Отговори
# 30
  • Мнения: 3 743
Днес мъжът ми ходи до социалните да вземе молби и са му казали, че тази добавка е отпаднала Shocked, а току що прочетох това:

   Парламентарната комисия по труда и социалната политика прие на първо четене промените в Закона за интеграция на хората с увреждания, внесени от Министерски съвет, съгласно които хората с увреждания ще получават интеграционна добавка за диетично хранене и лекарствени средства, съобщава БНР. При гласуването на бюджета за тази година парламентът реши да бъде премахната добавката. Министър Емилия Масларова каза, че ако не се направи детайлна индивидуална оценка на всеки човек с увреждане, предвидените пари може да не достигнат до края на годината, както се случи миналата година

а за чл.43 не било необходимо да се подава нова молба сега...

# 31
  • Мнения: 1 710
За съжаление е така. Светла - майката на Теди беше питали и от нея знам за това решение.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 262
Бреййййййййй че мен що ме разкарваха в студа специално да си подам молбата, а и Масларова чух по телевизията като каза, че не отпада тази добавка!!!

# 33
  • София
  • Мнения: 2 262
Сега да ви напиша, наистина няма добавка за лекарствата и нищо че ме викаха за да подам молба, ми дадоха отговор само за телефона, няма добавка за лекарства!!!

# 34
  • Враца
  • Мнения: 871
А нашите социални във Враца все още не знаят ще я има или няма.Но за всеки случай да съм подала молба. newsm78 . От  София щели да им кажат...абе  чиста провинция ... и с правоТук никой нищо не знае,да сме се обадели по късно.Ако Петя не ми беше казала за еднократната до  2 години на детето....Щяха да минат метър.Все едно ги дават от джоба си! #2gunfire

# 35
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз пак да се включа, май ще има добавки и май парламента вече го е гласувал (по сведение на колежка на мъжът ми, тя откъде знае - хич не знам  newsm78). Не знам обаче дали няма да са обвързани с доходите, нали така се говореше... Щели да се изплащат със задна дата от април, май месец, или нещо такова, аз още не съм ходила до нашите социални, ама като ги знам колко зле са ориентирани, сигурно последни ще разберат...

# 36
  • Мнения: 704
ще има добавки и май парламента вече го е гласувал
... Щели да се изплащат със задна дата от април, май месец

Защо да са със задна дата от април/май? Нали до декември включително изплащаха парите за лекарства Thinking?

# 37
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами да де, април,май ще ги изплащат със задна дата за януари, февруари и т.н.  Simple Smile Може би тогава трябва да се подадат молбите, знам ли, информацията ми не е много достоверна (на еди кой си, еди коя си чула и т.н.  Wink). По принцип, предполагам, че ще го огласят, когато е факт.

# 38
  • Мнения: 704
Ами да де, април,май ще ги изплащат със задна дата за януари, февруари и т.н.  Simple Smile

Даа,  Blush сега, разбрах. Ами, остава да чакаме!

Общи условия

Активация на акаунт