за контракциите при кърмене

  • 3 035
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Деси! Честито!!! Да расте бързо, че да идва реда най-сетне и на сестричката Laughing

На въпроса ти - и при двете деца контракциите ми са били не повече от 2-3 дена.

# 16
  • Мнения: 313
Честито бебе! Да расте здраво, силно и умно за гордост на мама и тати.
Аз имах доста силни контракции по време на кърмене след моето първо и за сега единствено раждане. Отминаха за 3-4дена.

# 17
  • Мнения: 35 968
честито, Деси! Sunglasses
не мога да ти отговоря точно на въпроса, зашото първото беше нормално, а второто - секцио, а то си боли повече

# 18
  • Мнения: 3 810
Честито! И вие ли не можахте да смените пола? Погледни текста ми под лентичките!
Аз имах болки само след второто раждане. Не знаех, че ще има такива. Най- силни бяха около 5-6ч. след раждането. Мъка! После всичко отшумява бавно и полека... като о....ъм.
Как става така, че си от първия ден вкъщи? Нас ни държаха 5 мъчителни дни.

# 19
  • Мнения: 934
Честито, Деси! Да е жив и здрав и този ти мъж.Аз макар и да не кърмя си имах гадните контракции някаде около седмица - 10 дена. Шегувах се, че родих за 15 минути и за сметка на това контракциите си наваксват. Най силни бяха 2-3 часа след като родих, има чуство,че ще раждам отново.Ама много гадно болеше и като се изцеждах. Гадна работа никой не ме беше светнал за това, ама добре че минава. Майка ми казва, че при брат ми /3-тото/ дете са били малко по-дълги отколкото с мен /2-рото/. Стискай заби все някога ще спрат.

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
ЧЕстито и от мен Grinning Да са ти живи и здрави всичките мъже и много да те радват Grinning
И при мен с второто бяха много силни контракциите,направо като родилните - но траяха само 3-4 дена,за щастие Grinning

# 21
  • Мнения: 3 591
Ми явно ще стискам зъби Mr. Green

Благодаря ви на всички за поздравите  Hug Hug Hug
Аз все още свиквам, че имам толкова много деца из нас Crazy и малко ме гони параноята, ама предполагам всичко лека полека ще си дойде на местото.

А за раждането - ми отидох с леки и нередовни контракции, прегледаха ме нялко пъти докато казаха да напъвам и после поеха бебо и това беше. Различното от предните ми раждания беше,че тоя път се измъчих докато изкарам плацентата - то голямо напъване беше голямо нещо- нещя и нещя да излиза. Ама накрая я преборихме Wink Бебо се роди с абгар 9 от 10 и 10 от 10 на 5тата минута, въпреки,че е мъничък и малко рано роден. Не плачка, а мяука като коте- той и толкова е голям де Laughing
Малко трудно го слагам на гърдата понеже устичката му е много малка и трудно обхваща ареолата, ама нали папаме - ще растем и ще се научим. Hug

# 22
  • Мнения: 3 810
 newsm09 Ама аз не разбрах, че братлетата били три(колкото патенцата)!
Браво!!!
Много смелост се иска!
Поздравления!!!
Ще има ли още?

# 23
  • София
  • Мнения: 6 258
Честито бебче, Деси!!!
Дай малко повече подробности около раждането, де. Wink

А за контракциите - аз имам само едно раждане (засега) и първите няколко дни, май седмица даже, ако кърмех в седнало положение плачех и стенех (от контракциите много ми се придърпваха шевовите, които бяха много; а и в болницата ми биха 2 инжекции окситоцин за отпушване на каналите, което пък усили контракциите). Добре, че се научих да кърмя легнала. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт