Колко бързо времето минава-МАРТенчето на годинка става! - тема 15

  • 46 327
  • 746
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 160
Кати, честито! Леко бременеене и здраво бебче  bouquet Възхищавам се на хора като теб Hug

# 616
  • Мнения: 40
Мразя изтеклите сесиииии  smile3514

Кати, честито! Леко бременеене и здраво бебче  bouquet Възхищавам се на хора като теб Hug
И аз,и азззззз  bouquet

Маринелка, готини сте си тримцата  - и по смокинг, и по бански  Hug
Благодаряяяя  Blush

Лъки - мислех да се обадя да се видим,но бяхме много хора и нямаше как,а за Винарията - тия събития ги научаваме служебно  Wine Glass Drunk

Кати - много се радвам за вас,още повече,че преди малко и аз си правих тест,но моя беше  EFN -въпреки,че ми закъснява с 5дни и имам повод за притеснение понеже таткото направи гаф миналия месец,но...

# 617
  • Мнения: 13
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, МАРТИ НА ЛИЛИРОУЗ! ПОЖЕЛАВАМЕ ТИ МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, ВЕСЕЛИ ИГРИ И СБЪДНАТИ МЕЧТИ!


ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, ЛИЛИРОУЗ!

# 618
  • Мнения: 9
Майне лийбе фрау Кати, ти си звезда! Не две, а три породени хлапета, hats off! Лека бременност, любов и спокойствие ти желая!
 Утре ще пиша по някои теми, сега отивам да припадна в леглото.

# 619
  • Мнения: 81
Ей, каква хубава новина прочитам тази сутрин, имаме си още една бременна мама, да е леко и приятно бременство и още по-леко раждането, честито и на двамата родители   bouquet

Аз да се разпиша малко, че се забравих, понеже ме сполетяха няколко трудности в изминалите дни. За щастие мина бързо и успях да се насладя на топлия уикенд. Усетих какво е да имаш запушен канал, температура и болки в мусколи и стави, това беше ударно за един ден и после бях вече по-добре, но запушения канал до вчера ме тормозеше.

Доброто е, че времето се стопли и вече сме по парковете и се разхождаме ( за ръчичка, понеже не сме се научили още сами).

Мами да ви попитам, може ли да се правят кращенки в събота? Нашия татко иска да е събота и аз си замълчах, така зо записахме, но аз мисля да го променя за неделя  newsm78 . Тогава мисля, че е по-удачен ден, вие как мислите, някой правил ли си е кръщането тогава?

# 620
  • Мнения: 44
ЧЕСТИТА ПЪРВА ГОДИНКА НА СЛАДУРА САМИ НА ДИВИНА   bigdance2 Tada nbirthday  ura
ДА РАСТЕ ЗДРАВ, УСМИХНАТ, УМЕН И БЛАГОРОДЕН, ПОКРАЙ  ДОБРИТЕ ГРИЖИ НА НЕЖНАТА МАМА ДИВИНА  newsm51

С НЕТЪРПЕНИЕ ЧАКАМЕ ТОРТАТА!!!   Wink

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И НА ДРУГИТЕ БЕБОЦИ В ТЕМАТА, РОДЕНИ НА ДНЕШНИЯ ДЕН!!!      bouquet


Атанасова, хубаво, че са ти останали зад гърба трудностите  Hug
За кръщаването - според мен е важно как ти го чувстваш. Нашето го направихме в неделя, но защото ми хареса и датата,  а и тогава беше по-удобно за всички. Мисля, че и събота си е добър ден - ние в събота (и то работна беше) се венчахме.  

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 08:38 от sirence

# 621
  • Мнения: 13
ЧЕСТИТА ПЪРВА ГОДИНКА, САМУЕЛ НА ДИВИНА! БЪДИ ВСЕ ТАКА ПРЕКРАСНО И СЛЪНЧЕВО ДЕТЕ!
ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН НА ОСТАНАЛИТЕ ДЕЧИЦА, КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС! ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!


Кати, страхотна новина, много се радвам за теб! Възхищавам се на семейства като твоето, решили да имат повече от две дечица! И аз бих искала, но нямам достатъчно смелост да го направя, затова искрено се радвам на хора като теб!   bouquet   

# 622
  • Мнения: 24
Оххх тотално ви изпуснах  Whistling

Да честитя РД на всички мъничета дето пропуснах!  Embarassed

Честит Рожден Ден! на Александър на Tasha, Далия на Бишкота, Александра на Акаша, Мартина на Ani4ka, Никол на vaniaa, Елица на Жени, Мартин на Lilyrose, Александър на Ivelina9292, и днешния рожденик Самуел на ~divina~ , Да са много щастливи и усмихнати деца и винаги на постигат това което искат. !


и за техните слънчеви мами,

Не знам кога ще ви изчета  newsm78 ама това хубаво време ме зовеееее  Laughing
Хайде чао.

П.П. Щях да забравя  ooooh! Много благодаря за прекрасната динозавърска картичка от слънчева Австралия.  Hug  Вики веднага си хареса зеления динозавър и го заръфа.  Joy  

# 623
  • Мнения: 15
Честит рожден ден, Сами!Весело и игриво детство! А мама си представям каква торта ще ти спретне-Дивина, чакаме снимки!

Букет за мама:

 
Катилиас, чудесна новина!Може и смешно да ти се стори , ама за мен си героиня-никога не си се оплакала, че ти е трудно, че децата те изнервят, че ти е писнало вкъщи...а ние тука/себе си визирам/ има и на кого да разчитаме и само мърморим. Желая ти една лека бременност и нека 9-те месеца минат неусетно. Hug
Лъки, моят Емо също е домошар. И беше още по-голям като малък. Уж аз съм Ракът вкъщи, ама съм му го предала и на него това чувство-да му е приятно да  е у дома. Аз все си намирам какво да правя и не ми е скучно. Simple Smile Но зависи къде ще му предложа да отидем-ако е по магазините или просто на разходка/имам предвид за ръка до някъде далече/ няма да е съгласен. Ако ще има деца и нещо интересно за него-тръгва. Simple Smile
Обувки с висока петичка знам , че се ползват до 4 годинки. Ортопедът, при когото ходихме ми каза така. Има и сандалки такива модели.
За фотосесията:не мина много добре. Не повече от 40 минути с обличането и нагласянето и на двете деца. Ева се изнерви много, разсърди се, разплака се...Искаха да я снимат повече седнала, а тя отказваше изобщо да седне, опъваше се като дъга назад , а като я пуснем -хуква веднага. ooooh! Трудно беше. Емил пък нали не обича да се снима и голям зор беше да го уговорим. Не съдействаше изобщо, заставаше си както той си реши, пускаше едни изкуствени усмивки, както децата правят, като им кажеш да се усмихнат , без изобщо да им е смешно. LaughingХаресах 16 снимки все пак, но не далеч не са това, което очаквах.
Атанасова, ние сме се бракосъчетали и 2 пъти кръщенета сме правили в събота. Peace
А вчера след снимките бяпме на село-свекърва ми имат огромна зелена полянка , голям батут и люлки, та децата много играха. Ева даже поизгоря/макар че е с матова кожа/, ама не се бях подготвила с шапки.
Хайде, хубав ден!  bouquet

# 624
  • Мнения: 15
Ето и малко пролетни заглавия:
1.Пролет слънчева дойде МАРТенче навън да изведе.
2.Китна пролет тук е вече, МАРтенчето якето съблече.
3.Слънцето грее като през май, МАРТенчето по поляните ще тича, знай!
4.С шарени Великденски яйца ще се борят МАРТенските ни деца.
5.С вкусни козунаци и яйца ще посрещнат Великден МАРТенските ни деца.

# 625
  • Мнения: 863
Честит 1-ви Рожден Ден на Самуел на ~divina~!!!
Да е весел, обичлив и все така чаровен!




katilias, тихичко честито и от мен  Hug Лека бременност и още един сладур като София и Александър след 9 месеца!

За телевизията - не знам дали пречи на съсредоточаването, но съм чела, че е проблем слушането, защото може да доведе до неправилно говорене, заучаване на интонацията, която са чували при изговаряне на думите, например от реклами и т.н. Затова аз пускам Duck.tv, която е само с мелодии за фон и няма говор. Разбира се колкото по-малко ТВ, толкова по-добре и това ще е много по-лесно сега, когато ще сме повече време навън.

Като гледам, само ние сме си в къщи в това прекрасно време  Rolling Eyes Обаче моят сладур снощи будува към час и половина и сега съм толкова недоспала, че дори топлото време не може да ме съблазни да прекараме целия ден навън. Дано сега поспи повече, че да отпочина и после на бегом и ние в парка  Grinning

# 626
  • София
  • Мнения: 688
Честит рожден ден на Самуел и на патерица на Марти! Весело детство им желая  nbirthday newsm67  ura  Party Time !

Мър
, и ние сме тук, Бобо спи, а аз се каня и аз да полегна Wink.

love in paris, за обувките - според мен точно тези 2-ри номер са някакви, които не съответстват на масовата номерация, купих ги от Дайхман. Иначе едни пантофи от Яна носи 20-ти номер, едни гуменки 19-ти номер пак му станаха.
За телевизията - на мен ми се вижда малко прекалено това да не гледат до нам си колко години. Яна й пусках много Animal Planet, Boomerang - е, не съм забелязала да има проблем с говоренето, напротив, аз и преди съм казвала, че много добър речник имаше от малка. Но винаги съм й говорела и обяснавала мнооого. Героите от анимационните ги използваше за разни ролеви игри още от 2г. и 1 м. - например тя беше малкото Джетсънче, аз мама Джетсън и такива някакви. Сега с Бобо обаче май малко прекалявам - виждам, че си гледа и използвам да си върша работа в кухнята, докато той си стои на леглото и зяпа. Аз му пускам Бейби ТВ, заради Яна е на немски. И не мисля, че нищо не разбират. Как пък като дават за влакчето и цифрите винаги гледа, а като дават някои други, си слиза от леглото и тръгва нанякъде. Вероятно има значение, ако гледа нонстоп. Но все пак си взимам бележка и ще намаля времето, което гледа - пускам му сутрин, като се разсънва, докато му приготвям ядене и докато е на гърнето. Одеве бяхме на тишина и наистина повече си поиграхме, не се разсейва толкова и една книжка дълго си я разглежда. После му пуснах малко Вивалди от ютюб и много му хареса - ходеше напред-назад усмихнат и размахваше ръчички Simple Smile.

Ние вчера, както всяка неделя, бяхме на село при наште и прекарахме много хубаво. Първо Яна се люшкаше на новата люлка, която й е направил дядо й, а на Бобо извадихме старата й люлка със една свирка - голяяям кеф  sohappy. После Яна кара колело, Бобо го качихме на старата триколка на Яна и ходихме на пазар. Сега много се изкефиха, особено Бобо, мислех, че ще се изсипва, но се държеше, има едно пластмасово, което го огражда и пречи да пада, но може да се измъкне от него все пак. Ще купим спрей да я боядисаме, че е розова  Simple Smile. Обаче много са уморителни за бутане тези триколки, аз бях скапана след тази разходка  Rolling Eyes.

Лъки, и Яна едвам я изкарвам навън, от малка си е такава и после трудно я прибирам  Simple Smile. Ена, и тя е раче  Simple Smile.

И аз искам три деца, но само по принцип, не виждам как ще се справим финансово. В този двустаен апартамент сега спим в хола (то хол няма, стана на спалня), спалнята стана на детска. В детската има вече две легла, библиотечка, гардероб, едно бюро - къде да сложим трето легло и още бюра? Значи трябва нов апартамент/къща. Таксата на Яна за градината е 280Е месечно. Не става да я преместим в друга и да я отделим от другарчетата. Не става и едното в държавна, другото в частна, поне според мен. Сега вечер единият се занимава с едното дете, другият с другото, а третото кой ще го гледа? Така че, две ще си останат май.

Специално за Пипилота - един ободряващ цитат от Спок  Wink:
Цитат
Отглеждането на децата е свързано с огромна по обем и трудност работа - приготвяне на подходяща храна, пране на пелени и дрехи, почистване на разсипаната от бебето храна и разтребване на разхвърляните от детето играчки, разтърваване и утешаване, изслушване на трудно разбираеми истории, участие в игри и четене на приказки, безинтересни за възрастните, посещения на зоологически градини, музеи и карнавали, помощ при домашните упражнения, посещения на родителско-учителски срещи във вечери, когато сте много уморени.
Голяма част от семейния бюджет е предназначена за децата - от по-високия наем за достатъчно голямо жилище до обувките, които бързо се скъсват или омаляват. Заради децата родителите не могат да ходят на гости, на театър, на събрания, не могат да пътуват. Това, че вие предпочитате да имате деца и за нищо на света не бихте си сменили местата с едно бездетно семейство, не изменя факта, че вие чувствувате липсата на свобода.
Разбира се, родителите имат деца не защото желаят да бъдат мъченици, а защото обичат децата и желаят да имат свои собствени. Те обичат децата и затова, защото си спомнят колко много са били обичани от своите родители. Да отглеждат деЦа, да ги наблюдават как растат и стават прекрасни хора, доставя на повечето родители въпреки тежкия труд най-голямото удоволствие в живота. Децата са наши създания, залог за нашето безсмъртие. В сравнение с щастието да видим как от нашите деца израстват достойни хора бледнеят всички други наши житейски постижения.

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 13:03 от Betta

# 627
  • Пловдив
  • Мнения: 297
На патерички жив и здрав да е малкият рожденик на Лилироуз Мартин! Много да ви радва и да се гордеете с него!  Hug Heart Eyes Hug
Честит Рожден Ден на Самуел  на ~divina~!!! Много здраво и щастливо дете да расте!  Hug Heart Eyes Hug

Катилиас, браво за смелостта!
А и на другите, които (ще) работят по въпроса - Сиренце, Сънфлауър  Peace

Телевизията до сега все я пусках нон стоп за фон, но се стреснах и ще намаля. И аз не мисля, че не разбират какво гледат. Тошко като види по тв храна или ядящи, почва да повтаря ам-ам, на котета и всякакви животни мяу, маха им за чао и т.н.

Като гледам, само ние сме си в къщи в това прекрасно време  Rolling Eyes Обаче моят сладур снощи будува към час и половина и сега съм толкова недоспала, че дори топлото време не може да ме съблазни да прекараме целия ден навън. Дано сега поспи повече, че да отпочина и после на бегом и ние в парка  Grinning
И ние така. Сутринта стана в 6 и сега съм утрепана. Ще го чакам да заспи вкъщи, да мога в това време да свърша нещо, че има толкова много за чистене  ooooh! И после за 1 час навън.
М-у другото, Мър, много го кефи Тошето аватара ти  Mr. Green Колкото пъти го види, все мяу-мяу повтаря и се радва.

При нас новото е, че за 8 март човекът почна да казва мама, а 3 дни преди рождения си ден се престраши да се пусне да ходи. Всичко по график  Crazy Храненето същата работа като при Рачолина и Любовта в Париж. Яде само кисело мляко, хляб и месо. И то трябва да се е наспал, спокоен, гладен, сложна работа. Суче много, и денем и нощем.

Skrech i Amorevole, може ли като наминавате из темата да коментирате, какви са нуждите на децата над 1 година от кърма и от твърда храна съответно? Трябва ли да се притесняваме, ако детето все още предпочита кърмата и няма заместено хранене? Да правим ли нещо, за да ги "излъжем" да хапнат повече?

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 14:08 от Commelina

# 628
  • Мнения: 138
Благодаря ви много за честитките за рождения ден на Марти тук, във фейса, по телефона и лично присъствие Hug  Heart Eyes


Специално благодарим на Калоян и Алекс на Анелиса за чудесния подарък. Щъркелчето, лично направено от бате Алекс предизвика небивал интерес  Mr. Green


Кати, честито! Леко  preggo

# 629
  • Мнения: 10
Честит рожден ден на Марти на lilyrose и на Самуел на divina  bouquet Бъдете много здрави, усмихнати и добри дечица за радост на мама и тате Hug

Кати, честито  bouquet Браво за смелостта, ти си истински герой Hug Желая ти лека бременност и всичко да мине като по вода Hug

Ena, и аз съм раче-домошарче Simple Smile

За телевизията - у нас е пуснат почти нон-стоп ТВ, но Вики хич не го отразява. Единствено като чуе рекламата "О соле мио" с кравата и отива да си я изгледа Simple Smile
Вики е с Т, кашлица и хрема Confused Вече 4-ти ден нищо не иска да хапне, изцяло сме на кърма. Преди малко се върнахме от педиатърката и му изписа АБ, чу единични хрипове в слушалката Rolling Eyes Дано бързо ми се оправи милата душица Praynig Баткото на 3г и 11м му изписаха първия АБ, а Вико сега на 1 годинка, но щом се налага, ще се лекуваме.


marinels, страхотни сте и тримката  bouquet
lilyrose, много сте хубави Hug

Общи условия

Активация на акаунт