Какво стои зад една успяла жена?

  • 16 126
  • 316
  •   1
Отговори
# 45
  • Колибите
  • Мнения: 357
Гласувах за "друга жена".

Това е тази, която е разкрила пред нас силата на женствеността ни, на истинския ни характер, разкрила е потенциала ни. Майка, сестра, баба, приятелка, психотерапевтка, водач, гуру, учителка...

Която ни е помогнала да разберем кои сме и да изберем този мъж, който ще ни дава сили и подкрепа. И умението сами да се справяме.


# 46
  • Мнения: 123
Успелите жени рядко завъждат мъж.
Peace ...или търсят точно такива като тях.Но такъв съюз според мен не трае дълго.

# 47
  • Мнения: 1 335
Много неща могат да стоят зад една успяла жена - умен мъж, успял мъж, самата тя, нейния интелект, много мъже ....
и с това съм съгласна:
Успелите жени рядко завъждат мъж.
Peace ...или търсят точно такива като тях.Но такъв съюз според мен не трае дълго.

# 48
  • Мнения: 10 547
То по тази логика и често не завъждат семейство изобщо. Защото кой каквото ще да ми говори и да ме убеждава, еднакво добри родители и еднакво успели /нарочно не употребявам професионалисти/ трудно се съчетават в един човек, еле пък той жена. За мъжа е лесно- той работи, катери нагоре в йерархията, позволява си да отсъства, да не е до децата си в най-важните, и не толкова, моменти от живота им, рядко остава и за 15 дни след раждането им у дома, спокоен е, защото ролята на съпругата му е и на майка. За жената / за повечето; форумът познава и друг тип, което не ги прави, разбира се, лоши майки/ самото раждане и дори и половин година стоене у дома я връща малка крачка назад. И нещо важно- тя влиза в ролята на майка, от която трудно се излиза. С ръка на сърцето си кажете, ще се юрнете ли да правите кариера на другия край на света, ако у дома ви чакат две деца? Теоритично- да, нали е за доброто на децата. Практически- едва ли.

Та, за да успее и да е успешна една жена й е нужно спокойствие що се отнася до децата. Има ли кой да й го осигури, то и тя ще се изявява подобаващо. Вързана ли е с градината на детето и курса му по английски- не я търсете.

# 49
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 795
На различни етапи от живота и стоят различни неща. Но основно, много хъс, много желание и адски много работа. И да умее да прави жертви или както аз го наричам да е готова да плати цената. И мъж ( парньор) които разбира стремежите ти

Защото малко жени работят без почивка, малко зарязват личния си живот, малко поставят на първо место кариарата си.
И аз като Lizet33 мисля, че успеха се мери в пари и власт

# 50
  • Мнения: 1 252
Добрата свирка  Peace

# 51
  • Мнения: 741
мисля, че успеха се мери в пари и власт

А жена, доказала се на професионално ниво, без това да й е донесло особено много пари и власт, смята ли се за успяла жена?
Аз лично я смятам за УСПЯЛА, още повече че мотивите й не са парите и властта...

# 52
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 795
Зависи какво означава да се се доказал на професионално ниво.
Ако се докаже като шивачка или чистачка за мен не означава да съм успяла. Ако се цял живот се боря да докажа една теорема и я докажа- тогава ще съм успяла

П.С. Професиите са произволни

Иначе: Успял човек е този, който в промеждутъка от ставането сутринта до лягането вечерта прави само това, което иска - Боб Дилън. А това правене каквото си искаш няма как да е ако си финансово зависим

# 53
  • Мнения: 2 510
Самата тя.
Няма такава опция. Защо?

# 54
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 795
Защото по презумция човек е успял ако някой му е помогнал. Това май само ние българите си го мислим

# 55
  • Мнения: 2 401
Защото по презумция човек е успял ако някой му е помогнал. Това май само ние българите си го мислим

Верно, че само българите го възпримат така - като помощ.
Останалите говорят за подкрепа. Която  и наистина оценяват.

# 56
  • Мнения: 3 066
Какво стои зад една успяла жена?
Стои една горда амбиция, разбиращ партньор, добър старт от родители и цяло село да гледа децатаЙ:)

# 57
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 432
Тя сама стои зад себе си,ако успехите си е постигнала сама.Няма го отговора ми в анкетата Simple Smile

аз също мисля така  Peace (що се отнася до професионално, личностно развитие )

а зад нея са злобата на тези, които й завиждат  Peace съскането и очакването някой да й ритне стола  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 12 174
Защото по презумция човек е успял ако някой му е помогнал. Това май само ние българите си го мислим
Защото никой сам не е успявал в нищо. Социални животни сме и винаги в успеха ни са замесени и други хора по някакъв начин. Не виждам това как обезценява успеха? Да си нечие подставено лице или марионетка не го броим за успех, предполагам, а останалите видове помощ, подкрепа и съвместен път към успеха са неизбежни, когато успяваш в общество.

# 59
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 795
Бoяна, на върха е самотно.... Ако аз не спя нощи наред и градя стратегии, ако аз не ползвам почивка години наред мислиш ли, че някой ще стои заедно с мен. Нищо , че сме социални същества.

Общи условия

Активация на акаунт