С колко пари живеят на месец хората от малките градове?

  • 62 990
  • 892
  •   1
Отговори
# 825
  • Варна
  • Мнения: 957
...вярно е че с едни учителски заплати е трудна работа, ама все пак самата работа е лека, т.е. ако имаш за цел да събираш пари определено няма да работиш като учител и да си живееш живота. Въпрос на цели и интереси.

Колко трудов стаж като учител имаш?

Твоите "цели и интереси" ги помня от миналогодишната тема за кандидатстване в детските градини във Варна, бекграунда ти - също.

Сите като станем върло амбициозни, кой ще обучава децата, ще им преглежда гърлата и ще обслужва Полина82 по гишетата? То и лекарският труд е лек, живеят си живота, ама далеч от средната класа (повечето). Да се стегят и да ни ръсят по 200-250 лв. за преглед, че да им имаме уважението!

# 826
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Сигурно се обърка момичето - забрави нулите след 3-4.
Вилико - 600 лв.?

# 827
  • Мнения: 7 947
Еми близко си, а да знаеш какво е да работиш денонощно, щото после като нещо не стане - гръмват новините и хвърчат глави... ooooh!

# 828
  • Мнения: 1 912
Учителската професия е лека  Shocked
Още сънувам кошмари от моя едномесечен стаж преди години. Много ми беше леко, наистина  ooooh!

# 829
  • Мнения: 5 710
Polina82 ,разсмиваш ме ,пишеш така все едно е най-нормалното нещо в БГ едно младо семейство да си има собствено жилище за 3-4 години.
Аз не се сещам някъде да е:)
Изобщо некои хора сигурно си мислят, че комуникират с 80 годишната си баба, дето извън своето си село е ходила два пъти на панаира в съседното, гледа само новините по първа, а вестник не е чела откак спряха да издават Работническо дело.


аз имам чувството, че това за апартамента започна от моя постинг.
хората, за които разказах наистина за няколко години изплатиха апартамент в Бг с доходите си от тук. Понеже им помагах с едни документи помня, че цената на апартамента беше към 50 хиляди, за няколко години са го платили. Но това е случай, разказан със съвсем друга цел:)
Ясно, че хроата плащат мн години, това е винаги и навасякъде.

# 830
  • Мнения: 7 947
50 000 лева са изплатили за няколко години с работа в чужбина ли?

# 831
  • Мнения: 5 710
50 000 лева са изплатили за няколко години с работа в чужбина ли?

да
виж какво написах и защо, че май телефона се счупи

# 832
  • Мнения: 7 947
Не си написала сумата в каква валута е и какво значи това тук - затова питах.
Не знам какво жилище е струвало преди години 50 000 лева. То и сега с тоя спад - няма нормални на тая цена. Няколко години какво ще рече? 5? Защото - това е по близо 800лв месечно - което е около320 паунда и при двама работещи в чужбина - не е толкова имагинертно.

# 833
  • Мнения: 5 710
Ами аз всъщност го казах в отговор на предишен постинг, че всички в чужбина първата им работа била да си купят къща там Simple Smile. Няма такова нещо, зависи от целите на хората, светът е шарен
Аз например пък изобщо нямам цели да си купувам нещо, нито тук, нито в България:)

# 834
  • Мнения: 7 947
Абе реално погледнато - и аз не знам защо покупката на лично жилище се смята за върха на сладоледа за едно семейство. Но предполагам е въпрос на обстоятелства. В бГ добре че има огромен процент лична собственост/наследствени/ та днес доста от младите дишат поне в това отношение.

# 835
  • Мнения: 4 300
аз имам чувството, че това за апартамента започна от моя постинг.
хората, за които разказах наистина за няколко години изплатиха апартамент в Бг с доходите си от тук. Понеже им помагах с едни документи помня, че цената на апартамента беше към 50 хиляди, за няколко години са го платили. Но това е случай, разказан със съвсем друга цел:)
Ясно, че хроата плащат мн години, това е винаги и навасякъде.
Аз съм го пропуснала за това ( апартаментът от твоя разказ го помня иначе, в друга тема уточнявахме, частен случай), просто леко вече ме досмешава от постове в стил как някъде си- в Лондон, или не разбрах и аз къде Полина бере пачките- се завърташ за два- три дни, колкото'да видиш как е' и манната небесна се изсипва връз теб, стига да не си много тъп и много мързелив, ха ха.

# 836
  • Бургас
  • Мнения: 364
Ами върхът е просто защото представете си следната ситуация: семейство в провинцията с един панелен двустаен и къща в забутано селце, семейството има три деца. Тези деца растат, родителите едва успяват да им осигурят сносно образование и децата вече са образовани млади хора с някакви специалности. Тези трима млади човека създават свои семейства и няма къде да живеят, следователно наем. На какво да разчитат? Като си отидат от света родителите ще оставят една панелка и селска къщурка за тримата. Ако тези деца не се постарят да си осигурят жилище, просто в един момент могат да останат без нищо. Та затова е "върхър на сладоледа".  Confused

# 837
  • Мнения: 7 947
Юли - все си мисля - че бащата и майката - са имали родители с жилища, просто защото едно време - бабите ни не са живяли под наем. Та нещата не са точно така. Не казвам - че всеки има готово такова. А се чудя, че понякога - въпреки наличножилище - има гръмки изказвания - е как живеете там, друго си е сам да си го купил. Ми за какво ми е - да работя години зад граница, далеч от всичко дето обичам - за да купя ново, като имам - останало от нашите? Говоря за моя частен случаи. Също така за последните 4 години - у нас така бързо се променят обстоятелствата /в моето семейство/, че поне 3 пъти си смених щенията...живот  Wink

# 838
  • Мнения: 281
Абе реално погледнато - и аз не знам защо покупката на лично жилище се смята за върха на сладоледа за едно семейство. Но предполагам е въпрос на обстоятелства. В бГ добре че има огромен процент лична собственост/наследствени/ та днес доста от младите дишат поне в това отношение.
Ами да ти отговоря на въпроса. Защо ли? Защото това е положението у нас. От една страна човек винаги се чувства несигурен, дори и да има добра работа, не се знае утре какво ще стане. От друга страна, все някъде трябва да се живее, особено ако си с дете, а квартирите у нас не са първа хубост по начало. Едва последните години се появиха прилични предложения за нови апартаменти под наем, такова чудо почти нямаше допреди 5г. А като си под наем, нали се сещаш че едва ли ще тръгнеш да правиш основни ремонти за да живееш добре.
Колкото до спестяването, ако работят и двамата в едно семесйтво и това им е целта, т.е. да изкарат повече пари и да ги спестят, то поне 2000лв. че и повече на месец може да се заделят. Дотук спирам с обясненията, че пак някой ще обяснява, че учителите не можели, така е, ама те не се трепят по 12-14 часа на ден и то почти без почивни дни. Това което исках да кажа е, че има ли малко дете, човек няма начин да опъва по този начин за да докарва пари, нито пък може да пести толкова от разходите си.

# 839
  • Мнения: 7 947
Виж сега - и аз да ти кажа - това, че ти не си имала дом и си се бъхтала и си заделяла по 2000 месечно на 26 години - въобще не определя положението у нас  Wink

Общи условия

Активация на акаунт