Имам сериозен проблем с хазартната зависимост!!!!!

  • 29 977
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 146
Провокирана от темата, реших да попрочета повече относно хазартната зависимост. Първото, което гугъл ми изведе е доста обширна статия в wikipedia: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1%8 … D0%BE%D1%81%D1%82
Само ще цитирам препоръките за лечение:
Лечението е психо-когнитивно или психоло- или поведенчески-терепевтично. Цели се овладяване на контрола върху играта, а не пълна абстиненция, чрез прилагане на когнитивна поведенческа терапия. Зависимостта има дълга предистория. Често родителите имат зависимост от наркотици, алкохол или хазарт. В България помощ оказва Национален център по наркомании. Друга възможност за лечение на хазартна зависимост е в психиатричните клиники. В началото на 2006 г. специалисти в България по този тип са все още недостатъчни, все още няма групи като " Анонимни зависими към хазарт".
      В тази връзка искам да се извиня на Аззи и да призная, че и психиатър би могъл да помогне при хазартна зависимост. Peace Не бях достатъчно информирана... В случая, обаче, продължавам да подкрепям психологическа терапия, защото ясно е, че конкретния случай е по-лека и осъзната форма на хазартна зависимост.

Последна редакция: ср, 25 яну 2012, 15:35 от BlaCk RoSe

# 46
  • Мнения: 190
Лошото  Е, 4е вси4ки  го осъзнават ,но  не се лекуват  Tired Tired

# 47
  • Последната пряка в ляво
  • Мнения: 35
Провокирана от темата, реших да попрочета повече относно хазартната зависимост. Първото, което гугъл ми изведе е доста обширна статия в wikipedia: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1%8 … D0%BE%D1%81%D1%82
Само ще цитирам препоръките за лечение:
Лечението е психо-когнитивно или психоло- или поведенчески-терепевтично. Цели се овладяване на контрола върху играта, а не пълна абстиненция, чрез прилагане на когнитивна поведенческа терапия. Зависимостта има дълга предистория. Често родителите имат зависимост от наркотици, алкохол или хазарт. В България помощ оказва Национален център по наркомании. Друга възможност за лечение на хазартна зависимост е в психиатричните клиники. В началото на 2006 г. специалисти в България по този тип са все още недостатъчни, все още няма групи като " Анонимни зависими към хазарт".
    
Мислех да не пиша , но смятам , че след като съпругът ми е с хазартна зависимост, съм в пълното си право да дам и моето мнение. Използвам цитата на BlaCk RoSe за да внеса някои разяснения.
1. В България има група на Анонимни комарджии от близо година , с много труд и усилия ,но тази група я има .
2. Противно на това ,което пише в wikipedia , Национален център по наркомании НЕ лекува хазартна зависимост , а препращат към психолози .
3. Хапчета и психиатри не лекуват хазартна зависимост.
4. Това са нормални хора (зависимите) и както не пращаме болните от диабет в лудница , така не е редно и тези хора да изпращаме там.

# 48
  • Мнения: 23
Emma76, дано поне на теб (като човек с личен опит), ти "повярват"! Освен ако не кажат, че и ти си родена в някой обор!

# 49
  • София
  • Мнения: 146
Мислех да не пиша , но смятам , че след като съпругът ми е с хазартна зависимост, съм в пълното си право да дам и моето мнение. Използвам цитата на BlaCk RoSe за да внеса някои разяснения.
1. В България има група на Анонимни комарджии от близо година , с много труд и усилия ,но тази група я има .
2. Противно на това ,което пише в wikipedia , Национален център по наркомании НЕ лекува хазартна зависимост , а препращат към психолози .
3. Хапчета и психиатри не лекуват хазартна зависимост.
4. Това са нормални хора (зависимите) и както не пращаме болните от диабет в лудница , така не е редно и тези хора да изпращаме там.

Мисля, че с това мнение темата може да се смята за изчерпана, както и (надявам се) споровете психиатри - психолози: прекратен. Емма76, благодарим ти за включването.   bouquet Жоро89, успех, стискаме палци и вярваме, че ще се справиш!  Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 3 436
...нямам представа в какъв обор си родена...

Щото ти  си родена под върбата на "Света Неделя".
Общо взето да.  И така съм и възпитана.


Не възнамерявам да разяснявам повече. Който се интересува да се информира.

Провокирана от темата, реших да попрочета повече относно хазартната зависимост. Първото, което гугъл ми изведе е ...........

      В тази връзка искам да се извиня на Аззи и да призная, че и психиатър би могъл да помогне при хазартна зависимост. Peace Не бях достатъчно информирана... В случая, обаче, продължавам да подкрепям психологическа терапия, защото ясно е, че конкретния случай е по-лека и осъзната форма на хазартна зависимост.
Благодаря, оценявам го.


Emma76, дано поне на теб (като човек с личен опит), ти "повярват"! Освен ако не кажат, че и ти си родена в някой обор!
Да, личи от километри. Ако вместо да се пънеш тези лаишки писания беше написала "хазартна зависимост" в гугъл, щеше сама да се осветлиш и нямаше да изпадаш в смешни ситуациии и да ми размахваш пръстче и опулени емотикони.
Но и по принцип и в обор да си роден шансовете да стигнеш до живота с шампанското е съвсем реален и животът го доказва, обаче ако си тъп, си тъп завинаги.

# 51
  • Мнения: 23
Коментарът на emma76 доказа, че съм права, ти си пиши, не ми пречиш! И май не съм аз тая, която изпада в смешни ситуации  Wink Само един съвет ще ти дам - пий си хапчетата по-редовно!

# 52
  • София
  • Мнения: 5 074
Azzy, Azzy , мислех си друго за теб ... Не, че те интересува или пък ще те впечатля...

# 53
  • София
  • Мнения: 3 436
Действително не ме интересува.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 436
А и ми стана интересно какво доказва постът на Емма76?
Че са върнали съпругът и и са го препратили другаде?
Ами те са претоварени няма места и възможности и капацитет за лечение, аз вече го казах веднъж.
Естествено, че връщат. Те, откровено психично болни, които трябва да живеят хоспитализирани ги връщат и се лекуват в домашни условия. А какво остава за такива случаи.
Лекуват- силно казано. Аз не споря, защото знам за какво става въпрос.
И го казвам. Това, което го знам, имам предвид. Но е абсолютно безмислено, защото тук няма нито едно компетентно лице, което да е информирано професионално, а е просто да става на приказка, всеки си приказва каквото му дойде на ум.
На мен ми е забавно, предполагам и на вас. Но все пак да се ограничим в размяна на любезности, отколкото в спорове по тема, в която няма достатъчно информация, очевидно.

# 55
  • Мнения: 23
На мен не ми е забавно, когато някой се държи по този начин. Но както казах нямам намерение да падам на това ниво. Всеки има право да си изразява мнението. Да, никой от нас няма личен опит и дано никога да няма!
Azzy, за твое сведение - родена съм в Тина Киркова, макар че това кой къде е роден няма абсолютно никакво значение. Всичко, което съм казала по темата е с цел да дам съвет на момчето и до някаква степен съм повлияна от това, че майка ми е психолог и имам известна информация за това кое как се лекува и повлиява, въпреки че всеки един случай е строго индивидуален. Не обичам да споря, да се заяждам и т.н. Не виждам и особен смисъл, форумите не са за това. Надявам се Жоро да потърси помощ и да преодолее зависимостта си и искрено му пожелавам успех!

# 56
  • София
  • Мнения: 3 436
Оборът беше нарицателно, само за сведение. Касае възпитанието, а не буквалното месторождение, но силно ме мързеше да разяснявам.
Аз съм психолог, макар да не практикувам.
И щом майка ти е психолог, вероятно ти е споделяла, че в България изобщо няма адекватна грижа за психичното здраве.
Една малка трагедия е, а стресът, начинът на живот, динамиката и напрежението дават своето отражение и е пълно с хора със сериозни проблеми, които няма кой да ги лекува.
Няма капацитет, няма култура за грижа за психичното здраве и до помощ се стига едва, когато човекът е на ръба на покрива и аха- ще скочи.
През останалото време се казва, че е здрав, нищо му няма и да вземе да се стегне малко и ще му мине. Психиатричните клиники приличат на места, извадени от Ада и нарицателното 'лудница"  е равносилно на тежка присъда, освен, че няма места.
Това с хапчетата също. Медикаментите са и лекарство и отрова, в зависимост от предназначението им. И между другото, ако се стигне до там, определено ще си ги пия.

# 57
  • Мнения: 23
Всичко това е вярно, много добре го знам, но не е голяма изненада, предвид факта в каква държава живеем. По-големият проблем според мен е, че българите още са много скептични и рядко търсят помощ, а в България има не един и двама добри психолози (и психиатри, да не ги пропускаме). Това обаче е друга тема.

P.S. Карай го по-спокойно  Peace  Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 3 436
Мерси, но аз съм дебилно спокойно създание, по принцип.
А и конкретно. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 16
Благодаря за добрите пожелания и съвети , засега борбата с хазартната зависимост върви успешно , но е твърде рано да се дават крайни изводи , понеже 3 дена не съм играл комар и желанието ми да се откажа от комара става все по-голямо,а желанието ми за игра  изчезва, което ме радва много. Дано продължа в същият дух и когато изпадна в труден момент, да не се предавам пред желанието!Вярвам ,че ще успея!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт