Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 17

  • 39 931
  • 759
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 62
Момичета дайте изпитани средства за хрема и болки в гърлото  Praynig
Благодаря ви.

# 751
  • Мнения: 4 070
Момичета дайте изпитани средства за хрема и болки в гърлото  Praynig
Благодаря ви.
Клеева тинктура- и за хрема и за гърло става, компрес от извара за гърлото, може и прополки- зависи колко те боли , може и хомеопатия, но ако е по- сериозно се консултирай с лекар.

# 752
  • Мнения: 10
Здравейте! За първи път пиша във този форум и не знам дали съм в правилната тема, но имам въпрос, който много ме измъчва и реших да се допитам до вас. Нещата стоят така :
Имах полов акт миналия месец ( 28.04.12), който беше безопасен, ползвахме презерватив и не видяхме да е скъсан или прочее. След няколко дни получих леко зацапване, даже не мога да го нарека така, имах примеси кръв във бялото си течение. Така беше 2 дни... Оттогава насам не спирам да се притеснявам да не би нещо да се е случило. Като голяма параноя си направих общо 4 теста : 2, които бяха преди 14-тия ден от половия акт, 1 след 14-тия ден и един, който направих, след като ми " дойде". Дойде ми с един ден закъснение ( 19.05.12) като първия ден изглеждаше нормално, имах силни болки, каквито винаги си имам, даже се наложи да пия аулин, беше ми силно, както е нормално при мен, но проблема дойде на следващия ден, когато цикъла ми сякаш тръгна да спира, все едно е последен ден. Стана по- странен на цвят, нямаше ги обичайните съсиреци. Вече 3-ти ден уж имам цикъл и в същото време нямам. За първи път ми се случва. Обикновено е 7 дни, като първите 3 са мн силни. И така последния тест  шуър чек си направих вчера и излезна също отрицателен. Но някак си не се чувствам спокойна, нещо определено не е наред. Днес отидох в една лаборатория, за да си направя кръвен тест, за който прочетох тук, че е най- сигурен, още повече, че гинекологът ми каза, че щом тестовете били отрицателни, значи нямало нужда ад ходя ад ме прегледа... Та кръвния тест даде резултат 0,10 при референтна граница 5. За първи път се сблъсквам с такъв проблем. Бих искала да ви попитам, ако теста е отрицателен, защо тогава изобщо имам някакви стойности? Какво означава това? Те ще се покачат ли след време? Означава ли, че може и да съм бременна? Смятам да повторя уринния тест след няколко дни, но ще съм ви благодарна, ако споделите мнение, защото притеснението, което ме е подхванало, ще ме изкара извън кожата ми. За момента не желая да ставам майка, не е подходящ момент и ако има нещо, бих искала да го разбера по- рано, когато все още ще може да се направи нещо.
Благодаря предварително за отделеното време!

# 753
  • Мнения: 7 987
1. Не си бременна. Успокой се!
2. Не е това правилното място за въпроса ти, но нищо. Минало.
3. Стойността на ЧХГ никога не е 0. 0.10 е абсолютно отрицателен тест и няма смисъл да си правиш втори.

# 754
  • Мнения: 10
Благодаря за отговора и се извинявам, че пиша в грешна тема.
Всичко добро!

# 755
  • Мнения: 208
Момичета дайте изпитани средства за хрема и болки в гърлото  Praynig
Благодаря ви.

За хремата мажи мед в носа 2 пъти на ден. Много е гадно, но помага много.

waspondia, не ти ли се е случвало при промяна на сезоните да имаш промяна в цикъла? Сега с това редуване на горещо и студено организмът се шашка. Определено не си бременна. Може да спреш да си правиш тестове. Според мен прокървяването няколко дни след половия акт въобще не е признак за забременяване. При мен се е случвало да зацапа кафеникаво при овулация.

# 756
  • Мнения: 531
искам да попитам мамите с деца един въпрос Дъщеря ми е на 15 дни снощи докато я хранех напипах отзад на главичката и нещо като топче или лимфен възел немога да го определя може ли някой да ми каже нещо по въпроса
Аз имам от бебе такова топче отзад на главата, по скоро го усещам като кост. И наистина много малко от познатите ми го имат. Всички са ме питали какво е, но просто си е така- нищо сериозно. Но все пак се консултирай с лекар.

# 757
  • Мнения: 1 630
Мами, имам един въпрос- виждате в коя седмица съм. Преди 2 седмици бях на преглед и тогава бях 67 кг. Днес се тегля- 72 кг  Shocked Shocked На първия преглед почнах от 64. Значи за 18 седмици качих 3 кг. и сега изведнъж за седмици 5кг. за 2 седмици Shocked Shocked По принцип съм 174 см. висока. Днес се теглих на един кантар, на който не се тегля често, защото е при майка ми. Чудя се кантара ли не е в ред  newsm78 newsm78. Не се чувствам изобщо напълняла. Само на коремче де. Нямам апетит-ям по 2 пъти на ден. Притеснена съм, защото ми предстои тест за гестационен диабет, а съм с поликистоза.  Cry

# 758
  • Мнения: 30
Здравейте, искам да ви споделя мойте притеснения...
На 15 ден от МЦ получих зацапване, на 16 направих тест - положителен. На 17 ден ЧХГ 103, на 18 ден 122, на 20 ден 294. Ходих на двама лекари, но според тях е прекалено рано да има бременност от този месец и подозират извънматочна от предишния, понеже не се вижда нищо в матката...  Единия даже ме изпрати за лапароскопия... Случвало ли се е на някоя от вас да отчете бременност толкова рано?

# 759

Общи условия

Активация на акаунт