фЪН ШУЙ ІX (класически)

  • 55 186
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 019
колко точно?
севера на компаса е от 337,6 до 22,5

# 31
  • Мнения: 923
между 0 и 10  градуса  възможно лие newsm78
Така показва

Последна редакция: пт, 17 фев 2012, 15:12 от мама_съни

# 32
  • София
  • Мнения: 2 019
между 0 и 10  градуса  възможно лие newsm78
Така показва
Въпросът е колко точно? От 337,6 до 352,5 е север 1, от 352,6 до 7,5 е север 2.
Между 0 и 10 е много голям диапазон.

# 33
  • Мнения: 923
Шоши, според мен е от 352,6 до 7,5л Дано съм определила точно.
само да добавя, че от северната страна е булевард с маллка река.
от западната страна нямаме прозорци, но входната врата на етажа и къщата са на запад

Последна редакция: пт, 17 фев 2012, 21:23 от мама_съни

# 34
  • Мнения: 4
Моля ви някои да ми помогне - търся фън шуи специалист
много благодаря ако някои може да ми помогне

# 35
  • София
  • Мнения: 2 019
мама_съни, докато правехте ремонта на първия етаж живееше ли някой? Вие от кога живеете в къщата? Проблемите 2010 ли започнаха или 2009? За детето, което спи с глава към стълбите можеш ли да кажеш, че е по-спокойно, по-пасивно, меланхолично? В банята има ли тоалетна чиния? В ляво от тоалетната какво има?

# 36
  • Мнения: 923
Шоши, на първия етаж си живееха родителите на съпруга ми и сестра му. Детето, за което питаш е сина ми.Той претурпя две много ттежки операции като малко бебе, но тогава бяхме на квартира. От както сме тук да чукам н а дърво няма проблеми. В сравнение със сестра си е  по мързелив, по наивен, мога да кажа че е малко по пасивен от дъщеря ми.Но за разлика от нея, той споделя с мен, говори много, докато дъщеря ми е затворена в себе си и нищо не мога да попитам
В банята няма тоалетна чиния,  а в помещението след тоалетната се намират ббойлера и пералнята и има малка тераса, но терасите не съм ги рисувала на схемата.Всъщност детската, стълбището, тоалетната и помещението след нея са ново пострени към къщата, навремето е било двор.ние се нансохме февруари 2001г. Спомням си че чаках новолуние.
Според мен проблемите започнаха 2010г. Мъжа ми го преместиха в друг град но май го преместиха 2009 - вече не помня ще го  попитам ако трябва- Отначало се радваше като си мислеше че заплатата ще е по добра, но всеки ден пътува 70-80 км. Парите са по малко и намаляват, и като че ли от тогава започна всичко. И вместо да се пооправят нещата, като че ли става по зле

Последна редакция: сб, 18 фев 2012, 10:06 от мама_съни

# 37
  • София
  • Мнения: 2 019
мама_съни, добре би било да намериш консултант, който може да дойде да прецени нещата на място. Според мен периода не е сменен. Ти си много уязвима в тази къща, децата и мъжът ти са добре поддържани. Мястото за спане на децата е добро, но трябва да се помисли къде да се премести спалнята. Хубаво е да имаш точен чертеж, за да се види бойлера точно в коя "гора" попада.

# 38
  • Мнения: 923
Благодаря Шоши, леглото в спалнята преди 2-3 год беше на стената където е вратат, та от известно време се чудя дали да не си го върна пак там , на северната страна е прозорец , не мога а и не мисе иска да го слагам там. На западната стена ще се пада за вратата, а и там ще сме под трегера на тавана. Ти за леглото ли говориш или  за цялата стая
Бойлера се пада на скосената стена до тоалетната от чертежа , който качих по напред

Между другото в нашия малък град не вярвам да има читави консултанти. а и в момента сме толкова зле финансово, че на този етап не мога да си го позволя.
а няма ли да може дад се подсили някоя зона, или нещата са по сложни newsm78

Последна редакция: сб, 18 фев 2012, 10:38 от мама_съни

# 39
  • София
  • Мнения: 2 019
Сложи леглото в ЮИ ъгъл.
За бойлера трябват точни измервания, защото секторите, за които говоря обхващат 15 градусни направления.
Може да се активира сектор на кариерата на теб или мъжа ти, но той се изчислява според астрологичната карта и положението му се намира също в 15 градусов сектор.

# 40
  • Мнения: 376
Шоши-благодаря ти за отговора  Hug
Да знам че е хубаво лошите енергии да са в тоалетна,баня,кухня.
За това искам да активирам СЗ в хола.За подкрепа на мъжа ми,или и в хола не е удачно.

# 41
  • Мнения: 923
Шоши, благодаря за отговора, но не разбрах - за да го сложа в ЮИ ъгъл леглото наистина ще дойде в ъгъла на стаята,  в момента е на източната стена, по рано беше на южната. ама ако трябва ще го сложа и в ъгъла За бойлера- ще се постарая да го измеря точно. Каквото кажеш. Какви данни още трябва да дам? - говоря за астрологичната карта. ,В момента чета старите теми и толкова много въпроси ми нахлуват в главата, дано не прекаля .Ще ме извиниш ако прекал

# 42
  • София
  • Мнения: 2 019
За това искам да активирам СЗ в хола.

Не знам къде си го прочела, но такъв подход във фън шуй няма.

мама_съни, в рамките на форума мога да давам съвети, а не да правя цялостна консултация.

# 43
  • Мнения: 923
Благодаря Шоши  bouquet. Сега чета назад в предните теми и се учудвам на търпението с което отговаряш на всички.
Може ли пак  да попитам за леглото - има ли значение кога да го преместя или мога да впрегна мъжо утре да правим разместване. И още нещо някъде бях чела, че не е хубаво леглото да е в ъгъл.а на мен ЮИ ъгъл на стаята ми е точно ъгъла там ли да го сложа или да си преместя на южната стена newsm78. И ако е  на южната стена  по близо до ЮИ ъгъл това минава ли за ЮИ.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 019
Премести го точно в ЮИ ъгъл с глави на юг и крака на север. Не е идеално, но положението, в което се намира в момента е едно от най-лошите. Разбира се ако си измерила правилно градусите. Датата е важна, но за да се направят точни изчисления се взимат в предвид много фактори. С добър индикатор е 23.02. в 20ч.

Общи условия

Активация на акаунт