Скъсана язовирна стена, бедстващо село Бисер

  • 28 951
  • 369
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 10 474
Това последното кой го е казал?  Shocked

# 166
  • Мнения: 5 710
.

Последна редакция: вт, 07 фев 2012, 12:02 от 10 c's

# 167
  • Мнения: 0
Определено тази страна няма управия...един от вестниците днес тиражира новината , че повече от милион и половина българи живеят под постоянен страх от наводнение,  а планът за безопасност ще е готов скоро...2015 година

# 168
  • Мнения: 2 071
В момента в предаването на Гала дават пряко от къщите там.

# 169
  • София
  • Мнения: 10 474
На мен ми изглежда като всичко да е наред откъм спасителни действия въпреки смешките около пустинните хеликоптери.
 
Снощи гледах по не помня вече кой канал интервю с човек, занимаващ се активно с кану-каяк. Каза, че от както е разбрал е в готовност да помага, звънял е многократно на гражданска защита - нямало нужда. В същото време се твърди, че до част от хората е било изключително трудно да се достигне заради бързеите във водата и силните течения, а два хеликоптера едва ли успяват да огреят навреме всички. По-шокиращото е, че човекът каза, че от близо пет години група опитни каякари са се опитали да сформират група за бързо реагиране при спасяване на хора от бързи води, но помощ от държавните институции никаква. Помощта е напълно безвъзмездна, на доброволни начала. Предали списъци с хора, готови да са на повикване + екипировката, която всеки един притежава. Лична. Отговор - никакъв.

# 170
  • Мнения: 5 710
Предполагам, че няма нужда, защото  имат обучени екипи и институциите не са длъжни да плащат на всеки, който реши да сформира едно или друго нещо, повечето от тези неща са доброволни и с тях се занимават организации.
Той хубаво знае как да плава с кану-каяк, но това съвсем не е достатъчно, за да си полезен.
БЧК има аварийни екипи, които се обучават и подготвят постоянно през годината, хората с каяците спокойно са можели да се присъединят (МАЕ се казват екпите), ВСС също имат екипи, от няколко години обучават и хора за речно спасяване ( което е различно от това на басейн и море), имат екипи ( всичко това са доброволци), които се занимават с реакции по бедствия и аварии , едни са обучени да строят лагери, други друго, има субсидирана от държавата планинска служба и  т.н.
Разбирам защо са им казали, че няма нужда, какво да ги правят?

Спокойно тази група може да се обърне към БЧК , там ще ги вземат, обучат и ще използват капацитета им. Има и други организации, Гражданска защита също няма да ги върне. предполагам. Но познавам БЧК и знам как стоят там нещата, сигурно има и други организации, които биха ги приели тези момчета да ги обучат и да ги използват.

В тая държава явно бедствията дебнат зад всеки ъгъл. Непочистени корита, реки, не ясно кой за какво отговаря ... тепърва ще има нужда от хора, като тези момчета  Rolling Eyes

# 171
  • София
  • Мнения: 10 474
Нямали обучени хора за спасителни акции в бързи води, така казаха вчера. А след като човека е инструктор все има представа за какво говори. Не са тръгнали на своя глава да спасяват. Чакат и питат как да помогнат. Реве се, че спасителите си рискуват живота с Кугарите, пътища непроходими, чакат да се отдръпне водата за да тръгнат гумените лодки, но не ги искат. И пари не искат, за какво плащане говорим? Абсолютно доброволно - и с труд, и с екипиравка. За пет години със сигурност са се сетили да звъннат в гражданска защита и БЧК.

За БЧК моля те, не ми говори. По-бездънна яма няма просто. Имам познати от там - освен, че крадат и с г..а си и ходят на обучителни семинари, където само се задяват и напиват - друго нищо.

# 172
  • Мнения: 812
Горките хора,дано гостод им помогне  Praynig

# 173
  • Мнения: 5 710
Бърльо, малко не улучи човека, за малките букви:)
както и да е - информация малко, спекулации много.

# 174
  • София
  • Мнения: 10 474
10 c's , вярвам, че си подобре запозната с БЧК-то отвътре. Но пък аз си имам "външни" наблюдения. Не за това е темата,да не спамим.  Peace

# 175
  • Мнения: 2 447
Ще си позволя да публикувам и тук:
от форум http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=138790 Организират събиране на помощи за бедстващите от вчерашните наводнения. Нека който има желание и възможност, разбира се се отзове. Става въпрос за топли дрехи,одеала и т.н.
Адреса на който се събират нещата:
ЗА София: кв. „Зона Б-5″, бл.7, до вх.В – помещението е между входовете на блока. „Със сини решетки е – Сервиз за битова техника
ЗА СТ.ЗАГОРА: кв. „Индустриален“, ул. Пружинна 12.
ЗА БУРГАС: селскостопанското летище в базата на Vromos.

# 176
  • Мнения: 812
За Варна имате ли информация къде се събират дрехи и одеала?

# 177
  • Мнения: 62
Можете и по градове в социално подпомагане да дарявате. Simple Smile

# 178
  • Мнения: 124
Защо ни е толкова зле държавата? Защо не се взимат мерки предварително! Вижда се, че тези язовири имат нужда от допълнителни съоръжение и укрепвания. И знаете ли защо? Защото имаме за управници крадливи и мързеливи не мога да ги нарека хора, а нещо си там! Крадат с милиони,а пари няма, няма за здравеопазване, няма за диги и язовирни стени, няма за подобряване на цялостния ни живот в тая държавица, но има за крадене и за почивки на разни министерчета и прочие! До това "природно" бедствие можеше и да не се стига както и до много други ако някой си вършеше работата пък някой друг не крадеше! И тея пък от гражданска защита и те са една защита, след дъжд качулка точно! Жалко за нас, много жалко!

# 179
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз вчера я мислех тази жена, която "уж" родила в селото. И чаках да кажат повече информация, дали са добре с бебето, чудех се защо никъде не се споменава повече за нея. И въобще не ми мина през ума, че някой може да си измисля подобно нещо и да се гаври по такъв начин с хората!  Sick

Общи условия

Активация на акаунт