С колко пари живеят на месец хората от малките градове?

  • 62 941
  • 892
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 5 710
Отдавна нищо не обсъждаме.  Grinning
Освен някои комплекси, традиционно пръкващи се след 40та страница. Нормално, до появата на ключаря.

# 886
  • Мнения: 7 947
И какво доказа, че можеш да четеш писанията ми тук, но това,че им/ми вярваш е само твой проблем....Съжалявала ме била  Sick
Когато се запознаем наистина и се познаваме с години ,тогава можеш да изказваш такива обиди, че живота ми е имагинерен ,а дотогава ..... smile3533
Името си го сменям ,защото съм  с различни настроения и моменти.
Който търси под наем ,има си агенции за отдаване под наем- твои познати неща не ща и да познавам  Whistling
Извинявам се на всички,четящи за това лирично отклонение ! Peace
Та малък град като Куклен, Септември ,Трявна, Велико Търново или Сливен,т.е. с население под 15 -25 000 души ли обсъждаме или по малки? newsm78

Оооооо, отдавна спрях да вярвам  Laughing , стискам ти палци скоро и ти да излезеш от Dreamland / сега го видях в профила ти/  Peace Peace Peace

# 887
  • Мнения: 3 066
И какво доказа, че можеш да четеш писанията ми тук, но това,че им/ми вярваш е само твой проблем....Съжалявала ме била  Sick
Когато се запознаем наистина и се познаваме с години ,тогава можеш да изказваш такива обиди, че живота ми е имагинерен ,а дотогава ..... smile3533
Името си го сменям ,защото съм  с различни настроения и моменти.
Който търси под наем ,има си агенции за отдаване под наем- твои познати неща не ща и да познавам  Whistling
Извинявам се на всички,четящи за това лирично отклонение ! Peace
Та малък град като Куклен, Септември ,Трявна, Велико Търново или Сливен,т.е. с население под 15 -25 000 души ли обсъждаме или по малки? newsm78

Оооооо, отдавна спрях да вярвам  Laughing , стискам ти палци скоро и ти да излезеш от Dreamland / сега го видях в профила ти/  Peace Peace Peace


 Всички видяха какво доказа за мен , та за в бъдеще се въздържай от описания кое как е при мен ,за да не стане доста по неприятно за теб !  Peace



Отдавна нищо не обсъждаме.  Grinning
Освен някои комплекси, традиционно пръкващи се след 40та страница. Нормално, до появата на ключаря.
Имам познати в тези градове и сме говорили за заплати, но те са все в банковия сектор , адвокатския и учителския ,а не програмисти и мЕнаджери.
Това,което сподели една доста близка позната, работеща в банка ,че и в малкия град взема същата заплата като в София,з защото били фиксирани за тях. Но дали е така,не съм сигурна.

# 888
  • Мнения: 22 437
Не във всички банки заплатите са фиксирани.
В повечето те са плаващи, съобразно града, в който е разположена банката.

# 889
  • Мнения: 3 066
Не във всички банки заплатите са фиксирани.
В повечето те са плаващи, съобразно града, в който е разположена банката.

И аз имах съмнения,че се преувеличава.  Hug
Точно ми обясняваше как и тя и в София вземат 700 лева заплати .
Искаше ми се да е така ,защото беше много убедена .

# 890
  • Мнения: 303
Вили, това съм аз (дето се смее на тези цифри) , не е Танчето Wink
Не че няма хора, които ги вземат тези суми, но това далеч не е правило, а по-скоро изключение

Така де, човЕчетата бяха за кораба майка, много ме усмихна!
Коментарът ми долу беше към Танчето, сега вече - след още един нейн пост - съвсем пък идва на място. НО съм далеч от идеята, че тя ще отговори, защото свикна - като я попитат нещо неудобно, коеторазбива имагинертната й представа за собствения й живот - да се прави на непрочела.  Wink

Сега по спора за заплатите на програмистите - моля ви, като се напише плод - далеч не значи само банан! Не ви знам къде се урнахте да давате примери, но аз говорех конкретно за НОИ, конкретно за последните години. Да, наемат се външни фирми, не ги знам там по колко взимат, но не винаги и не изцяло. Тоест след работата на външните фирми - после тези от НОИ си доработват, тестват, скачват и тн - неща, които правят със седмици къртовски труд, накрая взимат 700-800лв. Който иска да вярва. Майка ми работи там и достатъчно точно знам.

То някои програмист викат и на момчето, дето инсталира уиндоуса и оправя мишките на секретарките по разните учреждения, то така не плодове ами плод и зеленчук ще стане. Аз дадох нива за реалните програмисти, демек софтуерни разработчици в софтуерни фирми. Иначе другото са всякакви ИТ - от продавачи на софтуер, през системни администратори, поддръжка и какво ли не.
А за Австрия се сетих преди няколко месеца как една приятелка програмистка (от истинските, ама беше зле платена, малко над 2 бона) като реши да сменя работата се загледа в обяви за Виена, щото знае и немски. Прати ми и на мен линкове, хванах се за главата, нивата бяха горе долу колкото софийските, че даже и по-ниски - примерно 28-30К евро годишно, ама бруто, и данъка не е 10% като тука... А извън Виена - наполовина. Еми хубав град е, ама се води по-скъп от София не е ли? То се губи смисъла да се мести човек.

# 891
  • Мнения: 4 916
Ще се разберем накрая, все пак говорим за едно и също.

# 892
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Отдавна нищо не обсъждаме.  Grinning
Освен някои комплекси, традиционно пръкващи се след 40та страница. Нормално, до появата на ключаря.

Някои дори се разбраха.
Други няма да се разберат никога, но това е извънфорумен проблем.
Заключвам, да.

Общи условия

Активация на акаунт