АВГУСТ с бебе на ръце = щастливо майчино сърце!

  • 29 010
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 264
Здравейте и от мен:)
Гледам пишете за гърдите, моите направо са станали огромни Joy и им се радвам много. Болят ме, но не чак толкова много:) Преди менструация са ме боляли много по-вече Laughing А и нека да растът, че да пускат после млекце за бебчетата Grinning
 
Колкото до изследванията хич не съм наясно и аз не съм си правила още нищо и надявам се тази Сряда вече док. да ме прати някъде, а и времето позволява:))))

Блонди: мерси за новата темичка:)))

# 31
  • Мнения: 2 697
Месечинке, bi_bi в права - измерванията от втората ФМ се използват за БХС-то, така че е нормално морфологията да предхожда биохимичния скрининг Peace Иначе действително БХС се прави (поне според Националната генетична лаборатория) 15-19+4 гестационна седмица, а феталната (пак според техните инструкции) 19-22 г.с., но това не е проблем за съчетаването, ако си направиш първо феталната в 19 седмица, а непосредствено след нея БХС-то. Поне аз ще се опитам точно това да направя, стига да намеря свободен час за фетална точно за 19-та г.с. Wink

# 32
  • Мнения: 1 089
Момичета, много усилено тъчем в тия теми, приключваме ги за секунди  Laughing
Да ни е много хубава новата темичка и да я напълним само с добри новини  Praynig Praynig Praynig

Блонди, много благодарности за новата тема (много хубаво оформление  Heart Eyes)

За БХС-то във втория триместър четох, че има много по-ниска достоверност от първия и никой не ми го е назначавал, нито ми е говорил за него (за първия имаше дискусия). Явно тук не го правят рутинно, ако изобщо го правят. Но имам час за задължителната  фетална морфология в 18-20 седмица - това си е истинската такава. В първия триместър основно ги интересуваше да измерят нухалната гънка, оглеждане на бебо имаше, но не останах с впечатление да е супер задълбочено.

Момичета, стискам палци на всички, на които им предстои амнио. Да мине без никакви проблеми и с отлични резултати.  Praynig Praynig Praynig

Лека неделя на всички  Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 29
Блонди, благодим за новата тема  bouquet
За гърдите, при мен положението е трагично. Доста са се уголемили и понатежели...но най-лошото е,че са на червени черти  Sick. Това стрии ли ще стане, или ще се нормализират след време. Някой знае ли от предишните си бременности. Аз нямам стрии по тялото и си мислех, че не съм предразположена. CryМоже ли толкова бързо (от 2-я месец) да почнат тези поражения по тялото. И въпреки че веднга взех мерки, от 2-я месец се мажа с Mamma Donna na Chicco (някоя от вас ползвала ли го е и има ли наблюдение) нещата продължават да се влушават. Исках много кремовете на Palmer's, но много малко аптеки ги предлагат и не можах бързо да ги открия, и взех този.
А за килограмите странно, дори малко започвам да се притеснявам. Пак през 2-я месец, отслабнах с 4 кг.( въпреки че не съм повръщала, просто нямах апетит), и до сега - в 4-я съм качила само 0,5 кг., иначе коремчето ми е леко заоблено Blush
И аз така съм чувала, че с момче - жената се разхубавява, а с момиче - обратното, защото то взема и от нейната красота. А за пъпките, мисля, че по-скоро  си е индивидуално. И от фолиевата киселина се появяват пъпки. От тези бабини дивотини знам и че докато жената е бременна, ако й се яде предимно солено и кисело - ще е момче, а ако предпочита - сладко - ще е момиче. Но тези от вас, които вече са раждали могат да кажат дали е вярно Simple Smile

# 34
  • Мнения: 27 524
Тази снимка на Моника Белучи ли е?

Да  Simple Smile

БХС-то (второто) съм го пуснала, втората фетална ми предстои след около месец  Peace Какви са тия разлики непрекъснато и защо, се чудя  newsm78 Не би ли следвало навсякъде да е еднакво или поне сходно? За сефте чувам ФМ и кръвни резултати да са обвързани в такива кратки срокове  Crazy


# 35
  • Мнения: 81
Да се запиша и аз в нова тема! Блонди   bouquet
Днес времето наистина е прекрасно и въпреки , че сме настинали двамата със сина ми, си направихме една разходка. Полудявам вече с тези ледове и снегове, а сега като започнат и да се топят, ще стане наистина ужасно по улиците. А хич не ми се излиза с колата, искам разходка на въздух вече. Ама каквото и да е, няма да е още дълго студеното време Laughing. С нетърпение чакам пролетта и дано се чувстваме добре, че да си разхождаме коремчетата на воля Hug
За гърдите - почти не са ме боляли, но зърната са ми толкова чувствителни, че наистина имам чувството, че ще изхвърчат Grinning
Вторият БХС не бих го правила, ако резултатите от първия бяха добри. Но ФМ - задължително всичките! Това е моето мнение Hug

# 36
  • Варна
  • Мнения: 172
Привет и от мен, момичета!

В петък трябваше да бъда на преглед, но док беше изостанала много с часовете и заради това ми премести часа за събота. Не съжалявам обаче. Отидохме с мъжа ми и дъщеря ни да гледаме малкото човече. Тежи 146 грама, подритваше леко с крачета, почесваше се по вратлето и дори се изпиша  Heart Eyes. Общо взето е много спокойно бебе. Досега имах предчувствие, че ще премина и в отбора на свекървите, но явно и този път няма да ме огрее щастието (или нещастието  Thinking). Без никакво съмнение ще си имаме пак момиченце  Heart Eyes. Блонди, може да ми сложиш едно розово щъркелче. Пък на таткото му казаха, че трябва да ходи да се научи как се правят мъжки за третия път  Mr. Green. Ама и двамата си се зарадвахме - вкъщи ще е женско царство Simple Smile. Притеснява ме обаче реакцията на дъщеря ми - на няколко пъти ме пита защо не е момченце  Tired. Надявам се след време да не страда така и да станат приятелки. Единственото лошо нещо, което се видя на прегледа, е, че съм с контракции, затова док ми изписа Магнерич. Силно се надявам да отшумят скоро. То май аз сама си ги докарах Tired - като взех да се чувствам добре и започнах с йогата, но май ми дойде в повече натоварването. Софи, да го имаш предвид.

Ритници не усещам още, но се надявам скоро и аз да им се зарадвам.

Моите гърди също се увеличиха за радост на мъжа ми, но на мен си ми харесваха както изглеждаха преди - въобще не бяха малки, но сега ми идват малко в повече.

По отношение на бабибите приказки: И при предната ми бременност, и при тази не съм имала пъпки, нито пък мисля, че съм погрозняла  Flutter. Единственото, с което се сдобих от бременността, бяха много малки бенки от двете страни на корема. Преди наистина налитах на сладко, а сега на солено и кисело,но и в двата случая на видеозона се видяха все момиченца. Наистина накрая може да ми се сервира някоя изненада, но има време и ще видим.

# 37
  • Мнения: 27 524
Глокси, честитот розово щъркелче.

Пак се зачудих за този магнезий, дето по цял свят се дава против контракции и то много преди 20-та седмица, а уж нямало смисъл преди това. Ха сега, де, аман от четене. Хич и не трябва човек нищо да знае и да научава, объквацията става огромна  ooooh!

# 38
  • Мнения: 334
Благодаря, bi_bi  bouquet Да, в Атина живея. Тук не е принцип всички над 35 на амниоцентеза (което обаче не важи за секциото), но моят явно й е привърженик. А и това, че ме кара късно да я правя, ме кара да вярвам, че не очаква лош резултат. Дано!

Моите гърди не само пораснаха, ами и обиколката под тях ooooh! Така вчера установих, че двата сутиена за бременни, които си купих в началото на бременността, вече не ми стават! Очаквах да съм станала от В на С, но от 70 на 75, вече не! И коланът за коремчето ме стяга, там съм взела S, пак съм се подценила Mr. Green Сигурно това е, защото вече съм +6 килца, ай ай ай.

# 39
  • София - град
  • Мнения: 141
Привет и от мен, момичета!

 Единственото лошо нещо, което се видя на прегледа, е, че съм с контракции, затова док ми изписа Магнерич. Силно се надявам да отшумят скоро. То май аз сама си ги докарах Tired - като взех да се чувствам добре и започнах с йогата, но май ми дойде в повече натоварването. Софи, да го имаш предвид.

Хъм, вижда ми се малко странно, защото упражненията които правя аз не натоварват.... а и няколко пъти във видеото се казва ако се почувства дискомфорт да се прекратят. Ти двд-то на Светла ли правиш?
А с доктора консултира ли се по този въпрос?
Защото когато казах на моя че имам намерение да започна йога и да въртя на велоергометъра той доста се зарадва че имам желание... каза че не може да навреди ако не се претоварвам.
Във вторник съм на преглед и ще го обсъдя отново, ще питам дали може да предизвика контракции, но все си мисля че щеше да го спомене.  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 164
Здравейте,
Блонди, благодаря за хубавото оформление на темата  Hug

belverde, стрии са  Tired, с първата бременност към 5-ти месец ми се получиха червени черти по гърдите, станаха си на стрии, сега са бледи.

За контракциите и упражненията - аз правя всеки ден по нещо, не съм усетила контракции. Все пак са специално за бременни и не би трябвало да е от тях, в случай че всичко друго с бременността протича нормално, може би е по-чувствителна матката. С първата бременност от доста рано бях на хапчета за задържане и полежах и в болница малко, без да съм се товарила с нищо.

За магнезия - отново първия път ми го изписаха още в началото, заедно с геритамин.

Лека вечер!

# 41
  • Мнения: 927
Здравейте момичета   bouquet
Чета си ви най-редовно.
Относно магнезия с предишната бременност го пиех още от 14 г.с., заради контракции.
Лично аз пропуснах 1вата ФМ и БХС, сега ще правя късния БХС. Аз защо си мисля че данните в бланката за БХС могат да се попълнят и от гинеколога, който следи бременността ни? Все пак за ФМ навсякъде пише да се прави около 20-23 г.с, когато за БХС е късно вече. Пък и някакси по-логично ми е ФМ да се прави след излизане на резултатите от биохимичния скриниг.
 

# 42
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459

Belverde, звучи точно като нови стрии, знам, че първо са червени черти, а после като остареят стават бели. Доколкото видях в рекламната книжка на Палмърс имаше и кремчета за вече появили се стрии, даже и свекърва ми ми подари и такова, освен маслото. Мажа се и с двете  Laughing Те няма да изчезнат, ама може да понамалеят, можеш да пробваш. А и новите стрии повече се потдават на лечение.  Peace Явно доста са ти наедрели гърдите и затова се е получило така.
Gloxi, честито розово щъркелче  Hug
Mery Jane, и на мен ми се е увеличил гръдния кош, якето ми има коланче малко под гърдите и като съм седнала в колата и ужасно ми притиска стомаха и го разкопчавам вече. С предната бременност пак ми се беше увеличил размера на гръдния кош, помня по дрехите  Grinning
Emi v, и аз съм ЗА двете ФМ, чудех се само за 2я БХС.
ФМ наистина се прави преди БХС и са обвързани, ама с тези срокове и аз доста се обърках. И както е казала Шехина, 2я БХС се препоръчва от 14+4/19+3 седмица, а ФМ се прави уж между 18-23 седмица, т.е. се застъпват към 18-19 седмица. С миналата бременност съм го правила в 16 та г.с. и пак си ми правиха първо ФМ.  newsm78 Абе обърках се и аз  Laughing Ще следваме съветите на докитата Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 966
Ето ме и мен в новата тема.

За гърдите - започнаха да наедряват от самото начало и много ме боляха. Сега болка няма, само леко напрежение, но при натиск боли. Зърната ми също вече не са толкова чувствителни както в началото. Обиколката под гърдите ми засега май не се е променила, но чашката много - с цели 2 размера (80G). Гърдите ми бяха едри и преди бременността, но сега е нещо ужасно. Едвам издържам, а не ме питайте как си намирам сутиени и на какви цени.   ooooh! А като слезе кърмата ще викам мъжо да ги носи, че гърба ми няма да издържи на тежестта.  Laughing

За БХС - първото не го правих, ще правя направо второто в 16г.с, а ФМ към 20г.с.

Мисля и аз скоро да започна йога. Ако някой има линкове от нета да дава моля.

# 44
  • София
  • Мнения: 39
Mery Jane когато аз си купувах сутиена (миналата седмица) в магазина ме предупредиха, че нормално размера нараства с два номера не само в чашката, а и в гръдната обиколка. На мен ми се видя доста, ама като сложих един такъв дето ми изглеждаше огромен и  Shocked взе, че ми стана Mr. Green 
За БХС-то моя док каза, че ще го правим в 16 седмица, но аз се чудя защо пък БХС и ФМ трябва да са толкова обвързани  newsm78 Утре ще питам, като отида за преглед.

Общи условия

Активация на акаунт