Каква е вината на Фатмагюл ?(Fatmagül'ün Suçu Ne ?)~ 83

  • 49 237
  • 719
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 335
Здрасти, мацки!
Честит 3-ти март!

Чета ви и напират в мен какви ли не мисли /малко разхвърляни/.
Виждам, още хора са открили красотата на Мустафа Булут. Мустакати мъже и аз не харесвам, но Енгин там ми харесва много повече, отколкото като Керим / и то точно, когато смятах, че от Керим повече няма накъде/.
Относно килцата, Енгин си става зрял мъж, аз не го възприемам точно като напълнял, а просто възмъжава все повече. Наистина е малко тромав, моят мъж е точно толкова висок и точно толкова пълен, но е много пъргав. То си е до натура. Но пак си ми харесва Енгинчо, отвсякъде ми харесва/ а и аз много харесвам едри мъже/.
Берен Саат също, в този сериал е толкова естествена и сладка, много ми е миличка и готина. Абе готиното си е готино.
Докато Мелиса не ми допада, нито физически, нито като излъчване...

Относно Вурал, да ви кажа, на мен този образ също ми е особено интересен, дори много съжалих че избраха точно такъв край за него. Смятах, че ролята му във филма занапред ще бъде още по-значима. Съжалявам, че вече го няма, много интересен образ беше.

п.п. Има и нещо друго. Струва ми се актьорите не са така вдъхновени вече от ролите си, много се протака филма, ако пак следват болници и затвори вече идва прекалено. Не че съжалявам, и на мен не ми се иска филма да свърши, но се поставете на тяхно място. За да бъде добре изиграна една роля трябва и да те вдъхновява, така мисля... В този ред на мисли на моменти всчики актьори ми се струват леко измъчени в играта си,съвсеееееем съвсем лекинко...

# 646
  • Варна
  • Мнения: 2 973




Честит имен ден на всички, които днес празнуват и свой празник! Носете името си с гордост и здраве!

asha да ти е жива и здрава майчицата още дълги години!   bouquet  bouquet  bouquet

# 647
  • Мнения: 2 229
Здравейте и от мен,сладурки!Както винаги ви пожелавам да е усмихнат деня ви!
Честит празник на всички ни!Честит имен ден на имениците!От сърцата им да блика радост,с която да даряват всички около тях Hug
Относно Енгин-аз ли съм сляпа ooooh!...по толкова пъти гледам сериите,а не съм видяла да е тромав и т.н.Май от много гледане съм ослепяла hahaha Моят мъж е по-висок от него и походката му е подобна-може би съм свикнала Thinking
Но мисълта ми е свързана с написаното в Туитър-за да плачеш наистина при всичките сцени,какъв огромен талант трябва да притежава този мъж.Аз изобщо не се изненадах-това затвърди още повече мнението ми за сладура Blush

# 648
  • Мнения: 15
Искам да попитам знае ли някой името на песента с която завършват епизодите на "Ако бях облак",тази в която са думите ...селям сойле.." и ако има линк да го пусне/може и на лични.
И имаше един филм в който участва актьора изпълнил ролята на Бурак в "1001 нощ",в този филм е глухоням-много силен филм.Ако се сещате за името на филма,ще Ви бъда благодарна.

# 649
  • Мнения: 2 229
На днешния по-специален ден ви поздравявам с нещо българско





http://www.youtube.com/watch?v=va7xn7BSeZ0

# 650
  • Мнения: 2 229
Искам да попитам знае ли някой името на песента с която завършват епизодите на "Ако бях облак",тази в която са думите ...селям сойле.." и ако има линк да го пусне/може и на лични.
И имаше един филм в който участва актьора изпълнил ролята на Бурак в "1001 нощ",в този филм е глухоням-много силен филм.Ако се сещате за името на филма,ще Ви бъда благодарна.


Любов на друг език-страхотен е!

# 651
  • София
  • Мнения: 335
Искам да попитам знае ли някой името на песента с която завършват епизодите на "Ако бях облак",тази в която са думите ...селям сойле.." и ако има линк да го пусне/може и на лични.
И имаше един филм в който участва актьора изпълнил ролята на Бурак в "1001 нощ",в този филм е глухоням-много силен филм.Ако се сещате за името на филма,ще Ви бъда благодарна.

http://www.videoizle6.com/aytekin-atas-turnam-bir-bulut-olsam-videoizle29240.html

Aytekin Ataş - Turnam (Bir Bulut Olsam)

/ http://www.youtube.com/watch?v=XJULITYixNg /

# 652
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Ladychar, аз не пиша често, затова дано не ти прозвучи като критика моето разсъждение. Не критикувам, защото съм съгласна с всичко. Просто нека е като допълнение на твоите два поста- 475-ти и 596-ти.
Скрит текст:
Мустафа- не смятам, че само родителите му имат вина за този психологически портрет.
И точно тук, леко ще се отклоня от темата „Мустафа“, защото бих искала да подчертая, че себеотричането в името на децата е типично турска черта, която няма как да не сме забелязали точно ние- любителите на турското кино и най- вече на турските сериали, където тя е много ярко откроена. Hug
Тази черта бих нарекла „добродетел“, защото предпазва крехката детска психика от нараняване, макар че понякога и на мен ми се струва, че това прекалено внимание и отношение към подрастващите не е здравословно- забелязали сте със сигурност, че дори повишаването на тон на дете, винаги се осъжда от други присъстващи. ooooh! Това според мен, води до изграждане на една нереална представа за трудностите в животаи много често изправя децата в бъдещето пред дилемата сами да вземат решение /което не се знае дали винаги ще бъде правилно/ или да се свият в черупката си и да отидат да питат мама и тате как да постъпят /което пък може би е и целта на този вид отношение- така ролята на родителите става решаваща в живота им/
  Но да се върна към Мустафа-за неговия психопортрет, значение оказа средата, в която живее  и... вроденото му, генно наследено чувство за непогрешимост. Да си спомним- нито майка му, нито баща му в онзи мрачен ден след изнасилването не се замислиха, че може да са сбъркали някъде в поведението си пред хората. Напротив, убедени бяха, че това е правилният модел за поведение. Стовариха вината изцяло върху Фатмагюл и окайваха собственото си чедо. И това продължи почти до смъртта им. Точно това тесногръдие и чувство за непогрешимост, според мен, са направили Мустафа егоист с незадоволено „АЗ“. Та той нито веднъж не се замисли дали постъпва правилно- дори спрямо хората, които „уж“ обича- родителите си, Хаджер, та дори и Сердар, но най-вече Фати! Убедеността му, че прави „най-доброто“ за тях го направи жесток и безскруполен престъпник.
Селим и Ердоан.
Аз бих разделила тези „близнаци“. Селим е истинско мамино синче, което не само че е получавало всичко наготово, но него дори не са го посветили в бизнеса на родителското тяло. Да си спомним първа серия- та той не само не е работил в „Яшаран-холдинг“, той е обикалял света и е живял разгулен живот-безброй приятелки, алкохол,...... Хваща изгодна „партия“ и решава да се ожени. Любов????? Аз не видях такава. Това беше за него, а и за родителите му – просто „сделка“. Та той реши да „влезе“ в бизнеса точно за да докаже на Мелтем, а и на Ердоан, че и той може! При него нездравата семейна среда, а и нека го нарека „задължителното“ покровителство от семейството няма как да не окажат своето пагубно влияние. Свикнал да получава всичкои в същото време, всяка негова грешка да се „откупува“ и друг да има грижата за нея, той няма как да не се превърне в мекотело.
Ердоан.
Разполага с повече умствен потенциал от Селим, защото родителите му са били подтискани от Ришат. Той няма волността на Селим, макар и през повечето време да са заедно. Ердоан работи във фирмата. И това, че поне влиза в холдинга му е помогнало да види истината за своето семейство- наблюдава поведението и отношението на своя чичо, свидетел е на унижението на баща си и това неминуемо води до зараждането на омраза, омраза, базирана на завистта. Дребните „заяждания“ със Селим, скроените номерца с бившите гаджета бяха началото. После вече, обсебеният му от омраза и завист мозък започна да ражда все по-големи, значими и необратими золуми. Аз имам чувството, че той ще се превърне в „гробокопача“ на  холдинга, пред вид последните му забежки със секретарката на Ендер.
Вурал-
Богат и разглезен- да!,но ...... тук изобщо липсва семейството. Леман и Шамси не са винаги до него. Те си имаха своя живот. Пътували са непрекъснато в някаква посока, зарязвайки го сам у дома. Не, че в тези свои пътувания са били заедно! Да, физически са били, но....
Леман е била обсебена от изпепеляваща любов, а Шамси изцяло погълнат от работата си. При тях любовта към детето, а и към семейството, е била нещо като „даденост“, предопределеност, механично задължение- осигурено му е всичко, но до тук! Какво става в душата му- това нито баща му, нито майка му знаеха, а като че ли не се и интересуваха.Това пък е направило Вурал затворен и страхлив. Затова и така се срина след като научи истината за майка си.
Що се отнася до приятелството му с Керим, пак според мен, то е по-дълбоко от това на Селим и Ердоан, защото вътрешно, някъде дълбоко в себе си, Вурал предусеща, че е сирак-  точно като Керим. Да, и Вурал насили Фатмагюл, но го направи някак машинално, бих казала „съпричасно“ със Селим и Ердоан. Те, четиримата, според него, трябваше да действат по един и същи начин. Но .... точно, защото чувства Керим по-близък, той , а не онези двамата видяха, че Керим не се възползва от нея. Видя и усети състоянието на Керим въпреки дрогата и алкохола. И според мен точно тук и точно заради Керим той осъзна какво зло са сторили. Разбира се, че няма място за сравнение при двамата, защото още на следващия ден Вурал получи подкрепата на родителите си и това му даде увереност, че този „инцидент“ ще се забрави. Да ама не! Достатъчно беше да бъде провокиран страха му и той отново и отново започна да се връща към онази нощ. Сега вече, дори прошката, ако беше я получил, нямаше как да успокои болното му съзнание. Да не говорим, че той самият не виждаше изход- страх от затвора, кошмари- дори и на свобода. Затова и Вурал беше обречен и трябваше да умре.
                И накрая- само да вметна нещичко пак от традициите. Joy Joy Joy
След изнасилването тримата не влязоха в морето да се изкъпят за забавление. Simple Smile   Просто това е една от повелите на Корана. След полов акт, мъжът е омърсен и трябва мръсотията да се отмие от тялото му. Не вярвам да не сте забелязали по филмите, че след всеки акт, мъжът задължително влиза в банята.
За този пък канон толкова съм се смяла, като ми го обясняваха.... hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

# 653
  • Мнения: 23 282
На днешния по-специален ден ви поздравявам с нещо българско
Детелинка - ти морско момиче
Така е - днес е празник !

# 654
  • Мнения: 0
Ново слухче  Wink Wink Wink

65.BÖLÜM TÜYOLARI:

Malesef öyle aşka dair bir ani gelişme beklemeyin ancak artık birbirlerini seven,güvenen,her zorluğa birlikte göğüs geren bir çift var karışmızda,büyük aşk var ama, 65 de öyle beklediğiniz gibi bir şey olur mu?Yoksa 65 de karakol,polis hikayeleri daha çok mu olur ?Diye sorar Mechul.Erdoğan ve Selim kaçma girşiminde bulunacaklar,kaçacaklar mı acaba?...

Mustafa yı Fahrettin baba vuruyor ama Fahrettin babayı da Mustafa ,tam bir düello..O piskopat balta ile Kerim i de yaralıyor ve kaçıyor ..Kabus bitmez Fatmagül için..Mechul den 65 tüyosu..ENGİN AKYÜREK HAYRAN SAYFASI

# 655
  • Мнения: 3 241
слухчето и на английски:
Sadly, don't expect any romantic moments, just two people who love each other, trust each other and face every problem and threat together. Yes, there is a great love, but will you see the long awaited minutes? Or, will episode 65 be spent at the police station? What about Erdogan and Selim, begin plans to run away… will they, though? Asks Mechul
 
Fahrettin Baba is the one who shoots Mustafa, and Mustafa shoots Fahrettin, a duel! But, that psycho wounds Kerim with the axe and then escapes. The nightmare just doesn't end for FG.

# 656
  • Мнения: 1
Валентина, аз съм си типична скорпионка  Laughing Sunglasses, старая се да давам много, но и очаквам много от другата страна. Като Мустафа Булут Енгин ми харесва повече, отколкото като Керим в сегашните серии. А иначе най-красив е според мен в първите серии на Фатмагюл.
Морски бриз, страхотен пост  Hug

# 657
  • Мнения: 40
Честит Национален празник на Всички Българи тук в България и на тези, които са далеч от родната  страна!

Честит имен ден на всички именници, бъдете живи и здрави! smile3525

# 658
  • Мнения: 1
Честит 3 - ти март  .....

Последна редакция: сб, 03 мар 2012, 13:53 от Veni_Koleva

# 659
  • Мнения: 1
слухчето и на английски:
Sadly, don't expect any romantic moments, just two people who love each other, trust each other and face every problem and threat together. Yes, there is a great love, but will you see the long awaited minutes? Or, will episode 65 be spent at the police station? What about Erdogan and Selim, begin plans to run away… will they, though? Asks Mechul
 
Fahrettin Baba is the one who shoots Mustafa, and Mustafa shoots Fahrettin, a duel! But, that psycho wounds Kerim with the axe and then escapes. The nightmare just doesn't end for FG.

За съжаление, не очаквайте романтични моменти, само двама човека, които се обичат, вярват един на друг и посрещат всеки проблем заедно. Да, има една голяма любов, но дали ще видите така дълго очакваните минути? Или 65-ти епизод ще бъде прекаран в полицейсткото управление? Ами ако Ердоан и Селим започнат да кроят планове да избягат?
Татко Фахретин е този, които стреля по Мустафа, и Мустафа стреля по него, един дуел! Само че този луд ранява Керим с брадвата и после избягва. Кошмарът за Фатмагюл просто не свършва.

Хади, бе !

Общи условия

Активация на акаунт