За и против Св. Валентин

  • 8 540
  • 151
  •   1
Отговори
# 45
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Ние с моят съпруг празнуваме Трифон Зарезан, въпреки, че той носи името Валентин. Нооо... Св. Валентина е на 10.02.

Тогава пуснах тема по този повод и тя умря след няколко публикации. Както и да е. Всеки има правото да празнува това, което иска. Любовта в нашето семейство е целогодишна, така, че ние сме решили да не отделяме един единствен специален ден.

Още повече, че това е католически, а не православен празник. Peace

# 46
  • Мнения: 4 569
За мен свети Валентин е страшно лицемерие. Не може да обичаш един ден в годината.
Празник е за търговците - ден година храни.  Close

Трифон Зарезан е празник на лозарите. Аз лозар не съм.

# 47
  • Мнения: 599
Просто упоритото подхвърляне на "А трябва ли повод?" навява мисли за леко незряло поведение или

Въпросът си е много удачен в случая, мен ако питаш.

# 48
  • Мнения: 293
За хората,които казват,че не им трябва повод за да показват обичта си - а трябва ли ни Коледа за да си напомняме,че трябва да ставаме по-добри,да си прощаваме и да вярваме в чудеса ?
Същото е .
Не е задължително да приемаме празниците като знак,че без тях няма да приемаме и правим нещата по същия начин.
Просто като поводи за повече усмивки  Laughing

Нямам нужда от 14-ти Февруари задължително - но е един хубав повод  Wink

# 49
  • Мнения: 653
Аз съм за. Харесва ми, приемам положително всеки хубав повод.

Не ми допадат приказки и вечно сърдити реплики "О, то всеки ден може да бъде празник!", "Ууу, как чужди празници ще празнуваме!?", "Лицемери!".
Нощта срещу 24 декември украсявах у дома. Не исках да спя, не можех да спя, чувствах вина. През деня ни приеха със сина ни в болница. Когато ни изписаха и се прибрахме празниците бяха минали, а всичките блясъчки стояха нелепо на мястото си. Наслушах се на успокоителното "Всеки ден може да е Коледа". Може, да. Може, но не е.

# 50
  • Мнения: 1 547
Намирам Св.Валентин за ужасно комерсиален, лигав и преднамерен празник. Призлява ми от всички тези сърдца, червении, китки и сантиментални излияния. Нямам нищо против никой празник като такъв, уточнявам, а само против безумно преекспонираната му опаковка, шарения и екстровертност. Особено що се касае до по-интимни неща като семейна любов, възкресение на надеждите или рождество на ново начало, предпочитам по-малко шум, демонстрации и крясък, и повече уединение. Виж, ако иде реч за социално мероприятие с колективна идея, например спортно състезание или концерт, първа ще надувам свирка и ще скачам на площада. Но бонбони и плюшени мечета айловю за мен не, благодаря.  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 1 726
Харесвам празника, какво хубаво съчетание: вино и шоколад, а сърчицата въобще не ме дразнят, още повече, че сега ги получавам от дъщеря си:)
А за лицемерието едва ли празникъте крив, търговците са друга тема:)

# 52
  • Мнения: 4 785
Ами...доста скапан ми идва този "празник"! Аз ако чакам на няколко дена в годината мъжът ми да ми обърне внимание...  Laughing Да не говоря колко лигаво ми идват всички съпътстващи артикули - една червена роза, балон-сърце, сърце с ръце...  ooooh! Хващам диабет от всичката тая захаросаност.

Нека тези, които го чувстват като личен празник - да празнуват, но ние пропускаме. И понеже тука по стара традиция някой няма как да не се изцепи "То щото като твоя не иска да ти подари една роза, кисело ти е гроздето" - ще ви разочарова, 'ич не ми е кисело  Mr. Green


И Трифон Зарезан не празнуваме, но това вече е по вина на мъжа ми - не пие  Crossing Arms

# 53
  • Мнения: 653
Нямам нищо против никой празник като такъв, уточнявам, а само против безумно преекспонираната му опаковка, шарения и екстровертност. Особено що се касае до по-интимни неща като семейна любов, възкресение на надеждите или рождество на ново начало, предпочитам по-малко шум, демонстрации и крясък, и повече уединение.
С това съм напълно съгласна. По същия начин усещам за себе си нещата.
Но не ме притеснява, ако обсипят съседката с шоколадчета и мечета. Усмихва ме Grinning.
Нека се обичат хората и да си го показват, кой както го разбира.

# 54
  • Мнения: 1 432
Против!

# 55
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
По никакъв начин не намирам в противоречие това да си обръщате специално внимание всеки ден, но и на 14-ти февруари също, да си показвате колко много се обичате постоянно и на 14-ти февруари - също...

За украсите и аз съм скептична.

# 56
  • Мнения: 10 547
Ако съм ЗА какво ще стане? За неработен ден ли ще го обявят? Ако съм ПРОТИВ, ще забранят ли продажбата на сърца по улицата?

Аз съм за умерена доза Трифон Зарезан, с лек светивалентиновски привкус и завършек със св. Вазелин.

# 57
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879

Аз съм за умерена доза Трифон Зарезан, с лек светивалентиновски привкус и завършек със св. Вазелин.

Хаххаха, много добро предложение. Ставам ти последователка одма! Laughing

# 58
  • Мнения: 9 903
и завършек със св. Вазелин.

Амин.

# 59
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Кръчмата "Сам дойдох". Масичките са окупирани от шумни компании от традиционалисти, празнуващи Трифон Зарезан. На съседната маса едно момче поръчва за пореден път със замах две кани вино. Приятелката му го дръпва за ръкава и проточва с глезен глас:
- Милооо, ама нали знаеш, че днес има и друг празник...
- Ей, верно бе - плясва се по челото младежът и допълва поръчката:
- Две кани вино и порция СЪРЧИЦА!

Общи условия

Активация на акаунт