Kak приемат татковците бебчетата?

  • 3 136
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 381
Таткото много помага-сменя памперси, маже я със зехтин, почиства пъпчето, облича я дава й водичка.Той сега е в отпуск, та затова, а после ще видим.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Страшно много ми помага. Огромна благодарност на тати Руслан!

Първите месеци дори ме дразнеше, че постоянно се натиска той да приготвя млякото, да преварява и стерилизира, само дето не почна да пере и глади. В един момент се почувствах излишна . Нали се сещате за средродилната депресия?

# 62
  • София
  • Мнения: 212
Това само може да те радва! Simple SmileХубаво е,че има и такива татковци!!! newsm10

# 63
  • София
  • Мнения: 2 164
Помага ми колкото може, защото е на работа всеки ден и се прибира доста късно.
Той я къпе всяка вечер, сутрин й сменя памперса преди да отиде на работа, а уикендите я взема сутрин с него в другата стая, за да мога да си поспя. Не мога да се оплача.

# 64
  • Мнения: 5 297
Сега прави всичко за дъщеря си! За съжаление не го правеше за сина ни.

# 65
  • Мнения: 532
Nade,  а сигурна ли си, че това отношение не е някаква негова форма на депресия, затова че вече има и друг "малък мъж" в семейството, на който ти отделяш цялото си внимание, а за "големия" за такова не остава и грам време. Има само изисквания към него, а нежност и внимание никакви. Мъжете доста често са като малките деца - имат нужда от мама - и както по-големите реагират с ревност към малкото бебе, което отнема цялото внимание, така вероятно и мъжът ти се чувства изоставен и в безтегловност.

Казвам ти го, защото това са думи на моят мъж - имахме много проблеми с детето, което се роди здраво едро бебе и скапан педиатър го увреди, а мен ме отби. И започнаха едни проблеми - с болно дете е много трудно, аз се побърках, всичко аз вършех, бях толкова неопитна, всички лекари говореха уклончиво, от изтощение, тревога и депресия не можех да се храня - всичко повръщах, бебето не спеше въобще - абе, ужас и изтощение до краен предел. Аз нямах сили да мисля, камо ли да организирам домакинство и моят мъж реши, че понеже обстановката в къщи не е благоприятна за него, да се връща колкото да спи, през почивните дни все имаше работа извън града и дори започна един строеж на селската си къща, където разбира се беше и майка му - може би се е грижела за него добре, незнам, и аз бях замъкната там на село, защото на няколко пъти колабирах до детската кошарка от изтощение / за съжаление майка ми работи и живее в друг град и горката само плачеше по телефона, че не може да ми помогне/. Аз по едно време заявих, че хващам бебето и се хвърлям от 5 етаж - ега ти живота, а трябваше да е весело и забавно с малко бебенце, но уви! Както и да е, малко се отдалечих ...

След година, когато малката се пооправи /аз вече съм толкова подкована, че дори педиатрите ме питат за това-онова/ вече аз съм по-спокойна за нея, по-уверена в себе си за справянето със здравословните проблеми и с възможност за малко повече сън, т.е. повъзстановена и съответно по-ведра и щастлива, с възможност да обръщам на мъжа си повече внимание и всяка вечер да му готвя различни специалитети като за ресторант, балансът на добрите отношения вкъщи се повъзстанови и така една вечер ми бе заявено, че "тогава не ме бил обичал, че съм била ужасна и въобще не съм му обръщала внимание"  newsm78  #2gunfire

Аз така се разплаках - как може? аз душа берях и се грижех за нашето дете и всички инициативи за разрешаване на здравословния проблем идваха от мен ... просто не разбирам ... какъв човек трябва да си, за да кажеш такова нещо ...

И се връщам - може би, ако му отделиш време, усмихнеш му се, и там ти си знаеш какви женски трикове да приложиш ... знам, че с две деца въобще не ти е до такива политиканствания ... но... събери сили, изкарай наяве цялата си любов към него / за някои мъже това, че им раждаш дете не е нищо, не е любов към тях, това, че се отказваш от целия си свободен живот ... много се ядосвам/ та така с женски трикове и внимание точно към него го приласкай ... той сам ще си сподели проблема ...

Нещата рано или късно се оправят, но трябва насреща да имаш ТОЛЕРАНТЕН ЧОВЕК, с когото може да се говори, защото за проблемите трябва да се говори, да се обсъждат.

И по случая на заявлението какви хора ходят по тези форуми - има най-различни ха-ха - той в какви е влизал????? Ако иска мога да му кажа колко ми е коефициента на интелигентност, а ако му покажа CV-то си  /автобиография при кандидатстване за работа/ дали ще мисли по друг начин? Както и да е ... искам да ти кажа, че и аз в този форум намирам невероятна подкрепа ... от няколко дни съм активно вътре и вече съм пристрастена, даже и малка Йони се забавлява с мен на колене на разните човечета и котета, и бебета дето се появяват тук-там. И хората са за това ... да се социализират и помагат  Hug
УСПЕХ!  Heart Eyes

# 66
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
nade, искрено се надявам нещата при вас да се подредят.
Иначе нашия татко и невероятен. Като ни изписаха от родилния дом само той не се страхуваше да й сменя памперсите, да я преоблича, да я къпе. Абе- всичко. Тъй като почти от самото начало сме на АМ, той ставаше нощем да я храни. Вечер като се върне от работа и  през почивните дни не мога да се добера до малката- изцяло негова е. Дай боже всекиму такива татковци. Hug

# 67
  • Мнения: 79
и мен понякога ме дразни,ТАТКОТО,НО В ОБЩИ ЛИНИИ МНОГО ПОМАГА! baby_neutral

# 68
  • Мнения: 666
 Моят мъж е много зает и затова не ми помага

# 69
  • Мнения: 3 760
Нашият татко беше убеден, че отглеждането на бебе е женска работа, а бащата се включва, когато детето поотрасне. Аз също мислех така. Но слава богу едно мислим друго става. Двамата гледаме малката-без баби и т.н. Заедно сменяме памперси /той прави всичко, а аз само с кърпичката.../, къпем беба и я дондурим. Той я оригва, оправя и леглото, намества я на възглавница и ми я подава за кърмене. Не съм стерилизирала шише, нито съм я преобличала сама. Отделно от това той пазарува, често готви и т.н. Ходи и на работа, но по няколко часа дневно. Ако можеше щеше и да я кърми  Hug. Пожелавам на всички такъв партньор!

# 70
  • Мнения: 218
от време на време Crossing Arms

# 71
  • Мнения: 58
Нашия тати е злато,прави всичко  освен да кърми малкия,много съм му благодарна и много си го обичаме че така се грижи за бебо и за мен също дай боже да е така

# 72
  • Мнения: 43
Нашияа татко имаше голямо желание за бебе. Помага винаги ,когато има възможност, а някога дори прекалява Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 2 673
много ми помага Heart Eyes
обичам да спя до късно и ако не е на работа същият ден гледа мъника докато стана, за което съм му много благодарна Heart Eyes

# 74
  • София
  • Мнения: 212
Sneji,искренно съжалявам за тази толкова трудна първа година от живота на бебчето ти!Радвам се,че всичко сега при теб е ОК!!!Но наистина им се чудя на мъжете-ЗАЩО трябва да се стига до там!Толкова малко му трябва на човек за да бъде щастлив!!! hugБлагодаря ти за съветите и съпричастието-на теб,както и на всички други майчета! newsm03Може би наистина може да има и мъжът ми проблем-депресия или нещо друго,за което не подозирам.Ще продължавам да опитвам-нали си го обичам и е баща на децата ми!!! newsm53
Umma,thrill,Мъни,tani,Lucky_s,мойри много се радвам за вас!!!Щастливки сте!!! smile3503А татковците,затова са татковци-не само да се радват,но и да отглеждат децата си,да обгрижват бебчовците и съпругите си и с взаимна любов да създадат хармония в семейството,защото тя е нужна и за щастливото детство на децата ни! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт