На свтната лампа- до кога?

  • 5 293
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 658
..... въпроса ми беше друг, дали ще се отрази на дедето и дали няма да му създам вреден навик?


Най-вероятно ще му създадеш - навици лесно се придобиват  Peace
Но е относително и това.
Но в същност въпросът е ТЕБ дали това те притеснява - свикването, или не.
Ако не те притеснява, че ще се спи на лампа... ми някои хора цял живота така спят.. предполагам..  newsm78
А до кога.. също не може да се каже. При някои - като мен - е до никога, аз на светнато не мога да спя, а дремя. Така че няма как да ми се случи, много рядко се е светвало нещо при мен нощем...

# 16
  • Мнения: 2 231
На 5г. имах собствена стая.
Голямата ми щерка спеше в собствена стая сам от 1 г и 5м, откако се преместихме в ново жилище. Обаче това не реши проблема с нощната лампа. И не съм убедена дали става въпрос точно на страх от тъмното, а по-скоро на навик и удобство, като ий се допие вода, допишка или сънува нещо.
И относно хреми и мое спокойствие, не искам да пожелавам на никой да прави изкуствено дишане на собственото си едномесечно бебе.  Sad Ако бебето се задуши при повръщане при уригване, никой бебефон не би видял, или реагирал   Rolling Eyes. Откакто родих първият път спя на тръни  Confused Добре, че втората бебка е по-добре в това отношение да чукан на дърво. Не ми се влиза в подробности  Rolling Eyes Но не виждам ли бебето и не чувам ли как диша, не мога да спя. Така поне до годинка  Tired

# 17
  • Мнения: 556
Синът ми е на 4г. и още спи на светната лампа- не ми пречи, щом на него му е  по-комфортно така.

# 18
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
... ми някои хора цял живота така спят.. предполагам..  newsm78

Правилно предположение  Laughing
Аз спя на приглушена светлина. Иначе съм като слон в аптека. В тъмното губя ориентация. Опитвах да гася лампата, обаче пораженията бяха по-големи от сумата за изразходвана ел. енергия за нощната лампа. То не бе събаряне и разливане на шишета и чаши с вода, събаряне на часовници, телефони и друг инвентар положен кротко на нощното шкафче, блъскане в ъгли, ръбове, стени, врати...
Дъщеря ми също спеше на нощна лампа от съображения за сигурност, не от страх, защото е същата сляпа кокошка в тъмното като мен.

# 19
  • Мнения: 2 216
На светната лампа- до кога?
Докато детето и вие се чувствате по-спокойни и сигурни така.
Ние спим на приглушена светлина. Фактът, че по всяко време мога да видя как е детето, ме прави по-спокойна.

# 20
  • Мнения: 22
 "Не мисля че ще му навреди, все пак голям човек да спи на светнато, защото го е страх не съм виждала Laughing. "
 Аз съм такъв човек  Embarassed
 Незная като малка на светло или тъмно съм спала,но и до ден днешен,ако съм сама на тъмно не мога да спя! Именно защото ме е страх ! Когато спя с детето спим на тъмно,но ако сме в различни стаи коридора между тях винаги свети !  Rolling Eyes

# 21
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Все още спи на приглушена светлина . Имаше период , когато спеше на тъмно , но след това се
  появи страх от тъмното и отново „светнахме лампата". На мен ми беше много трудно да спя при
  наличието на светлина , защото имаше период , когато оставяхме лампата в коридора да свети , за
  може да дойде при нас . Уви , наложи се аз да си променя навиците . Спомням си , че и аз  спях
  на светната лампа в началните класове , но след това винаги съм предпочитала да спя на тъмно.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 103
детето няма никаква нужда от лампата, явно ти имаш обаче.
можеш спокойно да я изключиш и ако ти потрябва да светваш за мин да погледнеш и пак да я гасиш.
Кърметено също не му трябва лампа;)
дали може така да го свикнеш да спи на светло - най-вероятно може да....не че е някакъв ужасяващ навик това.

# 23
  • Мнения: 274
И ние спим на нощна лампа така съм по  спокойна, така бяхме и със дъщеря ми като бебе. Тя и до днес спи на  нощна лампа така свикна. Опитай да го отучиш полека  лека ако ти пречи и както казват другите си зависи най вече от детето.Докато е още малко бебе по лесно ще се научи.Аз смятам да заменя сегашната нощна лампа със по малка по слаба постепенно да се отучва.

# 24
  • Мнения: 11 840
Аз много трудно заспивам на светнато, обаче тогава просто го правех за собствно спокойствие, че като отворя очи и веднага го виждам. Спяхме на светната лампа до около годинката. Бях купила детска нощна лампа и тя беше със  синьо стъкло което приглушаваше доста светлината, отделно купувах крушките които са за хладилник - 15W ако не се лъжа.

Последна редакция: сб, 03 мар 2012, 19:12 от mibobo

# 25
  • София
  • Мнения: 44 103
аз пък схванах от темата, че детето не е привикнало,  а лампата е за спокойствие на майката, така че не детето трябва да се отвиква от светлината, а мама Wink
иначе ако ще е нещо да мъждука http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=30123
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=37828 тези вършат работа....
или нощна лампа, която й се регулира силата на светене....

# 26
  • Мнения: 1 897
За майката е по-скоро да.И ние спиме още на светната лампа с димер ключ,иначе при бурите нямахме ток понякога през нощта и въобще не му правеше впечатление.Но нали спиме заедно,по-добре ми е като има лека светлина, а и като се разбуди по-лесно намирам биберона.

# 27
  • Мнения: 2 216
За майката е по-скоро да.Но нали спиме заедно,по-добре ми е като има лека светлина, а и като се разбуди по-лесно намирам биберона.
И да чета книга, макар светлината да е слаба и да разваля зрението ми Blush

# 28
  • Мнения: 419
... ми някои хора цял живота така спят.. предполагам..  newsm78
Правилно предположение  Laughing
Аз спя на приглушена светлина. Иначе съм като слон в аптека. В тъмното губя ориентация. Опитвах да гася лампата, обаче пораженията бяха по-големи от сумата за изразходвана ел. енергия за нощната лампа. То не бе събаряне и разливане на шишета и чаши с вода, събаряне на часовници, телефони и друг инвентар положен кротко на нощното шкафче, блъскане в ъгли, ръбове, стени, врати...
Дъщеря ми също спеше на нощна лампа от съображения за сигурност, не от страх, защото е същата сляпа кокошка в тъмното като мен.
В Практикер има едни ключове за лампи, които се задействат с кое да дистанционно. Лампата може да се включва, изгася и да се регулира светлината с плюса и минуса на дистанционните.

# 29
  • Мнения: 8 999
В класа на дъщеря ми /12 г./ има едно дете, което е свикнало да спи на "приглушена светлина". На зелено училище никой не иска да е с него в една стая. Поради тази причина въпросното дете не ходи - няма си другарче за "светла стая".

Общи условия

Активация на акаунт