Каква е вината на Фатмагюл ?(Fatmagül'ün Suçu Ne ?)~ 83

  • 49 221
  • 719
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 229
Аз пък си искам романтиката Crossing Arms Ами не е честно-това ли е наградата за всичко,което преживяха ooooh!Разбирам-напрежение,екшън,ама то това тяхното вече не се издържа.Казват-голяма любов,обичат се,подкрепят се,но цялата серия е в полицията как дават показания ooooh!
Аз не губя надежда-за 66 тогава ще е нашата Heart Eyes -нали уж ги редуваха Whistling
Нейсе,ако не тази,другата ще е-не губете вяра! Peace

# 706
  • Мнения: 1
Ами то една целувка в 62 и виж колко солена ни излезе,как да мислим за романтика. newsm78

# 707
  • Мнения: 2
 Момичета намерих ви съвсем случайно и почти не пиша, но по малко ви по прочитам
Целувките  между Керим и Фатмагюл са малко, надеждите са големи и много......
       Но аз гледах само до 63 еп., 64-ти и 65-ти не са целите........ т.е вие къде ги гледахте или директно по турската телевизия ги следите?
 Извинявам се ако изнервям някой от вас с този пост, но искам много да ги гледа,но.........
 Приятна вечер момичета.........
 

# 708
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
       Но аз гледах само до 63 еп., 64-ти и 65-ти не са целите........ т.е вие къде ги гледахте или директно по турската телевизия ги следите?
 Извинявам се ако изнервям някой от вас с този пост, но искам много да ги гледа,но.........
 Приятна вечер момичета.........

65-ти, още не е излязал, и малък трейлър дори. Не знам къде си го гледала частично. очакваме го следващия четвъртък.
64-ти, го гледахме директно едва преди два дни. Има го в ytube - непреведен. Ще потърся линк за да ти го постна.

64.1 част:
http://www.youtube.com/watch?v=Uik_5vR_kbA&context=C3eaf98bA … 2QCWJYR3E18gBx9PK

64.2 част:
http://www.youtube.com/watch?v=dyKcLW8o6pg&context=C3e25dbaA … 04bhEyp4G96afxONG

ок, все пак го намерих, ако решиш да си промениш мнението.

Последна редакция: сб, 03 мар 2012, 19:09 от hrissi_sz

# 709
  • Мнения: 2
Хриси мерси за бързия отговор, но непреведен не  ми върши работа......ще си чакам да го преведат и тогава ще го гледам.
 А имах в предвид че съм гледала това което на 1-ва страница със епизодите, там има някакви си секунди за 64-ти и 65-ти.........а може и изобщо да не съм разбрала..........

# 710
  • Мнения: 1
За визията на Керим... Моето мнение е, че момчето си ни е много добре сложено. .... Че малко се бил позакръглил.... е,  ми то тортички, бюреци, таят кебап, ... които му готви любимата - как няма да наддаде! Но и така си ни е добре..... Радваме му, се всички! Peace

А за Мусти какво да кажа - То само едни сини очи останали - та какво друго видехте в него---- само като му видя тънките устни и си се досещам за какво иде реч....  Но  си траем, да видим докъде ще го докара с  недодялаността  си! Имаше време в което му съчувствах, но той надмина всякакви мои резерви! Така, че да си сърба попарата, която си надроби, но там е работата, че продължава с неистовото си желание да потъва все повече и повече....
Напълно съм съгласна с теб.
Красив филм за любовта, нали? Наистина за любов.
Много романтичен.
 Вероятно жена е замесена в сценария.

# 711
  • Мнения: 1


Зори,благодаря ти за превода  Hug А защо искаш снимка на DAMON,да не играеш дартс  newsm53 Joy Joy

В Япония има специална стая във всяка фирма,където като се ядосат на шефа,отиват и започват да хвърлят стрелички по снимката му Laughing Струва ми се,че Зори ще играе дартс Joy Joy Joy
Може ли и за мен снимка на въпросната особа Wink

Има и боксови круши с образа на Шефа. Това увеличавало производителността на работниците. Simple Smile

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 51
За визията на Керим... Моето мнение е, че момчето си ни е много добре сложено. .... Че малко се бил позакръглил.... е,  ми то тортички, бюреци, таят кебап, ... които му готви любимата - как няма да наддаде! Но и така си ни е добре..... Радваме му, се всички! Peace

А за Мусти какво да кажа - То само едни сини очи останали - та какво друго видехте в него---- само като му видя тънките устни и си се досещам за какво иде реч....  Но  си траем, да видим докъде ще го докара с  недодялаността  си! Имаше време в което му съчувствах, но той надмина всякакви мои резерви! Така, че да си сърба попарата, която си надроби, но там е работата, че продължава с неистовото си желание да потъва все повече и повече....
Напълно съм съгласна с теб.
Красив филм за любовта, нали? Наистина за любов.
Много романтичен.
Вероятно жена е замесена в сценария.

Даже две  Hug Момичета, вече сме в новата тема, елате там  Peace

# 713
  • Мнения: 1


Момичета, моля ви, къде видяхте в този висок, слаб мъж "повечко кила"?!  Shocked

Гледам го и не виждам грам излишно тегло, а начинът, по който бяга, ами така си бяга. И Мустафа не тича по-красиво. 

Висок, строен, красив мъж - е, не го докарва на Рамбо по мускулна маса, но не му и трябва.  Peace

Върховен е.  Напълно си права gphilipova.  За мен и на Рамбо го докарва...
Като се бие, се бие, Като обича-обича. Цялостен е и винаги дава всичко от себе си.

# 714
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, чета ви нон стоп. Велики сте. Следя филмчето с непрекъснат интерес, сънувам го, преживявам го и чакам с нетърпение всеки звук от следваща серия. Благодаря ви, че ви има и сте тук.

# 715
  • Мнения: 8
Аз пък си искам романтиката Crossing Arms Ами не е честно-това ли е наградата за всичко,което преживяха ooooh!Разбирам-напрежение,екшън,ама то това тяхното вече не се издържа.Казват-голяма любов,обичат се,подкрепят се,но цялата серия е в полицията как дават показания ooooh!
Аз не губя надежда-за 66 тогава ще е нашата Heart Eyes -нали уж ги редуваха Whistling
Нейсе,ако не тази,другата ще е-не губете вяра! Peace

А другия сериял ,с бати Киво "Кузай и Гюней" има същите сценаристи като този филм/е по скоро те се водят главните/Гледайте го.Там има сцени  на гушнати под една завивка млади,секс без любов.Там е нормално да забиеш някое гадже в заведение и да се събудиш в едно легло с него............
Там Гюней казва  на Джемре ще се оженим когато завърша и изкарам казармата/Мустафа само къща трябва да построи/
п.п Кузай и Гюней го дават в сряда,а Фатмагюл в Четвъртък

# 716
  • Мнения: 0
 Heart Eyes на мен никои не ми обръща внимание, ама дано не съм досадна много  Laughing Искам да споделя какво мисля: Фатмагюл е стреляла, Керим ще иска да поеме вината, но няма кой да му позволи, Мустафа ще е жив, Доказателство за убийството на Вурал има у Яшаран.... А се надявам сценаристите да дадат сватба, секс и бебче от Фатмагюл и Керим, както и Асу не искам да умира, Мустафа, Ердоан и Селим зад решетките, но за Мелтем...каква ще е съдбата и? Аз много я харесвам...Проспуснах и лекарите от Измир...дано ги намерят. А и искам да кажа на тези, които търсят кусури - Филма е велик и няма място да им се подзираме и аз открих много, но такъв сценарии няма до сега  Hug

# 717
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
Heart Eyes на мен никои не ми обръща внимание, ама дано не съм досадна много  Laughing Искам да споделя какво мисля: Фатмагюл е стреляла, Керим ще иска да поеме вината, но няма кой да му позволи, Мустафа ще е жив, Доказателство за убийството на Вурал има у Яшаран.... А се надявам сценаристите да дадат сватба, секс и бебче от Фатмагюл и Керим, както и Асу не искам да умира, Мустафа, Ердоан и Селим зад решетките, но за Мелтем...каква ще е съдбата и? Аз много я харесвам...Проспуснах и лекарите от Измир...дано ги намерят. А и искам да кажа на тези, които търсят кусури - Филма е велик и няма място да им се подзираме и аз открих много, но такъв сценарии няма до сега  Hug

Не че не ти обръщаме внимание, просто вече презполовихме следващата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=644928.285;topicseen

Има нови слухове, и някои от предположенията ти май няма да се сбъднат.

# 718
  • Мнения: 0
о да, благодаря!!! Прочетох я... Извинявай, ама много трудно ги намирам.

# 719
  • София
  • Мнения: 11
Ladychar, аз не пиша често, затова дано не ти прозвучи като критика моето разсъждение. Не критикувам, защото съм съгласна с всичко. Просто нека е като допълнение на твоите два поста- 475-ти и 596-ти.
Скрит текст:
Мустафа- не смятам, че само родителите му имат вина за този психологически портрет.
И точно тук, леко ще се отклоня от темата „Мустафа“, защото бих искала да подчертая, че себеотричането в името на децата е типично турска черта, която няма как да не сме забелязали точно ние- любителите на турското кино и най- вече на турските сериали, където тя е много ярко откроена. Hug
Тази черта бих нарекла „добродетел“, защото предпазва крехката детска психика от нараняване, макар че понякога и на мен ми се струва, че това прекалено внимание и отношение към подрастващите не е здравословно- забелязали сте със сигурност, че дори повишаването на тон на дете, винаги се осъжда от други присъстващи. ooooh! Това според мен, води до изграждане на една нереална представа за трудностите в животаи много често изправя децата в бъдещето пред дилемата сами да вземат решение /което не се знае дали винаги ще бъде правилно/ или да се свият в черупката си и да отидат да питат мама и тате как да постъпят /което пък може би е и целта на този вид отношение- така ролята на родителите става решаваща в живота им/
  Но да се върна към Мустафа-за неговия психопортрет, значение оказа средата, в която живее  и... вроденото му, генно наследено чувство за непогрешимост. Да си спомним- нито майка му, нито баща му в онзи мрачен ден след изнасилването не се замислиха, че може да са сбъркали някъде в поведението си пред хората. Напротив, убедени бяха, че това е правилният модел за поведение. Стовариха вината изцяло върху Фатмагюл и окайваха собственото си чедо. И това продължи почти до смъртта им. Точно това тесногръдие и чувство за непогрешимост, според мен, са направили Мустафа егоист с незадоволено „АЗ“. Та той нито веднъж не се замисли дали постъпва правилно- дори спрямо хората, които „уж“ обича- родителите си, Хаджер, та дори и Сердар, но най-вече Фати! Убедеността му, че прави „най-доброто“ за тях го направи жесток и безскруполен престъпник.
Селим и Ердоан.
Аз бих разделила тези „близнаци“. Селим е истинско мамино синче, което не само че е получавало всичко наготово, но него дори не са го посветили в бизнеса на родителското тяло. Да си спомним първа серия- та той не само не е работил в „Яшаран-холдинг“, той е обикалял света и е живял разгулен живот-безброй приятелки, алкохол,...... Хваща изгодна „партия“ и решава да се ожени. Любов????? Аз не видях такава. Това беше за него, а и за родителите му – просто „сделка“. Та той реши да „влезе“ в бизнеса точно за да докаже на Мелтем, а и на Ердоан, че и той може! При него нездравата семейна среда, а и нека го нарека „задължителното“ покровителство от семейството няма как да не окажат своето пагубно влияние. Свикнал да получава всичкои в същото време, всяка негова грешка да се „откупува“ и друг да има грижата за нея, той няма как да не се превърне в мекотело.
Ердоан.
Разполага с повече умствен потенциал от Селим, защото родителите му са били подтискани от Ришат. Той няма волността на Селим, макар и през повечето време да са заедно. Ердоан работи във фирмата. И това, че поне влиза в холдинга му е помогнало да види истината за своето семейство- наблюдава поведението и отношението на своя чичо, свидетел е на унижението на баща си и това неминуемо води до зараждането на омраза, омраза, базирана на завистта. Дребните „заяждания“ със Селим, скроените номерца с бившите гаджета бяха началото. После вече, обсебеният му от омраза и завист мозък започна да ражда все по-големи, значими и необратими золуми. Аз имам чувството, че той ще се превърне в „гробокопача“ на  холдинга, пред вид последните му забежки със секретарката на Ендер.
Вурал-
Богат и разглезен- да!,но ...... тук изобщо липсва семейството. Леман и Шамси не са винаги до него. Те си имаха своя живот. Пътували са непрекъснато в някаква посока, зарязвайки го сам у дома. Не, че в тези свои пътувания са били заедно! Да, физически са били, но....
Леман е била обсебена от изпепеляваща любов, а Шамси изцяло погълнат от работата си. При тях любовта към детето, а и към семейството, е била нещо като „даденост“, предопределеност, механично задължение- осигурено му е всичко, но до тук! Какво става в душата му- това нито баща му, нито майка му знаеха, а като че ли не се и интересуваха.Това пък е направило Вурал затворен и страхлив. Затова и така се срина след като научи истината за майка си.
Що се отнася до приятелството му с Керим, пак според мен, то е по-дълбоко от това на Селим и Ердоан, защото вътрешно, някъде дълбоко в себе си, Вурал предусеща, че е сирак-  точно като Керим. Да, и Вурал насили Фатмагюл, но го направи някак машинално, бих казала „съпричасно“ със Селим и Ердоан. Те, четиримата, според него, трябваше да действат по един и същи начин. Но .... точно, защото чувства Керим по-близък, той , а не онези двамата видяха, че Керим не се възползва от нея. Видя и усети състоянието на Керим въпреки дрогата и алкохола. И според мен точно тук и точно заради Керим той осъзна какво зло са сторили. Разбира се, че няма място за сравнение при двамата, защото още на следващия ден Вурал получи подкрепата на родителите си и това му даде увереност, че този „инцидент“ ще се забрави. Да ама не! Достатъчно беше да бъде провокиран страха му и той отново и отново започна да се връща към онази нощ. Сега вече, дори прошката, ако беше я получил, нямаше как да успокои болното му съзнание. Да не говорим, че той самият не виждаше изход- страх от затвора, кошмари- дори и на свобода. Затова и Вурал беше обречен и трябваше да умре.
                И накрая- само да вметна нещичко пак от традициите. Joy Joy Joy
След изнасилването тримата не влязоха в морето да се изкъпят за забавление. Simple Smile   Просто това е една от повелите на Корана. След полов акт, мъжът е омърсен и трябва мръсотията да се отмие от тялото му. Не вярвам да не сте забелязали по филмите, че след всеки акт, мъжът задължително влиза в банята.
За този пък канон толкова съм се смяла, като ми го обясняваха.... hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha



 smile3501

Бризче,  определено сме гледали един и същи филм!!! ..... мисля, че познаването на бита и порадките на съседите дават много по реална картина за постъпките на героите в сериалите им ..... За повечето зрители от друга националност, непознаващи турската култура трудно биха си отговорили на зададените от сценаристите въпроси или изобщо не биха забелязали правилните въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт