За Пролет силно ФЕВРУАРчето копнее, навънка иска вече да щурее-29

  • 33 139
  • 740
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4
Юхуууууу  wavey

Ятце страхотна новина  Hug така се радвам, че всичко е минало бързо и успешно, а сега пожелавам скорошно възстановяване  Hug
Лена браво на твоето геройче  Party изтръпнах като четох как е изглеждала пишоната след интервенцията и дано бързо заздравее напълно  Praynig Hug
Гале дано намерите подходящи очилца  Praynig за съжаление не мога да помогна със съвет...
Ленче скоро си мислех, че се поизгуби след като сподели за майчето ти. Дано бързо махне гипса и се възстанови напълно  Hug
Бобчо завид, завид  Mr. Green страхотни подаръчета си си направила  Party ако мъжът ти те разконспирира, сигурно вече няма да посмее да ти се цупи  Joy това, разбира се, е в кръга на шегата  Hug
Евридика и нашето пишле все още не е забелено напълно, но спрях да му треперя. Почиствам всяка вечер с водичка и придърпвам, но, мисля, работата е наполовина свършена  Confused Надявам се да се справим самички  Rolling Eyes
Снежи много точно ме улучи с въпросчето за тръшкането  Peace В момента сме на етап сочене на всевъзможни глупости, които ако не му се дадат на момента и започва да се мята и реве  Confused при нас вече не действа номера с разсейването, както между другото се препоръчва от повечето психолози и на моменти наистина незнам как да реагирам. Коментара на Ади е много на място  Peace И все пак си мисля, че не е много подходящо да не се обръща никакво внимание, докато детето се тръшка... аз самата за незначителни неща му угаждам за да има мир, но за опасните неща съм категорична  Rolling Eyes Проблема е, че при нас в повечето случаи се касае за нещо дребно, което му е грабнало вниманието и иска да го разгледа... давам, обеснявам, опитвам се да го разсейвам, взимам, когато вече трябва да върнем "нещото" на мястото му и така... след което следва ред сълзи и сополи и накрая май пак става на неговото  Rolling Eyes От 3-4 дни иска само да се катери на библиотеката и да сваля книгите. Падането не го обезсърчава и упражнението се възобновява с нови сили и хъс... дайте акъл какво да го правя  newsm78 ясно ми е, че в момента децата ни са на "изследователска" фаза и не трябва да бъдат спирани да изучават света около тях, но някой ден ще се пребие  ooooh! само му вися зад гъза и той - маймуняка знае, че съм там и е още по-смел  Crazy
Господ да ни пази дечицата, пък ще преживеем и този период  Praynig Rolling Eyes Wink

Мари пиши как са Мечо и Клечо  Naughty

Лекинка милички  Hug

# 301
  • Мнения: 2 447
Пльосвам кафето и бягам,че закъснях... После ако ми остане ред ще се включа по темите...

# 302
  • Мнения: 115
, айде и закуска след кафенцето;).

# 303
  • Мнения: 194
Ади, как смогваш мила Rolling Eyes, Венци при кого остава докато отиваш да водиш баткото?
На нас майките трябва Мадал да ни дадът bowuu Naughty,ама кой ли  Thinking
Тааа за възпитанието говорите гледам,само ще кажа че ни е ММ винаги сме били на различни полюси относно възпитанието #Cussing out,елате го вижте само, дава й всичкооооо #2gunfire, като паста за зъби, да си играе с нея, тя пък вземе че я отоври със зъби  и си близне малко, клечки за уши да ги разхвърля, те падат навсякъде, аз прибирам обратно в кутията и така няколко хиляди пъти и накрая цялата кутия заминава в болкука,защото те за нищо нестават вече ooooh!, едно фенерче,което хич не го смущава че може да си откърти някъв зъб(че и без това са ни малко ooooh!), една голяма кутия с крем  на която й видя сметката,поломи капачката и сега крема е без такава!
И така е действал с баткото й сега той хич не слуша,а ММ още по-малко,та некой ден ще му хвърля един здрав тупаник, и без това само ми разправя че съм яка,та да види той Twisted Evil
Малката шефка ароматизира хола,та отивам да я мия Blush
ИИ в тзи връзка,май нема да е лошо да я приучавам да я върши на гърне тази работа, защото всичко разбира вече маймунката,като й кажа има ли ако Борянка и тя казва Акуу и отива при памерсите й ми носи да й го сменям Crazy Embarassed
Айде пак се олях ooooh!

# 304
  • Мнения: 103
Добро утро


хайде за минзухарчета  smile3503 , пролетта идва с пълна сила при нас и настроението ми е на 6  newsm10

# 305
  • София
  • Мнения: 406
Добро утро   bouquet!

Ей такава закуска искам някой да ми направи  Joy.

Благодаря на всички за отговорите за половината майчинство - ако е обвързано с ходенето на ясла като гледам онлайн кандидатстването може и да го пропуснем  Rolling Eyes. Но ще допроуча въпроса и ако разбера още нещо, ще споделя и тук, защото предполагам, че има и други майчета, които ги касае. А майчинство няма да прехвърлям - хем не ща да се сърди някоя от бабите, че е прехвърлено на другата, хем и двете така или иначе са пенсионерки и нямат трудов договор. Питам се и друго нещо обаче - ако сега се върна на работа, има ли опция след няколко месеца все пак да изляза отново по майчинство - за остатъка от втората година. То, това само хипотетично го питам, любопитно ми стана...

За тръшкането - Елица до захласване стига. Пробвала съм да я разсея, но рядко се получава, защото е голям инат и навие ли си нещо трябва да стане. Е, не я огрява винаги. Има неща, които под никакъв предлог не й давам - остри неща, да си играе с кабели, примерно и т.н. опасни неща. Тубички и т.н. й позволявам да разгледа, но само ако ми е пред очите - любопитно е детето, какво да го правя. А едно чекмедже в шкафа съм го прежалила да е нейно - сутрин й слагам вътре разни джунджурии, дето са й интересни (да не помислите, че са само играчки - и тесте карти има вътре  Joy) - първата й работа е да го претараши и е много доволна като открие нещо непознато.

За млякото - пие вечер преди да заспи по 240 мл. Уви, още го пие от шише - не иска да пие от чаша и това си е  ooooh!.

# 306
  • Мнения: 7
Добро утрооооооооо....
И кафенце пих и от закуската си взех, благодаря на Ади и Галя Hug
Днес слънцето добре ни събуди, само вятъра да го нямаше .... Разходка на по-късен етап. Сега чакам бодливко да заспи, а не като вчера - заспа ми в количката и спа до 13ч. и се свърши със съня за деня. После дремна между 17ч и 18ч за половин час, колкото да се вкисне и аз направо #Crazy...
Вчера забравих да честитя на Мари книжката - отново безаварийно шофиране и пожелавам и с радост да си я ползва. Винаги съм казвала, че шофирането трябва да доставя удоволствие, не да се използва само по нужда. Аз много си се кефя на шофьорлъка (каква дума измислих само).
Наде, и при нас го има момента с взимането на забранени неща. Ние не че даваме, но понякога не се усещаме, че ги оставяме на достъпни за Явор места. Опасни са тези малки мишоци!!!
Дейзи, няма ли как да барикадираш библиотеката, да няма пряк достъп до нея. Аз например, когато тръгне да отваря шкафовете в кухнята, за да ги изпразни, затискам в долния ъгъл вратичките и той не може да ги отвори и сам се отказва. Засега този номер минава, щото не се е усетил, къде ми е крака, но скоро и това ще разбере и ще почне да ми го бута, сигурна съм.
Само с обувките не мога да се справя. Когато проходи шкафа с обувки беше първото нещо, което го привлече, но бързо му мина интереса и с месеци не ги закачаше, а сега пак ги разнася и става на прасенце... Но и с това ще се справим някакси.
Хубав и слънчев ден желая на всички!

# 307
  • Мнения: 194
Даммм, Ятце в този диввввв Северозапад с този гаден вятър ще си кибичим вътре Crossing Arms
Как е ТМ днес? Желаем му много бързо възстановяване Praynig Hug
Аз приспах дребната бандидтка и сядам да почина и докато си напиша великя пост и тя ще се ококори Crossing Arms
Ей ще ми избият балансите с тези избиващи й зъби Twisted Evil, горките деца Confused,аз като се сетя когато ми пробиваше първият мъдрец на 16 години каква болка беше ,та напътлно разбирам какво чудо е, а така прозира горното й зъбче, но неще да избива бее Crossing Arms
Както разбирате пак съм се вкиснала,ама ще ми мине, къде ще се ходи, само да е здравичка милата ми другото са подробности, гледам да са си само за моя сметка нервичките Crazy
Лена следващия "голям" и важен преглед мислим да е юни месец,когато ще й се прави Сцинтиграфия,да се види какъв % работят бъбреците й,само се моля да е пораснал десният й бъбрек и да започне да функционира по-добре Praynig Praynig Praynig,иначе вече от 1/2 месец не даваме лекарството,а само червена боровинка пие,а урина все по-трудно мога да й взема,че се събужда много рано към 6.30-7 и или се е изпишкала, или пък ако успея да вземе е много рано,защото лабораторията отваря чак в 8,а трбява да се занесе до 1/2-  1 час след взимането й ooooh!
Още не съм й пускала ПКК за 1 годинка,има ли й други newsm78
При нея също е важно хемоглобина да е добре, това показва че бъбреците й работят (характерен признак е) Peace
Оф пак изпускам нещо,ама следващият път Blush

# 308
  • София
  • Мнения: 1 105
Здравейте, момичета! Отдавна не съм писала, но сме малко болни, а и нещо ме е хванал сдуха та не ми се и пише.
Днес за капак и мъжа ми вдигна кръвното рано сутринта. Заяви ми най-нахално, че сме го разболели и него. Било пълно с кашлящи и сополиви в къщата. Акато му казах, че не е той най-важния той обяви, че за него си бил най-важния. Направо побеснях! Аз ука о два дни не моа да дишам и едвам движа един път не каза дай аз да оправя Явор залягане или дай аз да го приспя. Няма братче - прибира се човека, хапва и си сяда я да си гледка ТВ, я да си цъка на компа. Няма такава наглос. А той като кихне два пъти почва да мрънка колко е болен, колко му е зле, едвам се движи и т. н. и т. н. Направо не знам какво ми идва да направя. На всичкото отгоре ми подскача и че Явор се будел много рано сутрин и по няколко пъти нощем. Направо не мога да повярвам, че едва сега осъзна, че имал малко дете. Какво му става не знам, но съм бясна!!! Извинете, че се появих и си излях яда!
Искам вече да се връщам на работа, но за съжаление това няма да ми се случи скоро. Искам да му се наложи да гледа децата само за една седмица да го видя дали пак ще ми повтаря, че това не било нищо. Той ходел на работа и това е най-тежкото нещо на света, аз живот си живея у нас. По цял ден си клатя краката. Направоооо #Cussing out #Cussing out #Cussing out

По темата за тръшкането да кажа. При нас е направо страшно, защото Явор не просто се тръшка, а пада назад като талпа съответно си удря главата, но това не стига та продължава да си я удря в земята. Не знам като тръгнеме навън какво ще е. Говрих с лекарката и тя ми каза да не му обръщам внимание в такива случаи, а да го оставя да си се нареве.
Ятце, радвам се, че операцията е минала добре. Да се възстановява бързо мъжът ти.
Хепи, Наде, приемете и моите съболезнования за близките ви.  Sad
Друго не се сещам, а имах доста да ви споделям, ама днес съм изпушила от нерви и всичко изфиряса от главата.

# 309
  • Мнения: 186
Явно хубавото време и при нас няма да е точно от днес  #2gunfire Ходихме само до кухнята, и то с колата ние ходим още, ама как духа... ooooh! Дребосъчко пак не издържа да заспи след обяда, незнам онзи ден как се получи, ама днеска омрънка все живо и го приспах, и междувремено телефона ми падна, аз да го взема и как го изритах та се навря под нощното шкафче и сега няма измъкване, довечера мъжо като си дойде, а аз се моля сега някой да не звънне, да го събуди  Outta Joint

hey_ya , и аз си мечтая да оставя на мъжо малкия не за седмица - за един цял ден, за да види какво е, щото и той така разправя - какво прави цял ден...?декем - нищо... Peace

Как се катерят вашите разбойници по секции вече - моя и на дивана не може сам да се качи - вдига крака и от два дена се е наулил ме гледа, хили се и вика "качч", е викам айде сам кач, ама нъц, и като падне и седне на земята не може сам да се изправи ако не се хване някъде, а имам спомен Валето на Софи в Мола как беше пуснала клипче още преди 2 месеца как си ходка и си става бързо бързо като тупне... newsm78

# 310
  • Мнения: 103


Как се катерят вашите разбойници по секции вече - моя и на дивана не може сам да се качи - вдига крака и от два дена се е наулил ме гледа, хили се и вика "качч", е викам айде сам кач, ама нъц, и като падне и седне на земята не може сам да се изправи ако не се хване някъде, а имам спомен Валето на Софи в Мола как беше пуснала клипче още преди 2 месеца как си ходка и си става бързо бързо като тупне... newsm78



Миленка, радвай се че не може да се качва сам, щото при нас  е ужас - качваме се на дивана,м оттам на масата, а оттам падаме. Същото е и с фотьойлите - качва се на единия, изправя се, скача си най-спокойно, все едно на нея не може да и се случи да падне, после решава да се прехвърли от единия на другия фотьойл и пада между тях  ooooh! и все такива ми ти работи, от спанлята на раклата и от раклата се набира на библиотеката  Whistling .... , та мисълта ми беше по хубаво да вика кач, отколкото сам да се катери където му дойде на ума

и при нас времето е ужас, а на това и отгоре и мойто дете е ужас, цяла нощ рев, явно от зъби и днес продължава. Сега заспа и отивам да и ровя в устата  Blush

# 311
  • Мнения: 115
Хей-я spoko, мъжът ти заслужава #Sniper  341uu bambam fight, и за още се сещам, ама... излез някъде за няколко часа, да го видим как ще се справи #Cussing out!

# 312
  • Мнения: 4
Да се разпиша и аз, да не ни забравите  Wink.
Прочетох последните две страници  Blush, но за повече просто не ми остава време  Confused. Та по темите, каквото запомних...
Къпане - прав под душа всяка вечер - само тялото, през 2-3 вечери в коритото, че много обича, а и косата му и на мен ми е по-удобно да му я мия в коритото.
За анкетата - проходи на година и две седмици, вече си щъка изправен почти през цялото време.
За тръшкането - мнооого се тръшка и реве, като не стане на неговото  ooooh!. Като сме вкъщи, го оставям, после като се поуспокои, гушкам и говоря. Но забранените неща си остават забранени  Naughty. Гледам да не го ограничавам по принцип - нека пипа, да разхвърля дрехи, вещи, дори и да не са играчки, но не и да гризе кабели или да ми потроши лаптопа, примерно  Wink.
Ятце, много се радвам за операцията, че е минала успешно  Hug.
Хей_Я, направо не знам какво да кажа  #2gunfire.
Цитонамазка ми правиха наскоро, макар че още нямам цикъл след раждането  newsm78. Останаха ли други неоциклили се като мен?

За нас - дребните са добре, щуреят  Simple Smile. Аз имах малко неприятности, но като цяло са бели кахъри. Например на 8-ми март една заспала шофьорка се надъни с колата си върху моята  #2gunfire. Бях сама и на мен нищо ми няма, слава Богу, но останах без кола, а тя ми е ужасно необходима всеки ден  ooooh!, при нас няма градски транспорт. Та спешно си търсих нова и в понеделник намерих, отидохме с един приятел и я купих - вече имам нова кола  Party. А, да поясня, че старата ще се бракува (в Бг щяха да я оправят, но не и тук  Mr. Green). Остана застрахователите да ми я изплатят, да видим кога... Та с такива и с още други подобни глупости се занимавам (ядове с бавачката  Confused...), но, както казах - бели кахъри, важното е да сме живи и здрави  Simple Smile. Освен това съм в болнични една седмица (днес последно) с възпален синузит и се очаква от мен да си почивам, а аз цяла седмица не съм се спряла. Пооплаках ви се Simple Smile.
Миленка, Дани се катери и той - на дивана, оттам на масата. Да слиза по обратния път не се сеща (или не иска  Crazy) и все трябва да го пазим и да го сваляме. А сме го оставили без надзор, а е тупнал от масата с главата надолу  ooooh!.

# 313
  • Мнения: 186
И сега да ви споделя какво ме терзае от няколко седмици, направо съм много притеснена и моля за едни палчета, защото знам, че те винаги помагат  Praynig Моята кръстница на Ванчето и приятелка от детските ми години, е бременна във 8-ма седмица и за втори път този месец я тръшна грип и няколко дни подържа висока Т, чак снощи я свали, тя има едно детенце на 6 години,но много искат второ, малко след като аз забременях и тя ми каза ,че е  бременна, радвахме се как заедно ще си возим бебчетата, нейното трябваше да се роди в начслото на май....но точно на моя рожден ден го изгуби, беше в 6-тия месец  Sad Направо не мога да ви опиша през какъв ужас съм минала, тя си беше изключила тел и тъй като след 2 седмици аз щях да раждам не е искала да разбирам и да се притеснявам...нямахме връзка десет дни, но аз разбрах, че нещо става...когато се видяхме тя само ми стисна ръката и ми каза - няма вече бебе...чак и сега ми става много мъчно като се сетя...Та сега пак милата реве по цял ден и аз незнам как да я успокоя, тя живее над нас в блока/омъжихме се в едийн и същи блок даже, каква съдба/, рухнала е съвсем, дано този път успее да си роди детенцето  Praynig Praynig Praynig

Казах си и аз мъката, но наистина много я обичам и искам да я видя най-после щастлива  Praynig

# 314
  • Мнения: 227
Хей-я, не му се ядосвай. Какво да ги правим тия мъже Whistling А като чета на други как им помагат мъжете... Rolling Eyes Не че се оплаквам от моя, но определено аз си имам грижата за детето.
Лорис вчера от катерене и лигавене си праснал главата в раклата и сега има синьо между очите ooooh! Прибирам се снощи и майка ми ни жива ни умряла ме гледа, а той се хили нашия Laughing Направо и беше изкарал акъла на жената.
Довечера ще пратя снимка за колажа, че все забравям. Лори  Hug
Да се оплача, че пак проблеми имаме. Пак топлофикация, имахме старо задължение, което нашите не са погасявали и сега е станала непосилна сумата. Не знам какво ще правим, вчера си поревах Cry Уж е важното да сме здрави, ама тия пусти пари.... Мислех кредит да изтегля, но нали с ММ мислим да емигрираме някъде и с голямо задължение няма да мога да напусна страната. Много ми е криво и само за това мисля, нито ми се работи, нито нищо.
Миленка, сигурна съм че всичко ще е наред с твоята приятелка Praynig

Общи условия

Активация на акаунт