Въпроси към Класически хомеопати 20

  • 50 093
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 382
Да, точно кортикостероидите имам предвид. Благодаря за отговора!

Относно температурата, дъщеря ми не вдига температура. Изкара бронхит и пневмония без лечение поради подценяване на състоянието и това отключи астмата. В болница лечението е венозни кортикостероиди, кислород и бронходилататори.  За цялата зима е приемала АБ само веднъж, а изкара поне 5-6 бронхита и две пневмонии.

Но пак не мога да си обясня как бихте разпознали едно състояние на белодробна обструкция, което е доста по-различно от тривиалните инфекции. Тогава децата вече не кашлят и освен слушалка няма какво друго да го докаже.
Преди няколко дена бях убедена, че дъщеря ми е със спазъм - тахидиспнея, тахикардия- класическа картинка за не много тежък спазъм. Закарах я до спешното, за да не я тъпча напразно с вентолин - нямаше спазъм и това беше компенсаторна реакция на хроиничното заболяване.
А за обратния случай писах по-горе - дете във видимо добро състояние остана цяла нощ в интензивен сектор.

# 721
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Шайн, моята дъщеря никога не е била на поддържащото лечение, още от самото начало е на ХЛ. Нашият хомеопат има много дечица с астма и спазми, само в началото я водех на преглед, от много време насам сме почти само на лечение по телефона, и само ако спазъмът не отшуми за нормалното време за моето дете, отиваме на преглед. За себе си мога да кажа, че след десетките спазми преди да започнем хомеоп.лечение, вече съм се научила какво да слушат и да наблюдавам в детето.
По мое мнение, майките на децата с астма много трудно се доверяват на хомеопатията, колкото и препоръчан да е лекарят, и в повечето случаи се отказват от нея. Нека пишещите тук хомеопати да кажат, но и с ХЛ пристъпите и астмата не приключват хоп с магическата пръчка.

# 722
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
По телефона? - Първо - детето да се изпрати на преглед при педиатър.
И хомеопата може да използва слушалка.
 По телефона също може да се разпознае ларингеална от бронхиална кашлица, астматичен пристъп. Когато плаче, какво изразява плача му - болка, гняв, страх, обида и т.н.
  В последния хомеопатичен Radar OPUS има звукови файлова на десетки видове кашлица.
  

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 40 772
Ок,щом казваш че може и по телефона да разпознае вида кашлица... Thinking На вен не ми се вярва.Поне нашта хом. каза,че не може така по телефона Rolling Eyes Ама и аз нямах възможност-финансова-да ходя лично.Писна ми!За това ви се чудя как така по телефона,че и ХЛ ви казват кое да вземете...

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Добре де, не я ли различавате кашлицата? То е ясно дали е суха, ларингитна или влажна...
И кво толкова й се "втелясвате"?!
Прокашля, прокашля, след ден -два вече е влажна и отшумява постепенно...А и винаги можеш да си сложиш ухо до гърдичките /ако нямаш слушалка/ и мнооо ясно ще чуеш има ли хрипове или не....Или отскочиш до ЛЛ да сложи една слушалка...
/изключвам астматиците, ама за всички останали не виждам кой знае къв проблем.../
Или може би щот са ми здрави децата, пу -пу, зор не съм видяла... Flutter

Лично мнение.

# 725
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ок,щом казваш че може и по телефона да разпознае вида кашлица... Thinking На вен не ми се вярва.Поне нашта хом. каза,че не може така по телефона Rolling Eyes Ама и аз нямах възможност-финансова-да ходя лично.Писна ми!За това ви се чудя как така по телефона,че и ХЛ ви казват кое да вземете...

  t.andonova Става въпрос за вече снет и познат случай, за проследяване, а ХЛ евентуално е от вече предписаните преди това на детето.

# 726
  • Мнения: 2 382
В момента коментираме точно състоянията при астматиците, а там може да има спазъм дълго след като кашлицата е спряла.
Та има какво да й се втелясваме на кашлицата.
Не случайно тези деца се преслушват поне два пъти на ден, ако не са в болница.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Шайн, коментарът ми беше за всички останали.  Hug
За астматиците ясно.

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 40 772
Абе и аз не се втелясвам много/уж се уча/...ама като не отшумява за 2-3-4 дни и хом. нищо не предприема Rolling Eyes вече почвам да се замислям от какво е?А и особено при моето дете,което по-принцип не кашля.
Аз говоря за последния път,когато кашлицата почна директно влажна и то с храчки,каквито бяха и сополите.И така без Т или нещо друго.Та ми се щеше като на повечето тук и аз като звънна по тел.,хом. да може да ми каже какво да правя...Това имах впредвид.

# 729
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Заповядайте в новата 21-ва ТЕМА! : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=653889.new#new

Общи условия

Активация на акаунт