Боя за коса - Вlond 26 - Клуб на блондинките

  • 73 925
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 675
malvinka88, какво точно ти трябва? Боя която да замести блондора или боя която да се сложи след блондора?

# 31
  • Перник
  • Мнения: 195
Боя ,която да замести блондора  Tired Последния път пробвах с Carmen na Eugene Perma ,получи се горе-долу поносимо,но пак не е това,което искам,затова сега ми се иска да пробвам с някоя от тези двете.

# 32
  • Мнения: 5 832
Момичета, както казах не съм компетентна Peace Мислех, че 901 е 9-ка, затова предложих да мине на 11 или 12 с 12 % Peace И все пак не ми се струва редно да мажат само корените с блондор и отгоре да няма боя, няма ли да стане рязка разлика между корен и дължини?
Аз си взех боя преди малко и мисля да се намажа ей сега. Смених 12.11 с 12.61, по превод се води виолетово русо. Взех си 12 % оксидант и мисля да сложа мъничко син коректор в боята. Някакви насоки да дадете, досега не съм се боядисвала с този цвят. Мисля да сложа коректор колкото лешник, а гледам на упътването на коректора пише 2,5 см. Това не е ли адски много, още повече, че боята е с виолетов нюанс Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 372
Много е, да. Предполагам, зависи и от косъма.    newsm78   При последното си боядисване сложих виолетов коректор горе-долу колкото да покрия четка за зъби с паста.   Laughing   В резултат, косата придоби съвсем лек виолетов отенък. Много ми хареса как се получи, като се абстрахирам от червенеещите корени.

tanch, тези деветки при Мажиблонд са суперизсветляващи.    Peace

# 34
  • Мнения: 5 832
Благодаря, Фийлинг  bouquet Ще сложа колкото лешник, че и боята е с лилав отенък.
Относно номерата на боите, затова казах, че не съм компетентна, предположих, че е 9-ка Wink

# 35
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
ще се научиш Wink никой не се ражда научен  bowuu Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 3 675
tanch, от коректора на Koleston се прибавя 3см към боята при номер 12.
Винаги е по-добре да се започне с по-малко количество от колкото да се сложи повече и да се получи нежелан оттенък. Ако сложиш по-малко количество и не останеш доволна от резултата, след това можеш да използваш матиращ балсам или да си забъркаш такъв с помощта на коректора.
Не си ме питал, но аз все пак ще изкажа мнение: Ако бях на твое място, въобще нямаше да се занимавам със супер изсветляващи бои и щях да се радвам на черната си коса. Аз се боядисвам руса, но моята коса винаги е била руса. Естественият ми цвят в момента е станал по-тъмен от колкото като бях дете, но въпреки всичко продължава да е достатъчно светъл за да може да се изруси лесно и без проблем.

# 37
  • Мнения: 5 832
Благодаря, Алена  bouquet
Започвам мазането, стискайте палци Simple Smile Макар че то май по-зле няма как да стане като цвят Laughing
В & С, коректорът ми е Нирвел Peace 2,5 см ми се виждат много, още повече, че боята се води виолетово русо. Относно цвета, нали знаеш- кой каквото няма, това иска Embarassed Две години бях с естествения си цвят и исках малко промяна, сега вече няма накъде, щом съм почнала веднъж. Евентуално потъмняване, но пак няма да е моя си цвят. Освен това аз се подстригвах много късо- от едната страна с коса 2 см. някъде, от другата до брадичката, но я пооставих да израсте. Сега пак се замислям да я скъся толкова, понеже повече се харесвам. При такава къса прическа цветът няма никакво значение, понеже изчезва за 3 месеца някъде. Аз съм експериментатор и никога не жаля коса, понеже расте главоломно Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 580
Привет и тук! Hug Някой използвал ли е Color supreme Loreal Proffesional http://zlatnaribka.com/category/ultrapokrivna_boq_loreal_supreme-408.html Имате ли впечатления от нея? Естествената ми коса е между 8 и 9, но имам вече бяла коса. По принцип боите ми хващат лесно. Иска ми се естествен бежов светло рус цвят, но не много светло.
Алена, твоя цвят е много хубав, каква боя използваш?

# 39
  • Мнения: 3 675
tanch, при 12 се слага повече от коректора в сравнение с 9,10 и 11, но имай предвид, че 12 се смесва 1\2, а другите бои се смесват 1\1. Наистина трябва да се вземе под внимание каква боя се използва и какъв е естествения цвят на косата и ако при един 3см е добре, то при друг може да се окаже прекалено много.


Cesari/ Olia , не съм използвала тази боя, но много исках да я пробвам, но след като разбрах, че са я спрели от производство реших, че няма смисъл и трябва да си търся нещо друго

# 40
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
tanch с четка ли нанасяш?

от къде започваш и къде свършваш?

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 14:24 от a.l.e.n.a

# 41
  • Мнения: 3 675
Боя ,която да замести блондора  Tired Последния път пробвах с Carmen na Eugene Perma ,получи се горе-долу поносимо,но пак не е това,което искам,затова сега ми се иска да пробвам с някоя от тези двете.
Аз бих избрала Koleston, но трябва да си наясно, че Koleston не прави чудеса и понякога използването на блондор е неизбежно.

# 42
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
аз съм на същото мнение  Peace

тук наскоро някой и сподели, че с лореал не постига толкова светло  Peace

моята фризьорка ми е разказвала, че за проф. употреба - ако се наложи подсилват сместа с малки блонд прачета, според нея не са агресивни, но все пак  Blush

аз пробвах лореал с 921 - първо с 9%, после с 6%; и в двата случая - след боята съм с идеален цвят, но после лъсват недоизсветлените корени - което е заради оксиданта, но ....с Колестон 12 Ю=12% съм виждала идеално изссветляване на тъмна основа, а мисля и dachita я ползва  newsm78

моята на Кюн - също е по-специфична и различна от другите - изсветлява 5 тона  Peace

# 43
  • Мнения: 5 832
Алена, мажа с четка, но си помагам много и с ръце, че ми е по-удобно като се мажа сама. Започвам с дължините първо и то на най-долния пласт, понеже там ми хваща по-трудно и качвам на горните пластове. Стоя 30 мин с намазани дължини и започвам корените, с тях седя докато преценя, но 45 мин не ми мърдат, понякога и над час.

# 44
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
и на мен ми се е случвало да съм готова за 45 мин, а друг път над час ....отдавам го на темературата в стаят, колкото е по-топло - по-бързо става

също разлики в пропорциите, в моя случай е малко на око  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт