си заспи .Ако не му я дам са крясъци и тръшкане.Винаги е бил труден на заспиване , но напоследък се плаша от тази му пристрастеност.
Нямам намерение да го отбивам скоро , но  се  притеснявам , че през деня без мен не може да заспи .А става по-голям , хитър и разбира.
Като бебе не е правил така , но сега след операция  и покрай зъбите ...
Съвети поне през деня как да заспива сам ?
Опитвам да гушкам , пея , милвам -тръшка се и реве ...

# 40
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Именно - става по голям и разбира. Ако се наложи да заспи без теб, ще го направи, не се притеснявай. Той знае, че няма как да получи кърмене от някой друг, така че ще заспи по друг начин при нужда.

Как да започнеш ти да приспиваш по друг начин, това не знам, а и едва ли някой може да ти каже. Дъщеря ми заспиваше само на гърда до 2г. 9м., когато я отбих. Просто се примиряваш, че това е вашият начин и това е.  Grinning

# 41
  • Мнения: 107
 Simple Smile  успокоение е да знам , че не сме само ние така .
Преди не беше такъв , но след операция и боледуване  , аз му давах да цока колкото иска да  яде поне нещо  , че отказа храна . Той взе , че свикна хитрушата.

Аз се плашех , че като дойде ред да се отбием , няма да можем да се приспиваме и какво ще правим тогава.

А може би си права  - понеже само аз го гледам и е по цял ден с  мен за това и търси гърдата и е свикнал така.
Може би трябва да опитаме  в неделя , когато баща му не е на работа , да изляза и да ги оставя давмата - да видим с тати ще заспи ли или ще дойдат социалните след сигнал от съседите  да видят що пиши така това дете у нас  Joy

# 42
  • Мнения: 570
Ние имаме лек напредък през деня. Когато времето е хубаво заспива в количката сравнително бързо. Когато обаче сме си вкъщи, заспива на гърда  Rolling Eyes Днес за първи път ми заспа в ръцете, люлеейки го. От една страна съм щастлива, че може вече да се отпусне, а не се гъне като пружина, обаче, от друга...малко ни е късно да свикваме на ръце. Обмислям отбиване, защото отказа да се храни с друга храна, но сега е малко болен и изчаквам. Преди да го хване този вирус имахме няколко нощи, в които не се будеше...та съм обнадеждена, че може и да се наспя скоро. Също, понякога като се събуди през нощта аз се правя, че ме няма и той се тръшка тръшка и заспива. Но като че ли сме далече от самостоятелно заспиване в леглото  Shocked

# 43
  • Мнения: 63
Моята дъщеря пък през деня спи само в люлката си,много рядко на леглото и то за 20 мин максимум,вечер няма проблеми слагам я и заминава,но ще му мислим като израсте люлката ,времето ми изтича Crazy
Щом спи в количката и не се налага да буташ постоянно(като мен Mr. Green),мисля че сам ще с откаже когато е готов.Може някой ден като го изместиш от количката спейки в леглото  да те изненада и да си спи спокойно Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 1 149
Синът ми все още през деня спи в количката. Същата работа - разходки вкъщи с количката и заспива. Краката му стърчат вече, защото му е къса. Нощем си спи на спалнята до мен. Но през деня - в количката. Честно казано - не се и опитвам да го слагам в леглото. Когато сам поиска и денем в леглото - тогава. Малко са ми другите неща, с които трябва да се справям, та да си създавам излишни главоболия да го насилвам да спи в леглото, като иска в количката - в количката. Имаше период като 6-7 месечно бебе, когато спеше и през нощта в количката, че и го бутах постоянно. Израстна го.

Общи условия

Активация на акаунт