Немско или японско бебе

  • 1 458
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
 Twisted Evil Значи, нашите са германчета. Wink

# 16
  • Мнения: 8 769
Моите са българчета, пък! Mr. Green
До преди два месеца всичките 4-ма души спяхме в една стая (съвсем по цигански), поради липса на възможност. Т.е. дъщеря ми бе на 2г8м, а синът ми на 6м, когато ги отделихме в друга стая.

# 17
  • Мнения: 955
Моите са българчета, пък! Mr. Green
До преди два месеца всичките 4-ма души спяхме в една стая (съвсем по цигански), поради липса на възможност. Т.е. дъщеря ми бе на 2г8м, а синът ми на 6м, когато ги отделихме в друга стая.

иха, това все едно аз съм го писала

И аз ги отделих преди 2-3 дни, купихме бейбифон и айййййде отделно  Laughing

# 18
  • Мнения: 7 474
Ние се отделихме на около година, но можеше и по-рано. Колкото по рано се отделят децата толкова по -лесно свикват и не плачат.Поне при нас отделянето мина без да усетим. Peace

# 19
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Бих го отделила и сега, но нямаме място, а при баткото не ми се ще да го слагам, защото все пак е на у-ще и ще му пречи newsm78

# 20
  • Мнения: 3 161
Аз съм привърженик на "привързаното родителство" и вярвам, че докато е малко, детето ми има много повече нужда от моята близост, отколкото аз от личното си пространство. Затова спи при нас - леглото й е долепено до нашето (без решетка), това значително улеснява и кърменето. Тези дни отделих кревата й от нашия (на 2 г. 3 м е); след като стане на 3 ще се замислям за отделна стая, но не бих я насилвала да се отдели.

Впрочем, в момента темата се обсъжда и в Кърмене и захранване, и в Родители в чужбина. Струва си да погледнете.

# 21
  • Мнения: 5 299
Ако ме беше питала преди 2-3 месеца, щях да кажа - Отделно. Обаче от тогава постоянно се пробужда през ноща и дори я взимам на моето легло, че иначе не може да се спи ooooh! Много се надявам да не свикне така, защото все пак смятам да я отделя след още 2-3 месеца Thinking

# 22
  • на Север
  • Мнения: 503
Ние пък си имаме детска стая, но децата са при нас в спалнята, въпреки че каката е на 4 г. Каката я завивам по 2-3  пъти през ноща, немога да си представя да я оставя да спи сама. Докато не се научи да се завива сама, ще спи при нас Naughty

# 23
  • Мнения: 843
       Японците са всеизвестни с ограниченото пространство за живеене и това обеснява донякъде начина на отглеждане на децата.  
       Германците са ясни- дисциплината.. самостоятелността и пр..Хайде да не казвам студенината, че е клише  и отдавна не е вярна.
        Та за моята бубка...Сигурно щеше да е сама  поне от 4 месеца, но ни се наводни спалнята, татито спи при нея в детската , аз на дивана в хола. Ако се засечем в някой ъгъл  в кухничката да се нацелуваме... пак добре:-))
        Ще я отделим лятото, защото спи добре и цяла  нощ още от бебе. Коликите бяха само дневни.. и не се буди, освен рядко за вода. Изобщо не обръща внимание нощем кой е до нея.. спи на тъмно и това ще помогне за отделянето. детето е такова... спокойно и непукист. Е, с баткото  бяхме плътно 3 години, той беше различно бебче. Та, зависи си..
        
        За съжаление не кърмя.. иначе е  ясно, че бебето  ще е възможно най- близо до мен, както при ЕМЕМ.  bouquet Кърменето не е само хранене, то е начин на живот и общуване./ И за бебо и за мама/

# 24
  • Мнения: 1 555
И аз бих го преместила в друга стая, но няма къде.
Според мен е хубаво децата да си имат отделни стаи.

И аз така мисля, само че нямаме място  за сега  иначе ако няма проблеми и спи спокойно бебчо какво пречи да бъде самостоятелен от малък Sad

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Големия го отделих на 4 години в отделна стая. Просто тогава се преместихме в по-голям апартамент. Малкия смятам да го отделя по-рано сам в стая. С баткото не мога да го сложа, но се надявам като гледа от батко си да се съгласи да спи сам. Сега засега спи при нас (в леглото) по две причини:
Първо: още се буди през нощта и ако съм до него заспива ако е сам дори и при нас но в леглото си надава писъци и се разсънва.
Второ: стаята му е още в ремонт и като гледам ще я правим поне докато навърши 2 години.

# 26
  • Мнения: 2 271
Нашето си е типично бьлгарско-поради липса на самостоятелна стая за нея ще спи при нас докато баба и я вземе в нейната! Laughing Hug

# 27
  • Мнения: 46 517
Ние се наканихме чак преди месец и нещо, но сега спи много по-спокойно, не се буди въобще, преди като се въртя нощем и тя се кокореше  Twisted Evil

... Всяко дете се страхува и има кошмари.

Именно! Децата трябва да се отделят рано, защото след това започват да изпитват страх от тъмното и самотата/изпитала съм на гърба си късно преместване на 7 г./, а когато са бебета го приемат за даденост, мине ли година и половина става все по-трудно.

# 28
  • Мнения: 4 629
Сина ми спи сам в отделна стая от края на втория си месец.  Случвало се е да се буди през нощта (рядко) - в такива случаи отиваме с баща му в стаята говорим му и го галим докато пак заспи. Това т.нар. "японски" начин да спим всички в купом в продължение на 10 -12 години не ни е по вкуса. По скоро на кошмар ми прилича само като си го представя Rolling Eyes

# 29
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Ние преместихме Бобо в неговата си стая на когато беше на около 4 месеца и оттогава и той спи по спокойно и аз. Мисля че ако има възможност е най добре децата да си имат стая. Не ми се струва ок да сме трима в помещение от 12м2...

Общи условия

Активация на акаунт