Истанбул 7

  • 86 366
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 17
Neorion Hotel   Според мен изключително подходящ хотел Simple Smile Този също е в ТОП-а на класацията Minel Hotel  Mr. Green

# 691
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Царицата-майка
То е открит вече, една форумка е ходила каза бил страхотен - има инфо назад, ходи се със събърбан от Сиркеджи.  На сайта на зоологическата градина би трябвало да има инфо по въпроса къде и защо, назад в темите също беше дискутирано...
За музей нямам идея  newsm78

mama Megi
Нямай притеснения, като е за зареждане те хората дават картата и банкнота със сумата, която искат да заредят. Вие като връщате кажете, че я връщате и готово  Peace Преди депозита беше 10 лири и връщаха по собствено усмотрения я 4, я 6, я 8...Сега ни искаха депозит 6 лири само. Не е задължително да я върнете от дето сте я взели, може и на дурго място, ама на бутката на Орду в Лалели е най-удобно за тея цели.

# 692
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Знам, че е мн. относително, но все пак, ако може да дадете някакво инфо с по колко лири на ден би трябвало да стига. Говоря на човек.
При условие, че няма да влизаме във всички турист. обекти и няма да сядаме да се храним в скъпи заведения.
Аз мисля за нещо от рода на по 80-85 лири на ден на човек.

Чудно е местоположението , а хостел, който си е сложил такава картинка на челото не може да е лош!  Simple Smile

Дано. Живот и здраве, като се върнем, ще пиша.
Както казаха, досега не съм имала лоши преживявания с хостели.
Даже и в темата за Рим препоръчвах такива на Термини. Не знам защо, но повечето пишещи там бяха предубедени и предпочитаха хотели в самия център, които са в пъти по-скъпи.

Лично ние взимаме хостели, за да не даваме излишни пари за едното спане. На мен ми е важно да е чисто, с топла вода и с добро местоположение.  Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 59
Благодаря ти отново за отговора Шебек  Hug

# 694
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Този апартамент също ми изглежда мн. добре и е на хубаво място.
Цената е също добра.
И на него му се чудехме.
Ако някой търси къде да спи в Истанбул.

http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/Newly-Renovated-Apa … 4029#availability

# 695
  • Мнения: 11 747
fam, а вашия хостел има ли баня и тоалетна към всяка стая или е на етажа? Мен само това ме вълнува  Simple Smile Ще чакам отзивите ти аз, че току виж съм го ползвала. И цената ако кажеш?

За парите на ден - аз обичайно си смятам входните такси отделно от дневните пари, защото те са много пари. Предварително като имате програма и знаете точно къде ще влизате, знаете точните цени на билетите и ще знаеш точната сума, която ти е необходима. Градски транспорт не предвиждате да ползвате много, нали? Все пак сложи по 10 лири на човек на ден - да има (за транспорт). За храна - особено ако се храните по улиците излиза доста евтино. Аз обожавам твърде много неща от улицата и докато изредя менюто, не остава място за друго  Simple Smile  Балък екмек - 4 лири; симит 1-2 лири (вече не знам и аз колко като все се вдигат цените); кестени - 3-4- лири; халка татлъсъ от количка около кула Галата - около 2 лири; дюнер - 3-4 лири;  -  и ето, че си преял за 15 лири на ден. Бьорека е по- скъпичък - 5-6-7 лири, зависи от вида бьорек, от количеството порция, от мястото на баничарницата, но задължително трябва да го пробвате, да видите какво е истинска баница  Crazy  Препоръчвам су бьореи (къпана баница). За някои покупки има супермаркет под кула Галата - съвсем близо до вашия хостел. Цените на козметиката, примерно, бяха съвсем същите като в България - наложи ни се да си купим някои неща.
Така, че според мен и с 30 лири на ден, на човек спокойно ще се справите, но вие имайте двойно, пък както дойде. Това отделно от входните такси за музеите, защото там е съвсем друго. Пък и не можеш да ги измерваш на бройка, защото на едно място входа идва 50 лири, на друго 5 лири...

А, и пълнените миди вечер около Босфора са евтини. Мога да ти препоръчам надвечер да се спуснете на Каракьой, в подножието на кула Галата, от ляво на моста Галата - след 18- 19ч. там излизат по 4-5 колички с балъкекмек, пълнени миди има, тротоар за сядане има, гледка има, рибари има...

# 696
  • Мнения: 784
Царицата-майка
То е открит вече, една форумка е ходила каза бил страхотен - има инфо назад, ходи се със събърбан от Сиркеджи.  На сайта на зоологическата градина би трябвало да има инфо по въпроса къде и защо, назад в темите също беше дискутирано...
За музей нямам идея  newsm78

Благодаря много! Аз уж няколко пъти пусках търсачката на форума преди да питам, ама нищо не намерих по темата, освен въпроси, като моите. Сега намерих сайтовете на зоологическата градина и на аквариума Истанбул /ако въобще това е въпросният/, но и те са доста бедни на информация. Пускам ги все пак, ако някой се интересува. Аквариума така или иначе ще го разгледаме, но за зоологическата градина се надявам някой да сподели впечатления, защото само заради нея предвиждаме половин ден и ако не си струва, по-добре да се пренасочим към други забележителности.

http://www.istanbulakvaryum.com/en-US/gallery

http://www.farukyalcinzoo.com/



# 697
  • Мнения: 784
Този апартамент също ми изглежда мн. добре и е на хубаво място.
Цената е също добра.
И на него му се чудехме.
Ако някой търси къде да спи в Истанбул.

http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/Newly-Renovated-Apa … 4029#availability

Доколкото разбирам в този апартамент цената от 30 евро е на човек, а не за целия апартамент?!  Така че цената си идва като в хотел, само че без предимствата на хотела ..

# 698
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 99
pina, извинявам се, но какаво представлява халка татлъсъ? Embarassed
Интересува ме също така до колко  вечер работи градският транспорт?

# 699
  • Мнения: 11 747
Ей това е  - като тулумбичка под формата на халка, но е хрупкаво, от вътре сочно, доста е сладко. На мен любимо.

За зоологическата градина нямаме конкретна информация. Аз питах тука колко пъти, сайт дадох, Ангелина каза две думи, но не от лично впечатление и това е. Далечко е, другите първостепенни забележителности са толкова много, че никой не стига до зоо-то, явно.
Новия аквариум е във Флоря.

Градския траспорт няма час до който работи. Някои линии са денонощни, като едни са през час нощем, други през 10мин... Сигурно за трамвая питате - той не е денонощен, ама до колко беше  Thinking До към 12ч. мисля, полунощ.

# 700
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 99
Благодаря ти, pina.Задължително ще го изпробвам!  bouquet

# 701
  • София
  • Мнения: 59
Някой знае ли, ако заредя Истанбул карт с някаквасума и една част изразходвам, дали по някакъв начин разбирам колко пари остават в картата, или в един момент се качвам на превозното средство и установявам,че картата е празна ?

# 702
  • Мнения: 11 747
При всяко разплащане с картата дисплея на устройството в автобуса или друг транспорт показва колко пари е взел и какъв е остатъка.

# 703
  • София
  • Мнения: 59
Благодаря ти pina , много си бърза с отговора. И аз четох във форума, че всеки път машинката показва каква сума ти взима и колко остатък имаш, но не си спомням в Истанбул коя част беше и дали още  е така.  Hug

# 704
  • Мнения: 11 747
Аз от септември не съм била, но смятам, че със сигурност все още е така. Няма логика да спре тази екстра, по- скоро още да се развива  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт