Нестандартен домашен любимец - алжирски таралеж

  • 86 154
  • 280
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1
Четох и гледах клипчета в youtube, че обичат да въртят колело, но никъде не откривам подходящо. http://zoomall.bg/files/pic_prod_1/thumbs/800x500/2/FPI_1_6865868.jpg
Искам да бъде такъв вид, но по-голямо, а намирам само за хамстери. Знаете ли дали и къде във Варна има такива? Simple Smile

Здравей, Кристина! Simple Smile Можеш ли да ми кажеш дали случайно си го купила и ако да, става ли за таралежчето ти? Аз в София търся колела, които да са подходящи, но никъде нищо не откривам - или са твърде малки и крехки за тежестта на таралежката ми, или пък са с решетки.

# 151
  • Мнения: 1
Здравейте и от нас. Ние вече няколко пъти имаме бебета. Раждат се съвсем голи и за няколко часа им избиват меки бодли. Големи сладурчета са.

# 152
  • София
  • Мнения: 36
Здравейте!
 От скоро имаме и ние таралежче. То ни подушва,ближе и после захапва. Вашите таралежчета хапят ли ви?

# 153
  • Мнения: 6 932
Сега един приятел твърди, че го е ухапало нашето. Мен не ме е хапало, не знам, само ме души.

Иначе след няколкото дни, в които не яде започна да се тъпче ужасно много. Вече около 21 вечерта не издържа и излиза да яде.

Със свикването нямаме напредък, много е зла, мисля че нарочно ме боде. Като си сложа ръцете отдолу да я взема ме прескача набързо и не мога да я хвана изобщо Laughing Накрая пак се налага да вземам ръкавицата.

Яде грозде. Това е май първото нещо, което яде различно от тарелжката храна. И него не го искаше първоначално, но на сутринта го беше изяла като й свършила другата храна Laughing

Пораснала е доста, към 270 грама е вече.

# 154
  • Мнения: 46
Здрвеите отново,относно хапането стигнах до извода,че го правят когато са гладни(все пак са хишници нормално е да налитат на месце  Grinning )Нашата Лорка свикна с мъжа ми,защото тя му е другата слабост и само той може да я хване без никакви проблеми.Говори и там какво я омагьосва,нощем я хваща къпе я, абе голям купон е у нас.Ние сме много доволни от животинчето,а дали то от нас незнам,но понякога е изложено на голям тормоз и това не му се нрави явно.Има един лош навик само да си почива нощем насредата на стаята,и в тъмното трябва да се внимава.В момента спринтира от кухнята до коридора и обратно,върши си нуждите в банята НО само ако е суха,в противен случаи в коридора при обувките. (това все пак е най тревожната за мене част,но имаме късмет явно)Хареса си един шкаф в кухнята и денем спи под него на тъмно.Единственото нещо което може да я събуди е прахосмукачката  LaughingТова е от мен относно нашата Лорка за сега.

# 155
  • Мнения: 6 932
Седя си аз сега и чувам лекичко, тихо цвърчене. Таралежа не издава такива звуци, нали я знам, тя само съска. Приближавам се към клетката - чува се наистина, не си внушавам. А нашата си показва главата и я виждам, че не издава звуци, цвърченето се чува. Та имаме бебе или бебета ooooh!
Имах аз подозрения, беше станала огромна, 320 гр стигна, но като се изправеше не ми изглеждаше толкова дебела  Crazy

Сега не смея да погледна, тя има една къща в клетката и вътре си спи през деня. Като погледна през решетките се вижда само единия ъгъл на къщичката вътре. И за момент успях да видя едно бебе, повече не видях. Не искам да вдигам къщата, за да не я плаша. Даже обмислям дали да не казвам за момента на детето, че има бебета понеже тя ще иска да ги види, а май не е добра идея.

Имах две пътувания август месец и оставих таралежа да го гледа бившия ми съпруг. Но се оказа, че доведеният брат на дъщеря ми също имал някакъв таралеж и децата са ги събрали. Баща й твърди, че нищо не се било случило, само така приказвали децата. Аз втория път изрично го предупредих, защото четох, че не е хубаво да забременяват толкова рано ooooh! Но то първия път е станала работата явно. Сега броих, 35 дена им била бременността, точно излиза с първото ми пътуване, най-много 1-2 дена да е преносила.

# 156
  • Мнения: 6 932
Няма бебета вече Cry Стана много бързо, отидох в другата стая да говоря по телефона, да не я стряскам като вдигам шум. Изобщо цяла сутрин ходя на пръсти около клетката. И като се върнах се чуваше странен хрущящ звук, изяде ги  Cry
Очаквано беше предполагам, беше твърде млада за майка, а и не знам дали се чувстваше добре тук, още не беше свикнала напълно.
Сега се чудя дали можех да ги спася ако ги бях извадила по-рано...но пък не исках да ги вадя, за да не я стресна и да ги изяде, надявах се, че може и да ги отгледа Tired

Редактирам се, за да не поствам за трети път.
Когато видях, че ги яде всъщност видях, че едното стоеше по гръб с вирнати нагоре крака и не мърдаше. Реших, че първо ги е убила и после ги яде. Но това дето беше по гръб не го изяде, легна си да спи. Аз надничах и ми се струва, че го виждах, въпреки че вече не виждах позата, но ми се струваше неподвижно. Накрая реших, че си струва да вдигна къщичката и да видя дали е останало живо това, евентуално да го взема и да се опитам да го храня и да го спася. Отворих, тя скочи, почна да съска както никога досега и за моя изненада под нея видях две бебета с ритащи крака. Друго нищо не видях. Чудех се какво да правя и накрая ги оставих при нея. Сега се чудя и се мая дали е правилно. Дали ще ги изяде и тях. Дали имам шанс да ги спася ако ги извадя. Някакви идеи?

Последна редакция: пн, 14 сеп 2015, 14:22 от Бухтичка

# 157
  • Мнения: 46
Естествен подбор му казват.Нашата Лорка роди две или поне аз толкова намерих,но едното имаше същата съдба на вашото таралежче.В крайна сметка отгледа само едното.Явно сама си преценява кое е здраво за да го отгледа.В ЗОО магазина ми казаха,че е хубаво да раждат до година и половина,след това се увреждало уж животинчето.Стискам палци вашите да оцелеят,голям кеф е да имаш бебета "кестенчета"  Laughing

# 158
  • Мнения: 6 932
За първо раждане става въпрос, че не е добре да е под 6 месеца или над година и половина. Така съм чела.
Нашата не я знам на колко е точно, но имайки предвид колко мъничка беше като я взехме едва ли е на повече от 4-5 месеца сега Confused
Събудих се току-що, тя даже излезе за малко да пие вода, чу се едно писукане, отдъхнах си, има живи все още.

# 159
  • Мнения: 4
Здравейте, моята госпожица (Пухи) е на близо 2 годинки и до сега не съм я събирала с мъжки за да забременее, но много ми се иска сега да го направя. Това което ме притеснява е, че не знам кога е подходящият момент, мъжкия при женската ли да пусна или обратно, колко време да ги държа заедно и как да разбера дали е бременна. Моля споделете вашия опит по този въпрос

# 160
  • Мнения: 6 932
Здравейте, моята госпожица (Пухи) е на близо 2 годинки и до сега не съм я събирала с мъжки за да забременее, но много ми се иска сега да го направя. Това което ме притеснява е, че не знам кога е подходящият момент, мъжкия при женската ли да пусна или обратно, колко време да ги държа заедно и как да разбера дали е бременна. Моля споделете вашия опит по този въпрос
Аз понеже тези дни много чета относно бебетата - Пухи не трябва да забременява на тази възраст или изобщо някога през живота й. Първото забременяване трябва да е между 6 месеца и година-година и половина. За съжаление ми е трудно да преведа медицинската терминилогия, но доколкото разбирам след година-година и половина тазовите кости се сливат и вече не са толкова гъвкави. Съответно една бременност и раждане може да имат доста усложнения.
Ако искате да четете на английски може да видите тук:
https://www.theguineapigforum.co.uk/threads/query-about-pelvic-f … otivations.65561/
и тук - http://www.hedgehogcentral.com/forums/24-breeding-babies-help/1- … -2.html#post75081
Отделно от това да имаш бебета не е кой знае какъв купон Tired Трябва да се извади колелото, трябва да не се пипа таралежа, трябва да не се притеснява по никакъв начин, да не се чисти клетката (нашата вече смърди порядъчно) и пак нищо не гарантира, че бебетата ще оцелеят.

# 161
  • Мнения: 46
От лятото наша Лорка се почесва доста.Казаха че е от талаша които вземахме от дърводелски работилници,съдържал паразити разни.Днес занесох ежка на ветеринар,няма смисъл да разказвам каква атракция бяхме,и какъв шок беше за нея да я събудя посред бял ден ,за да си играят доктори с нея. LaughingТа с две думи,прегледаха животинката поиграха си с нея и я обезпаразитиха.Дано не се лъжа,но сега не се чеше както преди.Купих и храна за таралежи ,към която не проявява интерес все още.

# 162
  • Мнения: 6 932
И нашето съм забелязала да се чеше понякога, единия път се зачудих може ли да има бълхи някъде в тези бодли, но отхвърлих идеята Laughing
Кати яде храна за таралежи, но се оказа, че предпочита котешката. А аз имам две или три кутии таралежка храна Tired

Иначе ние останахме само с едно бебе, но засега изглежда добре хайванчето и порасна. Тъкмо стана на месец, на почти 5 седмици е. На около 6 седмици трябва да се отбие и да го отделя.
Проблема ми е, че от страх да не я безпокоим в началото не я тревожех и не го пипах. Вече го пипам и го вадя, но е диваче като нея. Съска нон-стоп и стои на топка, а аз не мога да му видя пола по никакъв начин. А е важно за мен, защото обмислям дали да не го задържим ooooh!

Дойде ми идея да го намокря, нея като я намокря се изпъва и не стои на топка. Но не знам дали е добре сега, та ще изчакам да стане на 6 седмици и тогава в банята.

https://fbcdn-photos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xal1/v/t1.0-0/p … dfbbe36d63bd6e82c

https://fbcdn-photos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/v/t1.0-0/p … 3f00532b394ecc6d1

# 163
  • Мнения: 46
Нашата сама отби малкото и го заведе на купичката с гранули.Два таралежа ни идваха в повече и го подарихме на едни приятели,а и маиката беше доста агресивна заради него.Лорка не се чеше вече след вчерашното обезпаразитяване при ветеринаря.Смесих храната за таралежи(марка beaphar) с гранули по съвет на доктора и маи ще и хареса. chef

# 164
  • Мнения: 6 932
Смесих храната за таралежи(марка beaphar) с гранули по съвет на доктора и маи ще и хареса. chef
Тя нашата по принцип си е смесена, защото нали сега не чистя клетката и е една голяма каша. Но при този вариант нашата отбира само гранулите.

Аз му сложих на дребното отделни купички храна и вода, защото другите ще са му малко трудно достъпни и вчера за сефте го видях да яде. А водата не знам кой я лочи, но всяка сутрин е изпита.

А за съвместното съжителство също четох, ако е мъжко няма никакъв вариант да са в една клетка. Ако е женско имало възможност и да живеят в хармония, но трябва да имат по две от всичко, две храни, две води, две къщички, две колела Tired

Общи условия

Активация на акаунт