Пътечка или велоергометър?

  • 18 957
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Честно казано още повече се затрудних в избора:) Сега вече се колебая между пътека, велоергометър и кростренажор. Подпитах мъжа ми и той като че ли иска повече пътека. Аз обаче се колебая защото ми се иска и аз да я ползвам, но не за да трупам мускули а за да отслабна. Кое е най-подходящо за цялостно отслабване? Освен това пътеката май наистина заема доста място. 

# 31
  • Мнения: 442
кростренажор newsm10

# 32
  • София
  • Мнения: 6 559
Определено кростренажор - поне при мен, от колелото само трупам мускули (може би защото съм тренирала плуване 8 години и там съм въртяла много, но изобщо не ми дейдства отславащо на мен - мога да въртя с часове - файда - йок  Confused). На пътеката ми е скучно, болят ме ахилесите и костите на подбедриците - гъза ми не се поти особено. Кростренажорът лично при мен върши най-много работа - обилно изпотяване, за 30 мин горя около 700 калл и ми стяга всичко с изключение на корема май newsm78 или може би там съвсем минимално, но за всичко друго е супер ( ако се прави редовно де  Embarassed Embarassed Embarassed).

# 33
  • Мнения: 2 550
bibi, как голиш по толкова много калл?  #Crazy Аз за сега вътря по 15-20 минути, ама повече от 120 калл, не мога посмъртно да изгоря Crossing Arms.
Вярно, е от скоро тренирам, но разликата е огромна  #Crazy

# 34
  • Мнения: 231
за 30 мин горя около 700 калл и ми стяга всичко с изключение на корема май newsm78 или може би там съвсем минимално, но за всичко друго е супер ( ако се прави редовно де  Embarassed Embarassed Embarassed).
Ей, bibi, ти ме разби - засрамих се чак - как успяваш толкова калории да изгориш?! Честно не мога да си представя, че за половин час е възможно... Или може би зависи от степента...newsm78
 
По темата - гласувам за кростренажор. Сигурна съм, че и двамата ще останете доволни. И моя искаше в началото пътека, ама сега си тренира с усмивка на лице. Е, заканил се е, че някой ден и пътека ще си вземе, ама не би се отказал от кростренажора bowuu

# 35
  • Мнения: 2 220
В Метро в момента има промоция. Има и други уреди, но тъй като и ние сме се спрели на кростренажор има на Кетлер за 399 лв. без ДДС.

А сигурна ли си, че точно за кростренажор става въпрос? Защото в сайта им на тази цена има само един велоергометър! А за кростренажор евтино ми се струва  newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 1 724
се карат?

# 37
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Когато забременях, си купих велоергометър. Използвах го всеки ден, до самото раждане. Мисля, че благодарение на него бях в чудесна форма, изкрах лека бременност и не качих много килограми. Близо пет години го ползвах със здраве  Mr. Green, но в последно време май започнах да привиквам.
Затова за Коледа си подарихме крос тренажор (на Кетлер, промоция, към 600 лв. струваше този модел в "Метро").
Страхотна машина, много по-приятна за ползване от велото, натоварва повече мускулни групи и наистина си е кеф да се кикерчиш (извинете за израза) на него.
Биби, не знам как докарваш 700 калории, при мен за 40 минути си отиват едва 300... Crazy
На въпроса колко време се тренира - индивидуално е. Има много хубава статия в tialoto.com - за напреднали и начинаещи, важи за всички кардио уреди. Ето я: http://www.tialoto.bg/article.php?id=2310

# 38
  • Мнения: 7 474
Купих ме си велоергометър , защото намам място за друго, но бих предпочела кростренажор или орбитрек както му викам аз. Peace На околовръстното към Младост има нов магазин за фитнес уреди и има голям избор, и в Метро има промоция с добри цени.

# 39
  • Мнения: 1 370
Определено съм за пътеката.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 559
bibi, как голиш по толкова много калл?  #Crazy Аз за сега вътря по 15-20 минути, ама повече от 120 калл, не мога посмъртно да изгоря Crossing Arms.
Вярно, е от скоро тренирам, но разликата е огромна  #Crazy

Аз въртя бързо на степен 1 .така е за отслабване - много повторения, бързо темпо, много време с малки натоварвания, иначе правиш мускули. Плюс това аз съм бая ячка и в краката и в ръцете от плуването и другите спортове , дето ги тренирах на младини  Embarassed

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 765
 Първо се извинявам , че използвам темата ...
Още като я видях се запалих и аз само че за крос-тренажор . В Метро в момента има на промоция на Sporter . Изложени са два модела - еднаква степен на натоварване -8 , но имат разлика в колелото отзад / не зная как се казва точно  Embarassed/
 Искам да попитам в какво се изразява тази разлика и кой вариант е по-добър ?
 друго което ми направи впечатление е, че уж и двата са с еднакви степени , а този с по-голямото колело се върти по-лесно , абе направо не се усеща ...
Пробвах и на Ketler , там натоварването е по-голямо , но паричките са му доста повече .
  Давайте съвет да не си хвърля парите на вятъра ...



# 42
  • Мнения: 1 006
Определено крос-тренажор!
А какви са цените в Метро в момента? newsm78

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 765
 408 лв е  Sporter - който е на промоция в момента , по големия
 418 лв . е другия

 

# 44
  • Мнения: 888
Veloergometurut e po-dobre pri vsi4ki polojeniq,makar 4e kato se rodi beb4eto moje i da nqmate nujda ot nego!Stiga bebo da e buen Hug

Общи условия

Активация на акаунт