Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 27

  • 77 088
  • 723
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Що се отнася за Токуда, това е болница, към която имам мноооого особено мнение...Не знам за какви специалисти говорим, а методите на лечение на РМЖ не може да са по - различни, от която и да е друга болница. Лечението е стандартизирано. Незабравка, ти защо искаш да се лекуваш там?
Не съм казала, че искам да се лекувам в Токуда. Аз съм много объркана къде и при кой да се лекувам вече. На този етап имах нужда от диагностика, а в Токуда имат добра апаратура. В Пловдив съм разочарована и от апаратура и от специалисти, а най-важно е лекаря да даде най-точното лечение и да му повярваш.
И ... бях вчера в Токуда и ... ехомамографията и мамографа показаха рак на млечна жлеза - 5 стадий.
Вече съм една от вас!
До вчера се чудех, ако съм с доброкачествен тумор, да не ми махат лимфни възли от презастраховка, а от вчера не спирам да повръщам от новината и мисълта за по-нататък (макар и да го подозирах). И тъй като образуванието в мен е 4 см, че има и друго по-малко до него, ще се започва първо с химеотерапия и след това операция за отстраняване на гърдата, тъй като е точно до зърното.
Сега пък почвам чуденката с химеото. Къде, как, по колко, какви са  станичните ефекти освен косопада и кога започват. До сега знам, че първо трябва да ми се направи щирокоиглена биопсия, за да се види към какво е чувствителен тумора и да се почва лечението.  Моля, помагайте с инфо за добри химеотерапевти, за клиники, за реда по който трябва да мина докато стигна до самото лечение.
Благодаря на blizna4e за тази добра и изчерпателна информация. Много полезно за всеки заинтересован. Човек се чувства най-объркан и стресиран от незнането.

Последна редакция: сб, 31 мар 2012, 19:09 от Nezabravka

# 676
  • Мнения: 884
Незабравка,интересува ме как те стадираха-въз основа на ехото и мамографа ли

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Незабравка,интересува ме как те стадираха-въз основа на ехото и мамографа ли


Да.
Казаха ми го, а и в документите пише:  BI RADS 5
Явно апаратурата им е такава, че на ехографа на втората секунда Д-рката скочи от апарата и се изстреля навън да извика друг Д-р на който първите му думи към мен бяха: "Вие с каква нагласа сте?" Аз попитах какво вижда, че ме пита и отговора му бе: "злокачествено образование с големи размери"

# 678
  • София
  • Мнения: 428
Привет на всички момичета!
Незабравка, не съм специалист наистина, а само съм чела, че размера не винаги в нашето заболяване е определящ за прогнозата. Туморите са много видове и това което  е определящо е не точно размера, а агресивността. Лично аз имам позната, която имаше туморче в гърдата с размер на лещено зърно, но незабавно и махнаха цялата гърда, защото беше от най агресивния тип.
В болницата срещах и жени с голям размер на тумора, но не толкова агресивен и дори  не беше премахната цялата гърда. Но аз ако бях на твое място, щях да дойда в онкологията в София, преди да предприема каквото и да било. Всички онкохирурзи в мамологичното отделение на болницата в дървеница имат през седмицата платена консултация  в болницата, като се редуват всеки ден различен доктор. Понеже моят лекуващ доктор е д-р Марков, за него зная, че консултира в петък от 8 часа.
 

# 679
  • София
  • Мнения: 428
С риск да пообъркам нещо, тъй като не съм специалист, искам Незабравке да ти кажа, че това което си прочела BI RADS 5 не е стадии на тумора, а резултата от мамографското изследване, което означава, че шанса да се окаже туморното образувание злокачествено е 95%. Но има и шанс от 5% да не е карцином!!!!
Стадирането на рака на гърдата е до Т4. На първа страница има публикация по този въпрос, може да я прочетеш. Там също ще прочетеш, че тумора може да е голям 5см и пак да е в начален стадии, защото няма лезии в лимфни възли и далечни метастази. Опитах се мила максимално простичко да го обясня, защото виждам, че си адски обезпокоена, което е съвсем нормално. Но трябва да се успокоиш и да потърсиш консултация с докторите от софийската онкология. Не искам да подценявам и лекарите от другите големи градове естествено.

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 292
margi4 благодаря за отговорите. Да знам, че това Bi RADS 5 означава 95% злокачествен. Къде в онкологията да търся тези лекари? Кой да търся и къде да го намеря? Каква е цената за преглед? Предполагам и час трябва да си запазя по телефона? Интересувам се и при химеотерапевтите как стоят нещата.

# 681
  • София
  • Мнения: 428
Прегледа се плаща на касата на болницата. Струва 30 лв. Носи си всички изследвания които си правила до сега. Не е необходимо да се записваш предварително. Кабинета се намира на партера, мисля че беше №28, но не съм много сигурна. Като влезеш през главния вход на болницата ще попиташ на информация и ще ти обяснят. Ще попиташ за д-р Марков, или ако искаш в друг ден за съответния доктор. На вратата на кабинета има график за всеки ден кой д-р преглежда. И всичко което ще ти предстои ще ти бъде по здравната каса. Чуй мнението и на специалистите от София и след това ще мислиш за лечението. Знам мила много добре, че хич не ти е леко, но вярвам, че нещата ще се подредят така както трябва и ще тръгнеш по пътя който всяка една от нас върви.

# 682
  • Мнения: 0
 Незабравка, ако обичаш би ли споделила с кой лекари от Пловдив си се консултирала и от кое поточно не си доволна? Може и на лични и благодаря.

# 683
  • Мнения: 0
 Мила Марги писали сме заедно  Hug

# 684
  • София
  • Мнения: 428
Мамо Лорън  love001

# 685
  • София
  • Мнения: 5 074
Моето скромно и лаконично мнение - Незабравка, не се доверявай на докторите в Токуда. Потърси второ мнение от специалист в Дървеница !
Имена няма да съобщавам, има ги на първата страница и всички са достатъчно добри.

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 199
Незабравка, и аз те моля да споделиш, от кои лекари в Пловдив си разочарована. Аз съм оперирана в онкология Пловдив и смея да твърдя, че има добри специалисти.

Някои питаше за Саменто, аз го пиех и сега продължавам.

# 687
  • Мнения: 4 864
Аз питах. Мисля в понеделник да си го взема и го почвам. Едва ли може да ми навреди,надявам се да ми помогне против страничните ефекти от ХТ.

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 199
KaRoLa, започнах да го пия 1 месец преди операцията по 6 капсули, след операцията и терапиите. В къщи всички го пием. Мъжът ми го купува от Лечител - 60 капсули. Има намаление в Лечител в момента.

# 689
  • Мнения: 4 864
Да,да, с намалението ще го взема. Има талон във вестник Лечител за по-голямо намаление. може да се възползвате и вие.

Общи условия

Активация на акаунт