Математически турнири - 14

  • 77 412
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 010
Моля за бърза реакция:

Попитали фермер колко овце има. Отговорил: "Ако към моите овце прибавим още толкова и още 184, няма да ми достигнат 23 до 1000. Колко овце имам?"

Къде е уловката?
Дадена е за домашно в трети клас. Условието е без деление да се намери отговорът.

Моето мислене стига до задънена улица:

1000-23-184= 793, което пък не дава цяло число след делението. Ама и деление не трябва...


x+x+23+23+184=1000
23 e недостигащата част на фермера,а не на всичките овце, т.е. 23 се добавя към х.

 Thinking
Това ми звучи доста изсмукано от пръстите. А как ще стане без деление все пак, ако допуснем, че е вярно?

И аз това питам Simple Smile
Довечера ще знам отговора...

# 46
  • Варна
  • Мнения: 124
Моля за бърза реакция:

Попитали фермер колко овце има. Отговорил: "Ако към моите овце прибавим още толкова и още 184, няма да ми достигнат 23 до 1000. Колко овце имам?"

Къде е уловката?
Дадена е за домашно в трети клас. Условието е без деление да се намери отговорът.

Моето мислене стига до задънена улица:

1000-23-184= 793, което пък не дава цяло число след делението. Ама и деление не трябва...


x+x+23+23+184=1000
23 e недостигащата част на фермера,а не на всичките овце, т.е. 23 се добавя към х.

 Thinking
Това ми звучи доста изсмукано от пръстите. А как ще стане без деление все пак, ако допуснем, че е вярно?

И аз това питам Simple Smile
Довечера ще знам отговора...


Хайде, давай отговора, че голямо чудене падна  Mr. Green

# 47
  • София
  • Мнения: 1 654
Изпуснала съм ви, имало нова тема, че и четвърта страница ...  Grinning

Току-що мярнах това на страницата на РИО-София

"Съгласно заповед № РД 28-17/27.02.2012 г. на началника на РИО – София-град областният кръг на математическото състезание „Европейско кенгуру” се провежда във всяко училище, в което има повече от 20 ученици, изявили желание за участие. Директорите на училищата следва да създадат условия за провеждането му на 17.03.2012 г. от 11 ч. Състезанието е с продължителност 75 минути.

В същия ден по решение на Европейската асоциация „Кенгуру без граници” състезанието ще се проведе в много европейски държави, както и в Канада, Мексико, Бразилия, Грузия и Казахстан. Съгласно изискванията на Европейската асоциация „Кенгуру без граници” в срок до 17.04.2012 г. качването на задачи и отговори на българското издание на състезанието е абсолютно забранено.

Това е цял месец! Сериозно ли мислят, че няма да качим задачите и обсъдим отговорите до 17 април или е (поредната) грешка!?  Mr. Green Та нали дори класирането ще е ясно дотогава.

# 48
  • Мнения: 1 173


Това е цял месец! Сериозно ли мислят, че няма да качим задачите и обсъдим отговорите до 17 април или е (поредната) грешка!?  Mr. Green Та нали дори класирането ще е ясно дотогава.
Carmela по-добре да не качваме щом не искат. Най-вероятно е заради другите страни в които се провежда, задачите имат нещо общо.

# 49
  • Мнения: 668
bg-mamma не е "българското издание на състезанието"  Wink

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Внезапно ни се приходи и на нас по математически състезания, след като видяхме на "Аз и числата", че на зъболекар боли повече Mr. Green Освен това за всеобща изненада беше първи в класа и така неочаквано си спечели обещаните 20 лева за резултат от такъв характер /другите залози бяха - 5 лв. за участие и 100 лв., ако е от децата с макс резултат  Laughing/.

Та запис Grinning

# 51
  • София
  • Мнения: 1 010
Моля за бърза реакция:

Попитали фермер колко овце има. Отговорил: "Ако към моите овце прибавим още толкова и още 184, няма да ми достигнат 23 до 1000. Колко овце имам?"

Къде е уловката?
Дадена е за домашно в трети клас. Условието е без деление да се намери отговорът.

Моето мислене стига до задънена улица:

1000-23-184= 793, което пък не дава цяло число след делението. Ама и деление не трябва...


x+x+23+23+184=1000
23 e недостигащата част на фермера,а не на всичките овце, т.е. 23 се добавя към х.

 Thinking
Това ми звучи доста изсмукано от пръстите. А как ще стане без деление все пак, ако допуснем, че е вярно?

И аз това питам Simple Smile
Довечера ще знам отговора...


Хайде, давай отговора, че голямо чудене падна  Mr. Green


Отговорът е убийствен: има печатна грешка в условието - не ми било 23, най- ми било 24... Joy

# 52
  • София
  • Мнения: 3 824
Отговорът е убийствен: има печатна грешка в условието - не ми било 23, най- ми било 24... Joy
Хич не ме изненада Simple Smile

# 53
  • Мнения: 21 455
Това е цял месец! Сериозно ли мислят, че няма да качим задачите и обсъдим отговорите до 17 април или е (поредната) грешка!?  Mr. Green Та нали дори класирането ще е ясно дотогава.
Класирането е едно, а задачите - съвсем друго. Пак със същия мотив миналата година при нас събраха задачи, чернови и каквото там се сетите, та единственото което научих бяха точките на детето. Гадна работа, при положение че в други градове децата си бяха изнесли всичко.
А преди две години от яд си изтрих целия сайт със задачи, понеже проф. Сава Гроздев ме заплаши със съд, ако не сваля задачите от Европейско кенгуру. В същото време въпросните задачи си стояха на най-популярния сайт със задачи в момента и на три-четири сайта на РИО.  Grinning

# 54
  • Мнения: 36
Появи се нова лятна школа от организаторите на ЧХ,която ще бъде в Слънчев бряг.В офертата няма ограничения за участниците.Фирмата организатор е тази,която организира и МК в Сандански.

# 55
  • София
  • Мнения: 147
Ако на някои от форума детенцето ще ходи на лятната школа в Лозевец от 26.06 до 1.07., моля да сподели информация, може и на ЛС.

# 56
  • София
  • Мнения: 7 673
Ако на някои от форума детенцето ще ходи на лятната школа в Лозевец от 26.06 до 1.07., моля да сподели информация, може и на ЛС.
Какво те интересува?

# 57
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Моето ще ходи, но не знам повече от това което е написано в сайта.
Изпратих заявка, говорих с организаторите... Дъщеря ми ще е с две момиченца от Пловдив.
Ако те интересува нещо контретно - питай. Но и на организаторите да се обадиш - ще ти отговорят пълно и ясно.

Последна редакция: сб, 03 мар 2012, 18:09 от Laluni

# 58
  • Мнения: 4 204
Живот и здраве моя син  също ще ходи.
Ще бъде в стая с приятелят си.

Много останах разочарована като разбрах, че е имало и зимен лагер, но до нас не е достигнала информация.
Надявам се да им е приятно изкарването.

# 59
  • Мнения: 22
 Моята дъщеря също ще ходи , но от 01.07 - 06.07.
Получихме и номера на стаята, в която ще е настанена. До края на март трябва да се заплати депозит от 50%.

Общи условия

Активация на акаунт