За памперсите

  • 5 289
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • usa
  • Мнения: 2 113
Мъжът ми като много екологично настроен, се опита да ме убеди да се насоча към перящите пелени. И честно казано, аз също бих имала желание, но се притеснявам че просто няма да се справя особено защoто при нас има някой обстоятелства, които ще направят живота ни в първите месеци много стресов. А първоначалната инвестиция е толкова голяма, че ако все пак реша да мина към пелени за еднократна употреба, цялото удоволствие ще стане много скъпо.

от екологична гледна точка има още един поглед на въпроса - за прането на пелените се използва питейна вода и перилни препарати, които също замърсяват околната среда Simple Smile.

# 46
  • Мнения: 4 399

от екологична гледна точка има още един поглед на въпроса - за прането на пелените се използва питейна вода и перилни препарати, които също замърсяват околната среда Simple Smile.

О, да при всички случаи. Но все пак от двете злини е по-малката. Не знам колко пелени ще събере моята пералня, но тя е много икономична и откъм перилни препарати (около 250 мл за 5.5 кг пране) и откъм вода (максимум 40 л). В сравнение с памперсите които са нужни за толкова време, това е нищожно замърсяване. Едно бебе 'произвежда' планини от неразградими памперси. Wink

# 47
  • Мнения: 391
Vjara,
Благодаря, че ми припомни. Да, имат уcлуги за пелени сигурно навсякъде. Те ти дават пелените, използваш ги, и те идват на определен ден и събират мръсните, дават ти нови и те ги перат. Не съм сигурна колко струват.

Хората които избират памучни пелени обикновенно имат две причини - по-добре е за природата и/или не искат химикали на дупето на детето по цял ден. Мене ме интересуват и двете, и затова съм в тази група.

Не изисква чак толкова търпение. И да ми се иска, не мога да се перча много много, наистина ми отнема не повече от 5-10 мин да ги изпера.

За цената, зависи какви избереш.
Да кажем че една еднократна пелена струва 50c, то в размера на средно 2,5 години и 6 пелени на ден ще ти излезнат - $2737

Ако избереш prefolds и купиш 12 от всеки размер - $75, да го закръглим $100, добави 10 covers - $100. Сложи отгоре $100 за вода/прах/електричество и излиза общо $300.

Ако искаш по скъпите пелени ще е повече, но винаги ще е по-малко от еднократните. А и можеш да ги ползваш на повече от едно дете, както аз правя. Тогава спестяванията ще са даже повече.

Леле, колко писах. Стига ми толкова, но ти се пробвай само с няколко. Винаги можеш да ги продадеш на Ebay ако не ти харесват.  Wink


P.S. Аз използвам екологичен перилен препарат  Peace

# 48
  • Мнения: 7 803
какви са теzи пампи zа по 50 цента  #Crazy
ние даваме към 50 евро zа пампи на месец zа двете  Rolling Eyes  и нямам консумативи да кофти zа околната среда, но .........  Embarassed

# 49
  • Мнения: 391
 Joy
Извинявай, аз ги говорих в тукашни валути.

Аз какво се правя, то си има хора които са си го сметнали -  http://www.wen.org.uk/nappies/cost_comparison.htm

Съжалявам, но не съм много информирана по въпроса със спестяванията, тъй като това не е причината поради която избрах пелените.

# 50
  • Мнения: 7 803
ясно ми е че валутата е друга, но сметките са нереални  Wink та zатова се обадих  Embarassed

# 51
  • Мнения: 4 399
Сметките които правят при нас показват че памучните пелени се изплащат за около 1 година. За деца които ползват пелени повече от 1 година (а това май са мнозинството) памучните пелени излизат по-евтини. И разбира се както е посочила Sheila предимството е още по-голямо когато с памучни пелени се отгледа повече от 1 дете.

# 52
  • Мнения: 636
Много ми стана интересно и аз също се замислям за подобни пелени.

Страхувам се, оба4е, 4е паму4ната пелена не би могла да абсорбира така, както еднократната. Съответно на бебето ще му е мокро до следваща смяна. Така ли е?

Опитвам се да направя сравнение с дамските превръзки, които ние ползвахме през комунизма  Close  и сегашните - разликата е огромна. Това ме навежда на мисълта, 4е и бебето ще се 4увства по същия на4ин?  Thinking

# 53
  • Мнения: 391
На бебетата им е влажно, не мокро, и изобщо не им дреме.
През нощта и слагам по-дебела пелена и не я сменям до сутринта без никакъв проблем. Пелените попиват много.

И нямам никакви проблеми с червени дупета.

В Канада ще имаш много хубав избор на тези пелени и то на добри цени.

# 54
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ок, следваща питанка: има ли определен начин на сгъване, който да предпазва и отстрани, когато бебо спи, то просто изтича всичко  Rolling Eyes
И как се слага такава пелена на постоянно въртящо се човече  Tired

# 55
  • Мнения: 4 399

Страхувам се, оба4е, 4е паму4ната пелена не би могла да абсорбира така, както еднократната. Съответно на бебето ще му е мокро до следваща смяна. Така ли е?


А, Гери, не мисля че с памучните пелени детето би стояло мокро. Това си зависи от майката. Ако ги сменяш достатъчно често, ще е по-сухо отколкото с памперс. Спомням си времената когато нямаше пелени за еднократна употреба, защото брат ми е доста по-малък от мен. Мокър не е стоял, просто майка ми сменяше пелени често. Може би е изразходвала  повече пелени, но  ги сменяше винаги когато се е налагало. Не си спомням само как беше през нощта, но пък предполагам дори и бебетата не пишкат докато спят.

Всъщност с памперс или с памучни пелени, бебетата пишкат еднакво често и ако не смениш памперса при всяко напикаване дори и да не е мокро, ще се запари. Точно това се посочва като голям недостатък на памперсите. Четох и че могат да доведат до безплодие при момченцата в по-късна възраст, точно заради запaряването и повишаването на температурата около тестисите. Освен това определено смятам че има връзка между това че децата сега толкова късно се научават да съобщават за физиологичните си нужди. Едно време нямаше деца на 2-3 години, които да пишакат в гащите, а сега си е правило.

Съвсем честно ти казвам, след всичко което прочетох, съм абсолютно убедена че памучните пелени са по-добрата алтернатива за детето и при нормални обстоятелства бих се насочила към тях. Просто на нас ни предстои едно много тежко местене с малко бебе и не виждам как ще успея да се разкъсвам между него, 2 къщи, пране и сушене на пелени.  #CrazyОсобено като се има пред вид че от бабите почти няма да получим помощ. С мъжа ми трябва да се справим с всичко сами, а той милия е останал почти без отпуска в момента... #Cussing out

# 56
  • Мнения: 391
pepelyashka,
Аз ги сгъвам така - http://diaperpages.com/angel_fold.php

Само че не използвам игли а едно такова (snappi)

Не са ми изтичали повече от памперсите. Само ако има голямо течно ако.

Vjara, ти ми напомняш на мен, като почнах да чета по темата.  Wink Успех с преместването, не е лесно като няма помощ.

Общи условия

Активация на акаунт