БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-16

  • 24 993
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 821
В какво съхранявате готвеното на детето ядене?аз все в буркани , но се чудех дали може да прибера яденето и с тенджерката?
Прибирам го с тенджерката. Peace

# 691
  • Мнения: 3 114
Pepito, можеш да даваш всеки ден, но аз лично предпочитам да редувам млечните продукти. Понякога давам различни видове сирене. В дните, в които съм дала КМ не давам сирене. С млечните продукти не трябва и да се прекалява все пак. Имай предвид, че 40 гр сирене се равнява на 200 мл мляко, а кашкавалът още повече.
Евита, съхранявам в буркан, но понякога и в тенджера се е случвало. Не повече от 24 часа.

# 692
  • Мнения: 943
Ммм значи по-добре в буркан , че аз и готвя една манджа за два дена да има да яде...ако я сложа днес е за утре и в други ден

# 693
  • Мнения: 15 379
Светла, още малко и май е време да захранваш. Нормално е да яде 180 на 3 часа, а не на 4. Давай колкото иска.

# 694
  • Мнения: 1 523
Извинявам се предварително ,че задавам въпроса си тук,но пък бързо получавам отговори. Embarassed
Овес,пшеница, спанак,плод-круша,ябълка и синя слива газообразуващи храни ли са?Могат ли да разстроят детското стомахче?

# 695
  • Мнения: 72
благодаря ви момичета за отговорите Hug
честита баба марта на всички Heart Eyes

# 696
  • UK
  • Мнения: 2 869
Тони, газообразуващи са, само за спанак незнам, но той е разхлабващ.

# 697
  • Мнения: 1 523
Мамма на Ани благодаря!  bouquet
Имам още един въпрос. Blush
Мога ли да слагам домашно масло в пюрето и от кога?

# 698
  • Мнения: 3 114
Тони, 8-9 месец най-рано можеш да започнеш въвеждането като редът е сирене, масло, КМ.

# 699
  • Мнения: 1 897
Сирене,КМ и АМ давам всеки ден с изключение на прясното мляко и кашкавала,тях 3 п.седмично като ги редувам.
Просто вече ограничавам количествата,по 150мл.АМ,30гр.сирене и 150гр.КМ,излиза толкова,колкото трябва да яде на тази възраст

# 700
  • Berlin
  • Мнения: 11 325
И аз исках да питам дали мога да почвам сиренето. Нашата педиатърка каза от другата седмица да го почвам, и то овче.  newsm78

# 701
  • Мнения: 3 241
Е, защо точно овче ?
Много странно....

# 702
  • Мнения: 1 523
Мога ли да слагам домашно масло в пюрето и от кога? newsm78

Намерих това от Косе Босе:

Примерен вариант на последователност на храните:
1) зеленчуково пюре –-> плодово пюре (2-3 вида) –-> оризова каша с плод –-> друга каша с плод –-> месо (1-2 вида в рамките на 2 седмици) –-> глутен –-> масло –-> сирене
или
2) зеленчуково пюре с ориз –-> оризова каша –-> плодово пюре –-> месо –-> глутен –-> масло –-> сирене

# 703
  • Мнения: 15 379
И аз исках да питам дали мога да почвам сиренето. Нашата педиатърка каза от другата седмица да го почвам, и то овче.  newsm78

Защо овче?
Ако детето е било само на кърма, овче сирене е ок, макар че е доста мазно и като начало не е добре.
Най-добре е да се започне с козе сирене, ако детето до момента е яяло кърма и с краве, ако бебето е било на формула.

# 704
  • Berlin
  • Мнения: 11 325
Честно казано пропуснах да попитам, защото ме застреля с много неща, които трябва да почна да давам и това го изпуснах. Embarassed Каза ни сирене, глутен, масло като поредност.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт