БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-16

  • 24 963
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 241
На мен ми се струва доста безсмислено да се дава точно овче кисело мляко.
Както е казала Sourcherry то няма някакви предимства пред кравето, а е по-мазно.

Странно е също, че глутенът е между двете.
Обикновено се въвеждат последователно храни от една група.

# 706
  • Мнения: 4 589
Много ми се иска да им дам мекици, пържени филийки, но май ни е много рано Вече се чудя какво да давам за закуска. Всичко им писна.

Пастет детски от кога може?

# 707
  • Мнения: 3 241
Ох, пастет не съм давала.
Хич им нямам доверие на тези работи Sad

# 708
  • Мнения: 1 897
За филиите и мекиците бих изчакала до 2г.
Николина давай палачинки.

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
nikolina-pikolina ,пастет не съм давала, кой знае какво има вътре.
Давам за разнообразие гофрети, мъфини или палачинка (от американските ,другите не ги харесва).

# 710
  • Мнения: 943
Ох да се похваля , малката започна да си хапва , не много на все пак е нещо и сега внимание-яде си яденето но ако сложа топченца Нескуик ooooh! даже в супите й...търси ги вика гол гол(нали са кръгли) и докато не сложа не яде....дали биха и навредили на ден около 20 точенца и се насъбират
Иначе ние не харесваме палачинки...понички обича от Лидл които са вътре с плодов пълнеж и пудра захар или кроасан с нуга крем...за гофрети е добра идея сан=мо дето нямам гофретник трябва да си взема

# 711
  • Мнения: 15 379
Странно е също, че глутенът е между двете.
Обикновено се въвеждат последователно храни от една група.

Иве, не е странно. Педиатърът е дал такъв съвет, за да започне захранване с попара - пшенични сухари+сирене+масло. Май това е идеята.

Пастет давам от около година. Купувам само Аргета джуниор пиле. Съставът е ок.

# 712
  • Мнения: 348
А сол в яденето слагате ли?От вчера сме вече на детска кухня,но не всичко още може да яде(на 10+ месеца е) и й приготвям супите.В яднето от ДК има сол.Аз досега не съм слагала.Трябва ли?

# 713
  • Berlin
  • Мнения: 11 283
Иве, не е странно. Педиатърът е дал такъв съвет, за да започне захранване с попара - пшенични сухари+сирене+масло. Май това е идеята.
Да, готвим се за попара после. Simple Smile Днес все пак ще питам дали задължително трябва с овче сирене да почна и ако да, защо така.

# 714
  • София
  • Мнения: 12 554
А сол в яденето слагате ли?От вчера сме вече на детска кухня,но не всичко още може да яде(на 10+ месеца е) и й приготвям супите.В яднето от ДК има сол.Аз досега не съм слагала.Трябва ли?

Аз смятам, че трябва да се слага по малко сол. Консумацията й е полезна, когато е в нормални количества.

# 715
  • Мнения: 1 756
Здравейте,

имам няколко въпроса, бебчето ми е почти на 8м:

1. От кога мога да давам кайсия, праскова, карфиол, грах, царевица ( купени пюрета имам в предвид, но все пак)?
2. За да давам 7-зърнена каша трябва ли поотделно да съм въвела всичко?
3. Мога ли да давам вече намачкан плод пресен и какъв?

# 716
  • Мнения: 2 741
Здравейте, от кога може да се включат овесените ядки?
А относно солта аз не слагам.Да наистина е полезна в малки дози, но се препоръчва не масовата обикновена сол, а по-специалната, като хималайска и др.подобни

# 717
  • Мнения: 3 114
Лени, вече можеш да даваш споменатите плодове и зеленчуци. Ако си въвела овес, пшеница, царевица, можеш да дадеш 7-зърнена каша. Можеш да дадеш намачкан пресен плод - банан, ябълка, авокадо, манго - обелени.

# 718
  • Мнения: 1 756
Лени, вече можеш да даваш споменатите плодове и зеленчуци. Ако си въвела овес, пшеница, царевица, можеш да дадеш 7-зърнена каша. Можеш да дадеш намачкан пресен плод - банан, ябълка, авокадо, манго - обелени.
Хиляди благодарности   bouquet

# 719
  • Мнения: 3 114
Авокадото аз го давам с други плодове в коктейл, защото само не е вкусно  Peace.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт