Кога да започна да слагам бебо седнала?

  • 2 188
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 215
Ами въпреки всичко на което се наслушах в България аз слагах Емма седнала за по няколко минути от третия месец. Проблеми с това не съм имала а тя самата искаше да седи седнала. Да не говорим че до петия- шестия месец тя прекарваше почти цялото време в кошницата за кола, защото категорично отказваше да лежи. КОгато говорих с ортопеда, който е специализирал в Англия и САЩ той ми каза да не се притеснявам; след като тя иска да седи значи от това има нужда.

# 31
  • Мнения: 245
Ами въпреки всичко на което се наслушах в България аз слагах Емма седнала за по няколко минути от третия месец. Проблеми с това не съм имала а тя самата искаше да седи седнала. Да не говорим че до петия- шестия месец тя прекарваше почти цялото време в кошницата за кола, защото категорично отказваше да лежи. КОгато говорих с ортопеда, който е специализирал в Англия и САЩ той ми каза да не се притеснявам; след като тя иска да седи значи от това има нужда.
Ама това не и е навредило нали?! И Вяра не иска лекнала,вече останах без ръце и ако държането е равносилно на седенето, то значи и аз мога да я подпирам поне на 45-50градуса и ще взема да и купя столче за кола,че от шезлонга не може да гледа отвисоко,което явно е голям проблем за нея.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Мънички сте още за сядане. Най-много да я слагаш от време на време полуседнала, подпряна на възглавничка за 10-15 минути. Не бързай.
Като навърши 6 месеца, позволявай й да седи, но постепенно като увеличаваш времето на "престоя".
За момченцата възрастта за седене е 7 месеца.

Активната гимнастика може да се почне след първия месец, ако е здраво детето. В началото не е чак толкова активна, карай постепенно.

# 33
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Раничко е да седи, можеш да я слагаш полулегнала в шезлонг или количката. А гимнастика можеш да й правиш.

# 34
  • Мнения: 485
Говорих за това с нашата педиатърка и тя каза, че няма проблем да седи в скута ми, ако добре го придържам под мишниците. (Тогава той беше на 4-4.5 месеца). Всъщност, май няма особено голяма разлика дали седи по този начин или го носиш на ръце в изправено положение, тежестта се разпределя по същия начин. Поправете ме ако греша.
Сега вече на 5 месеца често го слагам да седи в скута ми, но сам не бих го оставила, дори и подпрян с възглавници. Раничко е още.

# 35
  • Мнения: 245
Всъщност, май няма особено голяма разлика дали седи по този начин или го носиш на ръце в изправено положение, тежестта се разпределя по същия начин.
Значи да не се притеснявам,че съм му навредила или,че ще му навредя като го държа.А за сядането няма да бързам както ме съветвате.

# 36
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
След 6ти месец, а сега може в полулегнало

# 37
  • Мнения: 69
Мойта бебка надигаше главичка още на 3месеца.Тогава попитах педиатъра,защото се притеснявах че е още малка.Тои ми каза че всяко дете само си показва какво може да прави.Някои бебета искат да седят на 4 а други и н а 6 им е рано.Каза ми да я слагам по малко с възглавници и като заклюма да я слагам да лежи.Аз не го направих,стори ми се малка,но я държах полуседнала в скута ми,а сега вече и седнала,в мен отново.Но сама да седи не я слагам.Пробвах 1 2пъти с възглавница,но реших че е по-добре да изчакам още малко.А тя иначе е много жилаво дете и сама се изправя и стои като струна! Grinning

# 38
  • Мнения: 4 629
Аз си спомням кога започнах да слагам сина ми седнал. Но полуседнал го държахме отначалото. Така полуседнал започна да се храни ( беше на 4 месеца)

# 39
  • Мнения: 9 904
добре де, синът ми е на 2,5 месеца. Давам му сокче с лъжичка. Как иначе, ако не е полуседнал-полулегнал в скута ми?
кърменето същата работа - вече не му се лежи, рита. Гъне се в какви ли не пози.
Оригването изисква или да го хвана под мишниците и да го изправя, или да го полу-изправя в скута ми, облегнат на мен.
В колата няма начин да е легнал - никое столче за кола няма абсолютно легнало положение.
А тук чета, че като е момче, трябва да седне след 7 месец?
Нещо не виждам как ще стане.

# 40
  • Мнения: 2 673
добре де, синът ми е на 2,5 месеца. Давам му сокче с лъжичка. Как иначе, ако не е полуседнал-полулегнал в скута ми?
кърменето същата работа - вече не му се лежи, рита. Гъне се в какви ли не пози.
Оригването изисква или да го хвана под мишниците и да го изправя, или да го полу-изправя в скута ми, облегнат на мен.
В колата няма начин да е легнал - никое столче за кола няма абсолютно легнало положение.
А тук чета, че като е момче, трябва да седне след 7 месец?
Нещо не виждам как ще стане.

и при мен беше така Wink споко! когато му дойде времето ще седне , преди след 7-я той ще си покаже сам Wink

# 41
  • Мнения: 1 215
Ами въпреки всичко на което се наслушах в България аз слагах Емма седнала за по няколко минути от третия месец. Проблеми с това не съм имала а тя самата искаше да седи седнала. Да не говорим че до петия- шестия месец тя прекарваше почти цялото време в кошницата за кола, защото категорично отказваше да лежи. КОгато говорих с ортопеда, който е специализирал в Англия и САЩ той ми каза да не се притеснявам; след като тя иска да седи значи от това има нужда.
Ама това не и е навредило нали?! И Вяра не иска лекнала,вече останах без ръце и ако държането е равносилно на седенето, то значи и аз мога да я подпирам поне на 45-50градуса и ще взема да и купя столче за кола,че от шезлонга не може да гледа отвисоко,което явно е голям проблем за нея.

Не, определено не й е навредило. Изобщо не съм слушала какво ми се говори в България, защото тук всичко се прави по възможно най- сложния начин. Беба знае най- добре как иска да седи. АМи тя като иска права, ако слушам лекарите тук, какво да направя- да я натискам надолу ли да лежи newsm78 Според мен бебето си знае най-добре кога за какво е готово

# 42
  • Мнения: 56
Категорично след като навърши 6мес.  NaughtyМиналата седмица бяхме на ортопед с малката, така че съм прясна, прясна на тая тема Flutter След 3мес. каза, че може да ползваме всякакви столчета, в които естетвено е полулегнала Grinning

Общи условия

Активация на акаунт