Подсичане

  • 18 854
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 379
Като препатили, това и препоръчваме.
И за венци е чудна. След епизиотомия - също.
Айде сега кажи, че не е еликсир Laughing?

# 46
  • Мнения: 107
Права си Sourcherry !

Аз го ползвах след епизиотомия. Бързо всичко отмина, а след това ползвах мехлем от невен , това заличи и белега. Сега съм като "нова"  Laughing

# 47
  • София
  • Мнения: 2 217
На нас ни помогна единствено мехлемът по рецепта на педиатърката ни. Сменихме с Либеро памперсите, спряхме мокрите кърпи и не оставях дълго с един памперс.

# 48
  • Мнения: 11
И при нас се получи едно зверско подсичане когато беше на 2-3 месеца, пробвах какви ли не кремове и мазила, смених мокрите кърпички, памперсите и нищо така 2 месеца . Тогава братовчедка ми  ми даде рецепта на крем, който правят само в аптеките взехме го и за една седмица се оправи. Ползвала съм го и след това, при леко зачервяване с 1-2 намазвания минава веднага. За лекуване на подсичане само от този крем съм доволна.

# 49
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ако подсеченото е мн.зачервено съм мацвала с пиоктанин.
После мажех със судокрем.
Добро въздействие оказват баните със смрадлика и по възможност,въздух...повече въздух за кожата!

# 50
  • Мнения: 53
И аз препоръчвам миене с вода, особено при момиченце. Нашето педи ни препоръча при упорито зачервяване Имазол Плюс, помага много.

# 51
  • Мнения: 53
 
Миехме дупето всяка сутрин, след всяко акане и вечер къпане, до около1,5г.
С крем мажех само вечер, никога не е бил зачервен.

# 52
  • Мнения: 273
При нас много помогна Джинджира бейби  Peace

# 53
  • Мнения: 20
ние имахме същия проблем, и си купихме http://www.remedium.bg/catalog_img/152138.jpg на 2рия ден имаше ефект, и сега мога да кажа, че наистина имаме мекичка и гладка бебешка кожа Simple Smile

# 54
  • Мнения: 702
Относно козметиките, винаги съм държала да са качествени, независимо от цената.
Когато ме изписаха, дъщеря ми беше с гъбички, адско подсичане, чак ранички имаше детето и стафилокок.
Къпя я с Клоран, мажа само със зехтин и преварена маз с есенция по избор. Разбира се не прекалявам с къпането. След всяко преобуване, я оставям малко голичка да й подиша кожата. Забърсвам я с кърпички на Памперс, а когато се е изакала я мия под течаща вода.
Не знам защо има хора, които смятат използването на маз за крайно селско, но това е единственото нещо, от което дупето на детето ми се оправи, както и зехтинът.
А когато бях бременна, мажех корема си с маз и нямам нито една стрийка, за разлика от други места, където мажех с Мустела, Хип и какво ли не.

Но, мисля, че е редно да се посети дерматолог, все пак.  Peace

# 55
  • Мнения: 15 379
Уста, маС, не маЗ Wink.
Маста запушва сериозно порите и може да предизвика сериозно претопляне. Освен това тя няма подсушаващи и антисептични свойства, за да лекува или възпрепятства подсичане.
Не съм се мазала с мас по време на моята бременност и нямам нито една стрия, просто всичко е до кожа.

П.П. Да мажеш със свинска мас бебето си не е селско, но е глупаво, вече обясних защо. Зехтин, екстра върджин, без преваряване и направо от бутилката е в пъти по-удачен вариант, особено за бебе с по-суха кожа.

# 56
  • Мнения: 702
Абе, да ти кажа си баш маЗ, проверих го  Laughing

Така е, до кожа си е, но е факт, че на моето дете му помогна, както и зехтинът.
Досега не съм я мазала с нищо друго. Освен със Бочко, когато се беше понадрала/докато свикна да й режа ноктите, защото не търпеше ръкавички/ и Судокрем/два - три пъти.

Вчера една от гънките на вратлето се беше подсякла, направо се уплаших и я намазах със Судокрем, който остана насъбран в самата сгъвка. Почистих го с преварена водичка и намазах със зехтин, за два три часа й нямаше нищо.

# 57
  • Мнения: 15 379
Зехтинът е голяма работа - спор няма.

Мас - свинска мас, гъша мас.
Маз - емулсия мазнина във вода, в добавка на медикаменти и помощни вещества. Използва се във фармацията.

# 58
  • Мнения: 702
Зехтинът е голяма работа - спор няма.

Мас - свинска мас, гъша мас.
Маз - емулсия мазнина във вода, в добавка на медикаменти и помощни вещества. Използва се във фармацията.


Да, права си, не съм проверила както трябва   bouquet

# 59
  • Мнения: 24
Аз се подсичах до доста голяма, помагаше ми Фулцинар, не знам съществува ли още туй чудо  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт