Ха , сега кажете в този сибирски студ кой климатик работи ....

  • 42 262
  • 256
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 8 242
Извинявай, че не прочетох какво си мислиш. Peace
Ами въпросът ми не е какъв климатик да си купя нали?
Както и да е.. не искам да гледам таблици и данни - искам да чуя реално потребление за подобно помещение... Нищо друго Simple Smile

# 226
  • Мнения: 11 569
Тотално съм разочарована от  Мидеа. Преди беше в голямо помещение без изолация, затова си мислех че не топли. Сега е в стаичка 3 на 2.50 и тази нощ пак беше студено.

Ел джи-  в помещение 6 на 3- пушка е, за минути стопля.

# 227
  • Мнения: 330
Някакви впечатления от http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … E12PKEW/CU-E12PKE. Трябва ми за стая с южно изложение (много топла лятото, голям студ зимата), 15 квадрата, нова дограма, без санировка. Казаха, че е малайзийски. Дали наистина работи на -15 градуса, както обещават? Rolling Eyes При - 20 какво става- работи на по-ниски градуси или направо замръзва? newsm78

Другото, което заглеждам е: http://www.technomarket.bg/products/09127789/panasonic-cs-cu-re12pke-3

И друго питане- някой да е купувал климатик на изплащане с TBI Credit. Уж твърдят, че е 0% оскъпяване, ама не вярвам да няма никакви скрити таксички. Outta Joint

# 228
  • Мнения: 10
Вторият е по-добър като параметри и по пестелив на енергия. При -10 градуса отдава 3,2 киловата, което е доста добре и определено няма да замръзне, но с падането на температурата ще пада и отдаваната мощност. Колкото до RE12PKE - той харчи много малко повече, но отдава същите мощности. Останалата разлика е в сензорите за движение и такива глупости. Ето тази деветка на Fuji е по-мощна от двете 12-ки на Panasonic, а и е с плазмена система, която за разлика от измислените филтри наистина работи, а и както знаем, нетоплещо Fuji няма.

# 229
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Моделът е от 2013та, та рано е за отоплителни отзиви.
Принципно са Малайзийски, с 5г. Гаранация на компресора, куп екстри и т.н. Този модел е далеч по-енерогоспестителен от RЕ12РКЕ, който е китайче, без екстри.
Предните им събратя (моделите от 2011 и 2012та) имат сносно държание при минусови Т. Но си трябва разумно управление, защото си купуваш климатик, а не калорифер.

Колкото до климатик с TBI... няма как да не печелят и да дават кредити за черни/сини очи. ОставИ кой какво те омайва, ГПР е около и над 20%.
duhi_puhi - нещо обидена ли го раздаваш...

# 230
  • Мнения: 8 242
Хич не, ама никой не ми отговаря  Tired

# 231
  • Мнения: 330
Шани, СуперТати , благодаря Peace Иначе се оказа, че наистина няма никави лихви само ако е купен в промоционалния период и само ако изплащането е 9 месеца (при 6 и 12 месеца има лихви). ГПР-то било 0% и нямало такса управление, а само такса за внасяне на вноските. (1.50, ако е през Изи Пей и безплатно в партньорските им банки). Rolling Eyes

# 232
  • Мнения: 5 160
Шани, какво е мнението ти за подходящите за монтиране на стена под прозорец климатици?

http://www.daikin-sofclima.com/bg/product-view/12/22.html

http://klimaonline.bg/podovi-klimatici/4-daikin-fvxs35f.html#/-_

Това ми допадна, но скъпичко Simple Smile)) http://www.daikin.bg/binaries/HCE_SS_FVXG-K_Nexura_tcm636-281627.pdf

Доп. Гледам отбелязано е, че са клас А, в сравнение с тези за таван ...

Последна редакция: чт, 10 окт 2013, 10:46 от lorenca

# 233
  • Мнения: 10
Подовите климатици имат предимство, защото духат въздуха ниско долу, а той се качва нагоре (при отопление). Така се постига по-равномерна температура в стаята. Мисля, че Daikin FVXS35F е с две турбини (но не съм сигурен), тоест духа и от долната решетка, която си е точно на нивото на пода, а от горната част може да се насочи да духа нагоре, така ниско долу въздуха няма да е по-студен, както и при стенните климатици. Има едно TREO I12MC1 (то е с две турбини), със сходни параметри като Daikin FVXS35F и е доста по-евтино.

# 234
  • Мнения: 5 160
СуперТати, благодаря ти!
Не съм фен на климатиците Simple Smile, и понеже тези варианти са "аналогични" на конвекторите, се замислям дали към тях да се насоча.

# 235
  • Мнения: 10
С климатик определено ще пестите пари от сметката за ток, а и ще се отоплявате по-равномерно. Много зависи и какво е помещението...

# 236
  • Мнения: 5 160
Хубаво е Wink До 28 м2,  югозапад, три прозореца и врата, топло, ще ни трябва и за охлаждане. Но с конвектори ще е скъпо, само в спалните.

# 237
  • Мнения: 10
Daikin FVXS35F би трябвало да се справи с 30кв.м помещение, и за охлаждане и за отопление.

# 238
  • Мнения: 379
Махайте ги тия климатици бе. Не ви ли омръзна да тормозите хората с бръммммммм.хахах Hug Вече има конвектори, икономични са, няма хрема, не разболяват, не въртят един и същи въздух.  Peace Климатика е нездравословен и за вас и за съседите, на които пречите да спят.

# 239
  • Мнения: 8 242
Махайте ги тия климатици бе. Не ви ли омръзна да тормозите хората с бръммммммм.хахах Hug Вече има конвектори, икономични са, няма хрема, не разболяват, не въртят един и същи въздух.  Peace Климатика е нездравословен и за вас и за съседите, на които пречите да спят.
А конвекторите какъв въздух въртят  Laughing Чист планински  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт