19:45Лека нощ, деца!: Чудовища и пирати

  • 12 487
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Синът ми отдавна спря да гледа "Лека нощ". Отвратителни неща дават през по-голямата част от времето. Kaквито са /по мое мнение/ и повечето неща по БНТ, между другото.

# 46
  • Мнения: 85
Честно казано очаквах, че когато Вяра Анкова стане генерален директор на БНТ, нещата ще се променят.  Но уви! БНТ няма никакви "излишни" средства за детски програми или други смислени проекти.

За мен най-тъжното е, че вместо да се популяризират и изнасят български продукти (програми, герои, концепции) и марки навън, непрекъснато се внасят скапани неща, че и лицензи се плащат за тях.

Roo Roo, много съм ниско във форумната йерархия и не мога да го направя. Simple Smile Ако някой има възможност нека включи линковете.

# 47
  • Мнения: 1
У дома също не гледаме Лека нощ деца пускаме Ну Погоди преди лягане.

# 48
  • Мнения: 53
Много ми е жал като гледам какви неща явно пускат по националната ни телевизия  ooooh!
Преди поне имаше 'Грижовните мечета' или 'Плодчетата' - толкова хубави цветни и положителни серии имаха.
СЕМ уж голяма работа вършат, а най-краткото предаване (по презумция с някаква образователа цел за децата) е пренебрегнато. Не съм ги гледала въпросните филмчета, но само от това, което чета в темата ми става мъчно направо  Tired

# 49
  • Мнения: 85
Компилация от шапките на предаването   bouquet

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 22:06 от Melany

# 50
  • Мнения: 1 788
Точно пък по БНТ дават най-много български изпълнители, концерти, предавания. Има джаз, има класика, има и тук-там поп музика, и какво ли не. Единствената телевизия, където има цензура и няма вулгарности, подобно на онези, които пускат в различни шоу-програми в други телевизии. Няма и толкова много блудкави сериали. Единствено знам, че още пускат "Дързост и красота". Не съм гледала "Лека нощ, деца!" от много време насам, но това филмче за пиратите ми хареса (изгледах го в ютюб).
Като цяло, рядко гледам телевизия, но това са впечатления от малкото пъти, в които проверявам какво има по различните тв-канали.  

# 51
  • София
  • Мнения: 5 192
Nekomusume  , въпросът е дали на 3 или 4 годишното ти детенце е харесало.

# 52
  • Мнения: 2 132
Моето дете гледа Сънчо когато се сетя да му го пусна. Тези пирати ги е гледала няколко пъти, Медун и не помня какви герои също и бяха интересни. Това е китайското детско от соц време. Имаше винаги поучителна история в него. Най-много харесваше ''Звездичката на Лора'', но го даваха преди половин година мисля (него и аз го гледах Simple Smile) - http://vbox7.com/play:b5f26171. Сега като види Вечерницата на небето я нарича звездичката на Лора Simple Smile Випо също и беше сред любимите. За тези две детски пусках почти всеки ден да гледа, но сега 1 път седмично като се сетя.
Сутрин преди градина гледа Плюс 7 - до скоро даваха Кай Лан - китайско детско подобно на Дора и винаги с поучителна история. Сега дават за 3 животни спасители, които помагат на животни в беда. И накрая гледа малко от Дора, която също е подходяща за по-малки деца.

# 53
  • Мнения: 723
Момичета, ние нямаме българска телевизия, но не е голяма загуба  Laughing

Често от тук пускам на децата аудио драматизации, от старите плочи и касети. Много са.
http://www.youtube.com/user/LoraMarina#g/c/808D0DFF9ABC8AFB

От тук кратки филмчета, над 500 бр, Болек и Лолек, патето Яки, Ум Белият делфин и подобни
http://www.youtube.com/user/Sunchomania/videos

Просто се абонирайте за двата канала. В първият има и много стари български филми, както за деца, така и за възрастни.
Би ли казала, как става абонирането  за тези канали. Кликнах на "абониране", даде ми опция за регистрация. Платено ли е, ако да, колко е заплащането. Благодаря Simple Smile

# 54
  • Мнения: 85
Абонирането се прави всъщност, за да виждаш кога са качили нещо ново.
Примерно, когато си отвориш Youtube, и най-лесно натиснеш върху логото му, ти излиза нещо като заглавна страница и виждаш последните клипчета, качени в каналите, за които си абонирана.
Това е. Не е платено, просто да не ги търсиш после. Защото аз ги знам отдавна, и се поддържат. Непрекъснато се добавя нещо. Също, разбира се, може да си проверяваш и от абонаментите.

# 55
  • Мнения: 723
Абонирането се прави всъщност, за да виждаш кога са качили нещо ново.
Примерно, когато си отвориш Youtube, и най-лесно натиснеш върху логото му, ти излиза нещо като заглавна страница и виждаш последните клипчета, качени в каналите, за които си абонирана.
Това е. Не е платено, просто да не ги търсиш после. Защото аз ги знам отдавна, и се поддържат. Непрекъснато се добавя нещо. Също, разбира се, може да си проверяваш и от абонаментите.
  bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 735
И аз като всички вас съм израстнала със Сънчо. Че дори и още повече. Защото баба ми, да е жива и здрава, пееше песничката дълги години (докато не сложиха едно направо изродско клипче и отвратна песничка) - онова почти детско гласче, на фона на прекрасни анимацийки, което и сега може да извади, нищо, че е на 85. Представям си на нея колко й е мъчно, каквато е емоционална...

В началото е ходила всеки ден до телевизията, защото е било на живо.. студ, сняг, няма начин.. драпаш на горе. После е станало лесно, пускат записа и готово.

С Педя човек, Слава Рачева, пък, бяха колежки в театъра (централния куклен) - израстнах сред кукли и артисти. Жалко е, че нито сестра ми, нито аз сме наследили от таланта, че да усещат и нашите деца тази уникална среда.
 
Направо ми е болно, че трябва аз да пея на детето си песничката (доста неуспешно, защото не сме прихванали от талантливите гени на баба/дядо/татко), и от време на време баба ми да й я изпява....защото Канал 1 не гледам, единствено покрай Минута е много съм пускала (ако не го върнат на екран, значи съвсем отпада тази програма...).

Melany, мерси за линкчетата. Със сигурност ще се възползвам!

# 57
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Их, че е мило това с баба ти, Малини. Пожелавам й крепко здраве!

# 58
  • Мнения: 808
Моят син дори не знае какво е Сънчо. Нито веднъж не съм му го показвала. Отдавна вече не е това, което беше.

# 59
  • София
  • Мнения: 735
Их, че е мило това с баба ти, Малини. Пожелавам й крепко здраве!

 Hug Дано за всички ни има  здраве!

Кейтинка, точно за това става дума. Песничката от едно време (без пристрастия!) и анимацийките към нея бяха разкошни. Знам деца, вече големи, де, които чакаха само това, без да гледат самото предаване Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт