Малко мина, много остава, но всяка от нас СЕПТЕМВРИ ще бъде мама!

  • 29 598
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 802
elena.valev само заради миризмата е ... някой просто не я понасят и е тежка  Crazy но опъпча ли се пак, хич няма да се замисля да се мажа, то просто беше някакъв кошмар миналата година с тези хормони  ooooh! А след като родих до два месеца нямаше и спомен от тях!

Мартичка ... това е чудесно, свекървати ще става баба почти по едно и също време на синовете си  Hug

Кисилените могат да спрат, когато спрете ФК ... понякога е от нея  Peace

Barbera взех го от аптека ... ето това е  http://family-bg.com/prX_648.htm
предния път ми стигна до към 6-ти месец, но аз се мазах постоянно защото все пак бях с близнаци и 48 кг  Crazy Така, че два крема ще ти стигнат за цялата бременност - заслужават си цената  Peace
Аз вече започнах с мазането  Peace

# 706
  • Мнения: 115
Danaya80, аз го бия  т.е. мъжа ми Wink в по-крайната част на корема посока паласки Simple Smile редуваме ляво и дясно. Засега нищо не ми опъва освен, че имам доста сининки и преди няколко дни много бях прокървила от убождането, цялата се бях изплескала...

Martichka, скоро шпионирах августовската тема и там доста мамчета се бяха оплакали от разни бодежи, явно е нормално, споко.

Момичета, на мен кожата ми много се бели вече, излезе ми и адски пърхот. Смятам да си поръчам какаово масло и да започвам да се мажа, че иначе до няколко месеца не знам на какво ще заприличам.

# 707
  • Мнения: 272
Момичета, до коя седмица включително се пиеше фолиевата киселина?

# 708
  • Мнения: 2 802
Момичета, до коя седмица включително се пиеше фолиевата киселина?

Аз знам до третия месец, но моя док онзи път ми каза до 16-та седмица.
На вас до кога ви казаха  Flutter

# 709
  • Мнения: 272
И аз имам спомен, че ми каза до 3-ти. Вече съм в 11 г.с. което означава, че от другата седмица като влезна в 12-та не трябва да пия? Леле взех много да забравям или много неща станаха, трябва да започна да си записвам всичко.   newsm12

# 710
  • Мнения: 115
Досега сам я пила до края на 3ти месец, а от началото витамини за бременни, които също съдържат фолиева киселина. Този път реших още преди бременността да мина на витамини и така ще е до края. Не мисля че фолиевата трябва да се спира по време на бременността.

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 7 446
Здравейте и от мен. Току що се връщам от първата ни Ж.К. Бебето е добре, има си всичко необходимо. Отговаряме на 8.г.с и 1 ден. Което не го разбрах много, защото като ходих на 31 януари бях 5г.с и 2 дни, пък сега две седмици по-късно съм 8 г.с и 1 ден, но каквото кажат това ще е . Взеха ми микробиология, защото скоро правих цитонамаска и ми пуснаха и изследвания за кръв. Аз имам таласемия минор и ако хемоглобина ми падне под 80 ще се наложи кръвопреливане. Иначе ми изписа и едни витамини pregnacare plus omega-3.Като ми излязат резултатите ще ходя пак при него, да ги разгледа.

П.С Вече мога да се запиша и на първа страница:Калина, Бургас, 29 год, първа бременност, термин 24.09.2012г.

# 712
  • Варна
  • Мнения: 773
F.a.t.e. благодаря ти за бързия отговор. Ще си го купя веднага  Simple Smile

# 713
  • Мнения: 237
Аз знам за фолиевата, че се пие до края на 4 месец. Но и по-дълго да се пие не може да навреди, а само да помогне. На мен лекарката ми каза да продължавам да си я пия.

Мартичка ... това е чудесно, свекървати ще става баба почти по едно и също време на синовете си  Hug

Направо е на седмото небе, тя е в Гърция и вчера като и казали, тя - идвам си, идвам си, да гледам бебета. А моя мъж много се радва, че те ще имат бебе, защото така вниманието ще се пренасочи малко и към тях, щяла да гледа тяхното бебе, и да не стои вкъщи  Mr. Green Много е обсебваща, и повече от половин ден, милото не я търпи  Whistling

lina_bs, браво на бебчо, все така добре да се развива  Hug

# 714
  • Мнения: 224
Момичета, чета ви аз внимателно много и ми прави впечатление, че всички казвате как не пиете абсолютно никакъв алкохол, а пък аз умирам за бира. Дори и сега в тоя студ ми се пие яко, дори и ми казаха мои приятелки, раждали вече, че по чашка бира не вреди. И аз да си призная си пийвам от време  на време, но най-много например по 1 бира, не повече.... Но пък такка като ви чета почвам да се замиослям, дали не бъркам, че го правя  Rolling Eyes

# 715
  • Мнения: 2 802
Момичета, чета ви аз внимателно много и ми прави впечатление, че всички казвате как не пиете абсолютно никакъв алкохол, а пък аз умирам за бира.

Аааа ... аз казах, че миналото лято като бях бременна си пийвах, но по половин чашка един път в месеца напремер  Crazy Сега не съм барвала алкохол, но на лято пак ще се изкуша от биричката. Майка ми например като е била бременна с брат ми и тя си е пийвала по една биричка  Mr. Green Но все пак е хубаво да се допиташ до док. Той най-добре ще ти кажа в зависимост от бременността ти. Лично на мен не ми липсва алкохола, аз и преди не пиех много ... по една чаша вино зимата и това е. Но все пак не трябва да прекаляваме ... все пак това са само девет месеца, после цял живот ще пиеш колкото си искаш  Hug

# 716
  • Мнения: 2 096
Една бира на ден на мен ми се вижда много.. най-много до 1чаша два три пъти в седмицата. И аз бих я избягвала в първите три месеца, когато тече органогенезата. Но някой майки си и пушат цяла бременност и раждат здрави деца. Така че всеки сам си преценява. С предната бременност аз пийвах по няколко глътки да ми мине апетита за бира. предполагам като се стопли пак ще ми се допие.
Фолиева киселина е важно да се пие в първите 45 дни на бременността, т.е. до 6г.с. Тогава се формира гръбначния мозък и има нужда от нея. След това вече е леко безсмислено, но гинеколозите винаги препоръчват до 3м. Да я пиеш цяла бременност файда няма и полза никаква.

# 717
  • Мнения: 175
Привет и от мен  Party
danaya80 аз фраксипарина го бия в краката (моя мъж всъщност го прави  Laughing) корема ми е слабо място и посмъртно не става там да си бия каквото и да било  Simple Smile, мен не ме сърби...поне за сега, дори  не ми посинява  много...въздуха моя мъж го изкарва (знам, че повечето казват че не пречи...кумата ми е мед. сестра тук и като и казах първия път, че може и да не вади въздуха  Laughing такава реч ми дръпна  Crazy)
Мартичка и на моя мъж брат му чакат бебче  Party  Heart Eyes тяхното се очаква началото на август а нашето началото на септември  Party Heart Eyes
Фолиевата и аз ще е пия до 4 месец, така ми каза акушерката  Simple Smile
Stasenceto1991  за мен не е редно да се пие или пуши, аз поне не го правя и като казвам пуши в това число влиза и пасивното пушене, което е еднакво вредно. Снаха ми когато беше бременна с племеницата и на нея и се допиваше бира и си пиеше...всъщност дори и палеше от време на време  Sick
Доста неща  изчетох тогава отностно въпроса и на повечето пишеше, че няма доказателства дали може да се пие....в смисал дали вреди или не и до колко.... Rolling Eyes в крайна сметка една чаша лек алкохол за нас е малко....според нашите размери.....но според размерите на бебето според мен е доста...Попадала съм и на статии, че алкохола вреди на развиващия се плод... Rolling Eyes
В крайна сметка всеки сам решава...бебчето е твое....прави това което мислиш че е най-добро за теб и него  Simple Smile

# 718
  • Мнения: 237
sky*, не съм съгласна с теб, че "Да я пиеш цяла бременност файда няма и полза никаква"
Тя не се пие само заради бебето, организма на майката също се нуждае от нея. Във всички комбинирани витамини се съдържа.

Малко е дълга статията, но на който му се чете, ето http://www.puls.bg/health/test/news_2386.html

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1055300

За биричката - аз съм и голям фен, много я обичам и зима и лято. Друг алкохол не пия. Но откакто съм бременна не помирисвам, сигурно лятото ще ми се допие, но повече от чашка не бих рискувала да пия, и то рядко.

# 719
  • Мнения: 224
Аз сега реших да почета малко, което доктора ми беше забранил категорично хахха  Laughing и сега разбрах защо... Аз не че пия много, преди пиех по принцип, но откакто почнахме да правим опити спрях алкохола и примерно веднъж седмично ми се случвало да пия по 1 чаша бира, даже на 2 седмици. Но както и да е... сега попаднах на една тема пак във форума, в която всеки казваше какво не може да се приема от бременните... Ами хора, аз останових, че мога да ям само хляб и вода от всичко изписано. То не бяха забранени колбаси, сирена, кашкавали, пастет, дроб и всякакви меснати и млечни продукти.... Мисля занапред да ен чета нищо, това не е нормално... Едно време нашите баби все едно са внимавали много какво ядат... Много ми стана странно, честно казано... Ясно е, че трябва да се храним по-балансирано, но чак да не си позволяваме да се храним с това, което ни е сладко... странно ми звучи. За цигарите съм абсолютно съгласна, че са страшно вредни и дори аз самата бяха на РД в неделя и около мен мн се пушеше и още се проклинам, че послушах приятеля си, но все пак... толкова много ограничение.... Вие тези неща спазвате ли ги...? Да не се храните с тези продукти??? Аз за себе си да отговоря, че през деня с това се храня, пък вечерям с готвено...

Общи условия

Активация на акаунт