Тема за храненето - с какво се храним ние и децата ни в чужбина

  • 29 853
  • 434
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 429
Linden от къде купуваш това кисело мляко в стъкления буркан?

# 376
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
вчера чух по ТВ, че ориз не трябвало да се консумира претоплен, защото когато се охлаждал на стайна Т, т.е. бавно, а не шоково, можело да се развие някаква бактерия, която не се унищожава при повторна топлинна обработка.
някой има ли повече инфо?  newsm78
не можах да догледам ...  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 12:26 от asyalein

# 377
  • Мнения: 7 171
вчера чух по ТВ, че ориз не трябвало да се консумира претоплен, защото когато се охлаждал на стайна Т, т.е. бавно, а не шоково, можело да се развие някаква бактерия, която не се унищожава при повторна топлинна обработка.
някой има ли повече инфо?  newsm78
не можах да догледам ...  Rolling Eyes


http://www.nhs.uk/chq/Pages/can-reheating-rice-cause-food-poison … SubCategoryID=215

# 378
  • Мнения: 3 241
Много неприятно, особено като се има предвид колко манджи с ориз е по-добре да престоят преди да се ядат... Tired

# 379
  • Мнения: 2 563
Е пише да не се оставя ориз отвън и да се топли само веднъж, както и след 1 ден в хладилника да се изхвърли.

Специално притоплянето на каквото и да е повече от веднъж е рисковано. Аз съм патила от един топлен и притоплян борщ в Русия.

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 22:09 от Hear Again

# 380
  • Мнения: 3 988
В настолната ми книга за захранването (бебешкото) има обърнато специално внимание именно на ориза и притоплянето/оставянето на стайна температура. И преди да прочета книгата бях чувала от тук от там, но честно казано не съм обръщала чак толкова внимание (може би защото нямаме навик да държим храна извън хладилника и обикновено не претопляме, а ядем направо от хладилника), но от както прочетох книгата и порових в нета, много внимавам специално за ориза, защото го консумираме често.
А с индийските ресторанти направо се простихме.  Rolling Eyes Поръчвам вече за вкъщи без ориз, него си го правя у дома.

# 381
  • Мнения: 2 093
Linden от къде купуваш това кисело мляко в стъкления буркан?

купувам го от Кенсигтон маркет, намира се до China town, от един здравословен магазин. Дори си мисля, че там може би струва по-евтино. Сьс сигурност го има в wholefood и сьщо сьм го срещала в други натурални магазина. Мисля че не сьм го виждала в големите вериги.

# 382
  • Мнения: 3 743
Linden, ако ми кажеш колко струва прясното органично мляко, мога да ти кажа, колко ще ти излезе да си го подквасиш, защото аз квася само обикновено от магазина на Quebon 3.25%  Blush

И аз не обичам да претоплям яденета, но мъжът ми много държи на това. Сега ще имам какво да му кажа по въпроса Wink

# 383
  • Мнения: 7 171
Linden, ако ми кажеш колко струва прясното органично мляко, мога да ти кажа, колко ще ти излезе да си го подквасиш, защото аз квася само обикновено от магазина на Quebon 3.25%  Blush

И аз не обичам да претоплям яденета, но мъжът ми много държи на това. Сега ще имам какво да му кажа по въпроса Wink

Аз купувам органично прясно мляко от Органичната секция на Loblaws  (с по-висока масленост е) и го заквасвам или с обикновено кисело мляко тип "балканско", или с bio-k (което е ужасно скъпо, но се води лечебно). Не съм смятала колко струва, когато го заквасвам с обикновено мляко, но домашното става много по-вкусно от купеното и със сигурност е доста по-евтино. Правя го по много прост начин - свареното охладено мляко със закваската "преспива" на затоплящия котлон на печката в керамичния съд от slow cooker и на сутринта е готово. Не слагам захар. Нужно ли е? Струва ли си да се купи специален уред?

# 384
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 926
Аз съм с уред за правене на мляко, но така или иначе имах гифт карта за един магазин, а нямаше какво да си купя- нищо не ми трябваше и се озовах с йогурд мейкъра.
Всичките ни познати го правят по метода на бабите ни - или увит в одеало или в електрическа възглавница.

# 385
  • Португалия
  • Мнения: 4 449
преди да си купя уреда,и аз си мислех,че не ми е чак толкова нужен,но сега дали ,че съм свикнала вече,дали от мързел...ами,без него не мога  Laughing -първо,защото не трябва да му мисля за одеала,за топлене/зимата ми е ОК-слагам до камината,но през лятото е хладно у нас и не му стига температурата,за да се закваси добре/

ориза пък ми е такава мъка на мен  Sad ,у нас всеки е с различно мнение как го обича и най-често избягвам да го готвя,така или инъче децата ядат през ден на градината ориз,а мъжа ми е на периоди-ту обича,ту не бил китаец  ooooh!

# 386
  • Мнения: 2 093
вероятно е доста по-евтино да заквасиш млякото сам, но на мен ми изглежда много работа  Embarassed Много обичам кисело мляко и ако не ми харесваше това от магазина, щях да го направя. Един ден може да пробвам все пак.

Да попитам един вьпрос, малко в страни от дискусията. Ходите ли семейно на ресторант. Преди 3 години бяхме в Ню Йорк и се разхождахме мисля по 3 Авеню, в участък с кафенета и ресторанти. Беше началото на Септември, лятно време, забелязахме доста семейства с дете/деца седнали на масите, пред ресторантите. Много хора бяха с малки деца или бебета в колички; децата спяха, а родителите спокойно си похапваха. Гледката ми беше много приятна, някак си доста по европейски. Ние ходим на ресторант, от време на време, предимно в петьк вечер. Още преди да имаме дете редовно излизахме и дори след като синьт ми се роди запазихме до някьде този навик.

# 387
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 926
Ние си ходим редовно ( синът ми е на 20 месеца), проблеми не сме имали- освен, че зяпа по съседните маса и се закача с посетителите, не че те не го закачат де

# 388
  • Мнения: 2 563
Ходим, да. На един вегетариански индийски и на етиопски и винаги има деца. Американците не се крият у дома с децата си. Много ресторанти имат и детско меню, което обаче най-често съдържа пълни боклуци. В индийския ни любим ресторант например редовното меню е прекрасно, но към него боднали и детско меню - пържени картофи, пица...

# 389
  • Мнения: 2 093
Hear и тук е същият парадокс с детските менюта. Една и сьща храна, ако е от детско меню идва с пържени картофи, ако е нормална порция сьс салата.

Попитах за ресторантите, защото преди една седмица имахме приятелско семейство на гости, с три деца. Деца им са големи и те споделиха че много рядко излизат. Сьщото го забелязвам с доста познати, дали заради заетото ежедневие или кризата, изглежда че хората са свели такива мероприятия до минимум. Дори започнах да се чудя дали ние сме големи прахосници... Радвам се че и други са като нас.

Общи условия

Активация на акаунт