Колко бързо времето минава-МАРТенчето на годинка става! - тема 15

  • 46 319
  • 746
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 919
sirence Аз също уча мойте деца да четат  по метода Доман,като 4годишното се справя по-добре от 1г, но има интерес. ПЕКС сисметма съм подкарала, Елия се справя доста добре почти улучва картона за ядене, но предпочита да яде картончетата. В момента сътворявам кубчета Зайцев, но много трудоемко пък не ми остава толкоз време/пексА го правих 2 седмици/....просто ми беше чудно дали само Лъки, Стихията и аз сме се хванали на хорото....ей така от любопитство, но нека темата не се превръща в ЗА и против.МОЛЯ!

За Варна парцалени кукли в джъмбото има доста разновидности, раятойс, вегатойс.

# 646
  • Мнения: 14
Честит рожден ден на всички слънчица,който празнуваха тази седмица и на техните родители! newsm59
Кати честито и на теб!Пожелавам ти лека бременност и след девет месеца да гушкаш малкото съкровище! Hug

# 647
  • Мнения: 160
просто ми беше чудно дали само Лъки, Стихията и аз сме се хванали на хорото....ей така от любопитство, но нека темата не се превръща в ЗА и против.МОЛЯ!


Явно който е с второ дете е по-навътре в нещата. Ето вие сега ме светкате за разните му там занимавки и методи  и игри - признавам си! От вас чувам ( че от кой ли друг...  newsm78 )!

# 648
  • Мнения: 15
Томасито, едва ли ще стане спор. Аз с баткото много повече се занимавах. Сега дали от липса на време, дали го давам по-лежерно-не знам, но на Ева много по-малко време и отделям специално за ранно обучение. Даже е забравила разни елементарни неща, които знаеше преди годинката.
Дивина, страхотна торта ,както винаги!
Лъки, дано греша за снимките. Верно, очакванията ми бяха по-големи.
Честито , викиимм! Да ти е живо и здраво детето, много да сте щастливи с него! newsm59
Ева има лека хрема, та не знам утре за срещата, ако се състои, дали да идваме. Дано се оправи.
Фотографката ми праща снимките. newsm44
После ще пиша.

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 12:36 от Еna

# 649
  • Пловдив
  • Мнения: 3 337
кати, чудесна новина  Hug. Стилскам палци всичко да е наред и да сте много щастливи петимата  Blush.

Ена, Лъки, Комелина, благодаря за подкрепата  Hug. Дано и ние скоро се зарадваме  Flutter.

Дивина, страхотна торта  Party.

Ена, чакаме снимките с нетърпение  Heart Eyes.

Лъки, ако нямате възможност да отидете на фотосесия в уречения ден и час е добре да информирате фотографката, за да си запълни часа  Flutter. Ще чакаме и вашите снимки с нетърпение  Hug

Честита първа пролет на всички!   grinning039 newsm57 Времето е прекрасно, вече сме по цял следобед навън и ще се радвам много утре да се видим с всички пловдивчанки и бебчета  Hug!

Честит рожден ден ан Калоян на викиим! Да е слунчево и послушно дете за радост на всички!  Gift newsm38 nbirthday

# 650
  • Мнения: 107
Ку - ку !  Crazy

Честит рожден ден на Самуел на ~divina~  и Калоян на vikiim   !!!
Да бъдат здрави , щастливи деца!

Честита първа пролет   bouquet Ахх как го обичам това време!!!




katilias едно тихичко честито ... и после на първа страничка   bouquet Леко бременеене  Hug Next --> sunflower , don4o  Hug

Ena
чакаме снимки  Hug

Пипиллота във фейсбук има една фирма Наниос тя произвежда всякакви играчки от плат.  Peace

# 651
  • Мнения: 3 622
Пипилота имам позната която изработва всякакви играчки от плат
Ние имаме три и са много сполучливи
Разгледай  
http://www.facebook.com/#!/pages/%D0%92%D1%8A%D0%BB%D1%88%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/170356409710850
Копирай целия линк че нещо не ми се получава - не знам защо  newsm78

# 652
  • Мнения: 81
Добър ден!  Grinning

Чета ви какво са ви съветвали доктори, ами и мен ме съветват такива неща  Laughing и то ЛЛ, но не настоятелно де! Гинеколога, който е мъж, така се радваше че започнах да кърмя и последно когато се видяхме съще се радваше много, неговата съпруга е кърмила 16 месеца и той е много убеден в добрите действия на майчиното мляко, не може да  ме убеди някой, че няма смисъл да се кърми след 3-тия месец или 6-ия.......пълни глупости!

Хайде ние излизаме навън, че тука не ни свърта !
Хубав ден желая!!!

# 653
  • Мнения: 0
Mоля ви, светнете ме малко за тези методи за ранно детско развитие! Знам, че нета е широк и мога и сама да се разровя, но точно в момента не ми остава много време. Другия вторник отивам на работа  Confused Явно наистина майките на първо дете не сме много в час.
Честитка за всички празнуващи малчугани!  newsm59 newsm67 newsm38 newsm59  ura Tada

# 654
  • Мнения: 77
Днес моето слънчице навършва 1 година!
Хайде почерпете се за негово здраве !

# 655
  • В сърцата на моите трима мъже!!!
  • Мнения: 91
Честит рожден ден на Калоян! Пожелавам му да расте много здрав и винаги усмихнат!
Със закъснение честит рожден ден и на Сами!

 newsm59 nbirthday bdbaloni hbday

Кати, новината е страхотна! Лека бременност и здраво бебче на финала!

# 656
  • Мнения: 24
Я и аз да се разпиша, че докато се включа ще започнете нова тема  Mr. Green
 Честита първа пролет! Ето първото ми цъфнало минзухарче за тази година точно на деня Simple Smile


Честит Рожден Ден на Калоян на vikiimm Много да ви е здрав и щастлив!  Hug
За мама  Hug
Тортата е страхотна  Hug

Дидката снощи сама пожела да нареже салатата, ехххххх порасна малкото ми момиченце.  Heart Eyes  Обаче е със сополи и от днес и Вики е ooooh! и е един мрънчооооо.   На всичкото отгоре идват и майстори и..... тази седмица ще се размина с разходките Sad Много ми е гадно.  Confused
И тъй като си ви чета подред като прочетох що играчки е предложила Лъки и започвам да се чудя къде ли ги държат  newsm78 но по важния въпрос е ИГРАЯТ ли си с тях  newsm78  Моите и двете обичат да си играят, ама не с играчки. Иначе най са им любими и на двамата книжките и от тях имаме много.
А сега да ви се оплача Хваща ме страх от мене си не помня и това е  ooooh! Вчера забравих да отида на родителска среща на каката  #Crazy  #Crazy #Crazy е те такова чудо не ми се беше случвало  ooooh! направо съм изкукуригала  Shocked  

За яслите макар и с огромно закъснение да пиша и аз  Laughing Каката я бях дала. Беше и все още е будно и любознателно дете, както и много палаво и непрекъснато ми задаваше въпроса ЗАЩО  Whistling И реших да я пробвам,  но тя така и не ходи кой знае колко.  Не искаше! Аргумента и беше, че там били бебета, плачели, не можели да говорят, тя им говорела ама те нищо не разбирали и естествено на нея и било скучно. Когато я пуснах пробно беше на 1г и 11м. ползваше си вече гърнето по предназначение, ядеше си сама, но това само защото не ми даваше да я храня а сама искаше всичко да прави Grinning Но не съм имала проблеми с лелките и тя не плачеше от тях. Все още се поздравяваме с тях и питат как е Диди. Но и те ми казаха че и е скучно, а и беше започнала да използва някои бебешки думи.  След това директно я пуснах на градина приеха я по малка на 2г и 5месеца, но въпреки това беше много щастлива. Лошото е че като не си тръгне с набора, после трябваше да я пусна на 6г. в 1-ви клас, а аз не исках и се наложи да повтаря 3-та група  Thinking Голяма мъка беше  ooooh! Сега с Вики не знам как ще е още го умувам. С него ми е по спокойно в къщи. Той ми е и по чувствителен, има още време.
За методите на гледане Не съм съгласна всичко да се върти около бебето, все пак и аз съм човек имам нужда да си поема дъх от време не време, не мисля че е добре едва ли не да се обезлича.  Аз си играя с тях. С каката съм строяла замъци от картон и от пъзели, и мартенички сме правили и рисували, курабийки сме правили и оцветявали яйца още на 2г. когато стана, нищо че половината ги напука  Joy но много се забавляваше. Естествено не съм съгласна и с неглижирането им. Имам пример със зълвата тя е от тези дето не и се гледат деца и се чуди на кого да ги пробута.  Confused Сега малката която е на 5г. е тук в софия при баба си и дядо си, а те са във Варна. Аргумента им ,е че там нямало място за нея в градината и затова ходела само до обяд, но тава според тях не било добре  newsm78 А иначе майка и си е в къщи. Аз не бих се разделила с детето си. Но може би за малката е по добре. Когато дойде тук не обелваше и дума, защото те не обръщат никакво внимание на децата си. А сега покрай Дидката, която не може да търпи някой да не и отговаря и обръща внимание  hahaha е станала съвсем друга. Отворена и вече не се муси само а си говори с нас.
По повод написаното от Бедствието - Това съм го чела и аз и съм забелязала за себе си че в доста отношения е така. По някога се улавям, че правя като майка си, в други случаи съм точно на противоположната страна. Защото съм решила че нещо, което те са правили не ми е харесвало.
За разликата между градината и яслата За съжаление в яслата не са деца от 2г до 3г. а от няколко месечни до 3г. и разликата е мнооого голяма. Там не се занимават с децата, а просто ги гледат това го разбрах като пуснах Дидката. Те нямат време защото непрекъснато са заети със смяна на памтерси, преобуване, хранене и т.н. Докато в градината основната цел е да се забавляват децата, те вече имат изградени навици и се оправят сами. И се отделя време за тяхното развитие.

Томасито кой крем беше писала за заличаване на белези  newsm78 Ако може пак да го напишеш  Blush

Пенмар Това ми напомня за Дидката и тя така ядеше мнооого направо ми беше изплашила окото и на 2г. и сложих на диета. Не си мислете че съм я държала гладна  Joy а намерих горе долу колко трябва да изяжда детето на тази възраст и се ограничавах до там. И се регулира, не ми се искаше после да има проблеми с кг. и да се чудя как да я накарам по малко да яде. Макар че сега ако не я следя като ходи при баба си и дядо си те там ако може само със сладко ще я хранят и естествено качва.  ooooh! Така че това с ящното дете е нож с 2 остриета.  Peace
За яденето Вики яде колкото иска и не знам това колко е защото не го меря преди това. Храненията са горе долу така: 6-6:30ч кърмене, 8:30-9:00 - Закуска, 11:30-12:00 - кърмене и сън, 14 - 14:30 - Обяд, 16:30-17ч - кърмене, това само ако ще се пробвам да го приспя, ако не някакво кремче 18:30-19ч вечеря и кърмене преди сън. Но той не е от най яшните и за разлика от кака си на 1г. която беше 12кг и 80см , беше 9,5кг и 76см.  Sunglasses

 Весет0 Страхотна е питата и браво за избора на Ванеса   bouquet

За къпането Ей няма такава радост. Мокро е на всякъде  Joy Кака му само го полива по главата като брои 1-2-3 и полива  hahaha за да не го било страх. Това ние и го бяхме казали защото така правехме като беше по малък, но сега тя ни извзе тази функция.

Аууууу Катииии честита ви точица  Hug Много лека и безпроблемна бременност  Hug
сънфлауър Чакаме и от теб  Hug

Маринелка супер сте   bouquet

Лилироуз 0 Страхотно парти  Peace

Дивина тортата е прекрасна  Hug

За кърменето не ми пука вече кой какво си мисли но да питам ЛЛЛ как да започна да спирам кърменето, то че трябва да е постепенно е ясно но как е най добре за да няма последствия. Аз не че съм започнала ама да съм подготвена теоретично.  Mr. Green

Лелеееее писах, писах  Blush  спирам, че няма кой да ме прочете  Joy  

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 17:36 от mama_vessy

# 657
  • Мнения: 24
Томасито по въпроса за ранното обучение. Много е хубаво и аз съм го прилагала с каката. Четях много и се опитвах да прилагам това което на мен ми хареса. Тя си беше много любознателна и сега си е така. Но в един момент спрях или по скоро забавих темпото. не защото тя не може, а защото се замислих какво ще я правя като тръгне на училище. Аз хубаво ще и дам какви ли не знания, но после какво ще прави в училище  newsm78  ooooh! за съжаление нашата образувателна система е така устроена че всички деца да са в калъп и не съм чула някое да е започнало от 2-ри или 3-ти клас, защото знае или пък да взима по 2 класа на веднъж или пък да завърши по рано и други такива newsm78 Но въпреки това някои от нещата дават добър старт за в бъдеще като например да запаметява бързо. Тя учи стихотворения за отрицателно време. След няколко повторения вече ги знае. Не ми се е налагало да се занимавам за повече от 30 мин. с нея при това говорим за дълго стихче, в което почти няма рима. На 1г. и 10 месеца каза сложно изречение. На 2г. знаеше цветовете, дори нюансите. После много бързо научи буквите, цифрите. На 4г. броеше до 200 с помощ можеше и до 1000 но и омръзваше, както се досещаш  Laughing Научих я да брои и на обратно. Може да смята вече и до 20, както и с по големи числа но цели. Чете. А от време на време и обяснявам и умножение и деление, когато ми се отдаде случай. Но определено не я уча целенасочено. Сега госпожата и в градината казва, че ще и бъде скучно в училище и аз много се притеснявам от това. Но като слушам какви неща ми разказват, май няма да е така  newsm78 нещо май много ги товарят в 1-ви клас. Я тук мамите с първолаци да се изкажат. Jozzi    Hug кой беше още  newsm78  моля споделете.  И тъй като я бях оставила и не се занимавах така активно с нея, но пък се притеснявах съвсем да я оставя така без да се развива и я записах на курс по Английски от 5годишна - справя се много добре /Няма да обяснявам какви глупости чух от няколко школи за това, че искам толкова малка да я запиша да учи език не от 1-вото им ниво  ooooh! / А тази година и на пиано я записах.  Simple Smile  Та това което в момента ми е дилема е дали да продължава да ходи на Английски и другата година т.е. когато ще е в 1-ви клас  newsm78 или да прекъсне за 1г. защото в училището в което съм я записала, започват с Френски от 1-ви клас. да не и се събере много на 1-но. То български, френски английски  newsm78  да не се претовари  Thinking Я мамите педагози да се изкажат а и психолози  също. Интересно ще ми е да прочета коментарите ви.  
Странно е това което казвате мами с по 1 дете, че не сте запознати  newsm78 Аз сега установявам че с Вики не се занимавам така както тогава с Диди. Но ми идва умората в повече и това недоспиване май ми взима здравето. Определено го давам по лежерно   Mr. Green  но със сигурност няма да го оставя така.  Laughing Сега има и повече инфо от колкото преди 7г. Всичко е до нагласа и желание  Peace

П.П.
Магика А бе мила, какво става нищо не писа за подаръка, взехте ли си го  newsm78 хареса ли ви  newsm78 или ти за това не пишеш, защото не ви е харесал  newsm78 Казвай ако е така да се поправя докато не е минало много време.  Hug

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 18:47 от mama_vessy

# 658
  • Мнения: 1 919


Мама Веси това кремче ползвах за белези!

# 659
  • Варна
  • Мнения: 493
Честит Рожден Ден на всички дечица, които съм пропуснала последната седмица. Да растете здрави и много щастливи  Hug

Катилас, поздравления   bouquet

Не ми се пише тия дни, иначе ви чета Simple Smile Ще се включа скоро  Peace

Лека вечер на всички

Общи условия

Активация на акаунт