Кухните - 42 тема

  • 87 414
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Sofiq
  • Мнения: 267
Я да попитам аз, чували ли сте за така наречената луда неделя на интермаркет узунови? Всяка неделя пускали по някакви ограничени бройки на уреди намалени на 50 %. В момента няма активна промоция ( сигурно защото е събота  Joy ) Ама все пак съмнително ми някакво, нацелвали ли сте промоция на някакви кухненски уреди от там?

# 17
# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Здравейте!

Дойде моментът и аз да се похваля. Моята Blanca започва от тук.

Остана да поръчам един Z - образен модул, с който да завършим на дългата стена, вижда се на снимките на проекта, но парите свършиха, така че той ще почака Laughing

Цветът на стената също ще търпи промяна, нещо не се получи както трябва, без това е нужна втора ръка. Планувам и един тапет като декор, но още не съм го измислила съвсем ...

Като цяло съм страшно доволна от изпълнението, надмина очакванията ми. Доволна съм и от избора, който направих на уреди, плот, мивка, материал. Абе от всичко съм адски доволна, най-много, че всичко приключи Mr. Green

Благодаря от сърце на всички, които пишете в тази тема, помагате със съвети и давате точната информация. Пожелавам ви безпроблемно обзавеждане с мечтаните от вас кухни!  bouquet

# 19
  • Мнения: 681
Бисерина, кухнята ти е страхотна  Peace Със здраве да си я ползвате  Hug

# 20
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Добре изглежда.

# 21
  • София
  • Мнения: 714
bisserina
Честита кухня! Много е красива!
Аз имам същата фурна, много съм доволна.
Моята кухня отдавна е готова, но искам да те питам за стелажа в шкафа под мивката. Той издърпвали се или прости си стои?

# 22
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
Бисерина, кухнята ти е страхотна   bouquet
Записвам се, за да следя темата Peace Чакаме си тази седмица уж окончатерлния проект за кухнята, детските, спалнята и тнт и ще се се допитам за мнението ви Simple Smile
А каква е марката на фурната?

# 23
  • Мнения: 335
Мн съжалявам но на мен ми е празна такава кухня в бяло.. някак си ми се губи в пространството, седи ми като изкуствена и тн..
иначе е добре наравена и измислена като модел, 100 пъти по качествена и скъпа от моята, но ми няма топлина и уют
нищо лично към никои, просто споделям
 Peace

# 24
  • Мнения: 13 191
Според мен пък, кухнята е много красива- бяло платно за вкусни и цветни ястия!

# 25
  • София
  • Мнения: 313
Мммм, bisserina, страхотна кухня, много стилна! Със здраве да си я ползваш  Grinning

# 26
  • гр. софия
  • Мнения: 190
Много красива и стилна кухня

# 27
  • Мнения: 73
bisserina много е хубава  Simple Smile аз съм пристрастна,защото и моята ще е бял гланц
да ви питам видях и на кухнята на bisserina че хладилника е до печката,какво мислите за това,аз съм чела че не е потходящо тези два уреда да са един друг,но почти в 90% от кухите гледам че е така.и на мен много ми харесва фурната да е високо,но реших да я сложа под котлоните и да компенсирам с нависоко вградени микровълноа и кафемашина
да попитам и нещо друго предстои ни сега да казвам на майсторите къде искам контакти и незнам ширма как да го фключа че да не му се вижда контакта ooooh!

# 28
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Аз не знам къде четете тези работи, но щом уреда е за вграждане значи всичко е измислено, ако фурните нагряват много ПДЧ-то то би трябвало да се запали с тези лепила  в него. Керамичните котлони нагряват само отгоре, тялото им остава студено, така е и при фурните и при всички подобни уреди, всички са с нужната изолция. Контакта на аспиратотора, вероятно имате проект с размери, следователно може да се прецени с точност ( +- 2 см) къде е самия аспиратор, ако е за вграждане предлагам на хората да се пусне кабел около 50-60 см  повече и да се закрепи на стената, после се прави малък отвор във фазера (гърба) на шкафа и се прокарва кабела, после се монтира с контакт за външен монтаж (не тия с капаците) и работата става, друг вариант е ако се сложи контакт на стената, но пък ще се пробие голям отвор и ще се вижда стената или ако се зареже със зегето пък ще стане криво. Ако не е за вграждане трябва кабела да се пусне там където ще е П-еобразната ламарина криеща гофрето.
 

# 29
  • София
  • Мнения: 714
barbaron
Права си, производителите на уредите не препоръчват хладилник и фурна да са един до друг. Ако прочетете инструкципта на хладилника има подробно обяснение за околната Т. А една фурна винаги ще повиши околната Т.
Както и не се препоръчва над миялната да има МВ или фурна на пара. Но аз съм ги наредила едно над друго три уреда. Затова трябва добра вентилация да се предвиди. Но това е защото нашите кухни са малки, а не по 20кв.м.
За фурната добре си направила, че ти е под абсорбатора. Ако знаеш каква пара излиза като се отвори. Аз много се дърпах да е от долу, но сега не съжалявам.
За контактите, всичките са зад уредите с изключение на миалната. Гледай контакта да ти е на удобно и достъпно място на близо. На мен ми е в шкафа под мивката. Не може контакта на миялната да е зад миялната! За абсорбатора се пуска кабел на 180см. от пода. Останалите са според разположението на уредите. За фурната и котлоните, на около 60см. от пода. Те обикновенно се връзват на твърда връзка. Ако не си сигурна за точното местонахождение на някой извод кажи им, да ти оствата по дълъг кабел без да слагат контакт. За квадратите на кабелите не се сещам, но майсторите трябва да знаят.

Последна редакция: нд, 19 фев 2012, 10:06 от geryger

Общи условия

Активация на акаунт