С колко пари живеят на месец хората от малките градове?

  • 62 965
  • 892
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 8 827
Но не е невъзможно.
Да, трудно е, но и преди не беше лесно. Чакаше се по 15 години да ти дойде реда. Не знам къде е лесно.... Rolling Eyes

# 856
  • София
  • Мнения: 175
Никъде по света не е лесно. Навсякъде имотите се изплащат за по 15-30 години. Разликата е, че като си платиш вноската за жилището, ти остават достатъчно пари за напълно нормален живот.

# 857
  • Мнения: 3 066
Никъде по света не е лесно. Навсякъде имотите се изплащат за по 15-30 години. Разликата е, че като си платиш вноската за жилището, ти остават достатъчно пари за напълно нормален живот.
Определено,а точно това липсва в Бг !

# 858
  • Мнения: 5 710
Никъде по света не е лесно. Навсякъде имотите се изплащат за по 15-30 години. Разликата е, че като си платиш вноската за жилището, ти остават достатъчно пари за напълно нормален живот.
Определено,а точно това липсва в Бг !

Е как ще липсва, хората, които изплащат апартаменти околко мен в България съвсем нормално си живеят. Като си се хванал на това хоро, си априори с по-висок доход, вярваш в някаква бъдеща стабилност на работното ти място, квалификация, преспективи - не си байчо в училище, който утре може да е без работа. Който не може да си позволи да изплаща жилище не го прави, изобщо не е задължително да имаш собствено жилище. Нито в България, нито в чужбина.

# 859
  • Мнения: 3 066
Никъде по света не е лесно. Навсякъде имотите се изплащат за по 15-30 години. Разликата е, че като си платиш вноската за жилището, ти остават достатъчно пари за напълно нормален живот.
Определено,а точно това липсва в Бг !

Е как ще липсва, хората, които изплащат апартаменти околко мен в България съвсем нормално си живеят. Като си се хванал на това хоро, си априори с по-висок доход, вярваш в някаква бъдеща стабилност на работното ти място, квалификация, преспективи - не си байчо в училище, който утре може да е без работа. Който не може да си позволи да изплаща жилище не го прави, изобщо не е задължително да имаш собствено жилище. Нито в България, нито в чужбина.
Може,и дано е така.
 Praynig
Но  тук лично,   с толкова добри доходи и без наследствени жилища от баби и роднини, не видях много, и то с  ипотеки, но нека се лъжа!

Няма толкова хляб в Бг и затова в малките и не толкова малките градове младите си заминават един по един ....

# 860
  • Мнения: 305
Еми близко си, а да знаеш какво е да работиш денонощно, щото после като нещо не стане - гръмват новините и хвърчат глави... ooooh!

За 600 лв не знам що за "програмист" ще да е това, при положение че студентите в този бранш почват на поне 1000 без 1 ден стаж. А да направи цялата система на НОИ няма как да е един човек, сигурно са външни фирми, при стандартни заплати - 4-6000 за мениджъра който отговаря и 2-5000 за програмистите, младши около 2-3, старши 3-5К. А в НОИ може да има поддръжка, обикновените "програмисти" може и наистина да са на 600, а шефа им на 1000 официално, ама аз не бих го мислил, такива са на процент.

# 861
  • Мнения: 481
За 600 лв не знам що за "програмист" ще да е това, при положение че студентите в този бранш почват на поне 1000 без 1 ден стаж. А да направи цялата система на НОИ няма как да е един човек, сигурно са външни фирми, при стандартни заплати - 4-6000 за мениджъра който отговаря и 2-5000 за програмистите, младши около 2-3, старши 3-5К. А в НОИ може да има поддръжка, обикновените "програмисти" може и наистина да са на 600, а шефа им на 1000 официално, ама аз не бих го мислил, такива са на процент.
hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy
Земя вика кораба майка! Земя вика кораба майка!

# 862
  • Мнения: 7 947
За 600 лв не знам що за "програмист" ще да е това, при положение че студентите в този бранш почват на поне 1000 без 1 ден стаж. А да направи цялата система на НОИ няма как да е един човек, сигурно са външни фирми, при стандартни заплати - 4-6000 за мениджъра който отговаря и 2-5000 за програмистите, младши около 2-3, старши 3-5К. А в НОИ може да има поддръжка, обикновените "програмисти" може и наистина да са на 600, а шефа им на 1000 официално, ама аз не бих го мислил, такива са на процент.
hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy
Земя вика кораба майка! Земя вика кораба майка!

Охххххххххххх  Joy Joy Joy

Танче - това, че на теб не ти се получи агенцията за детегледачки тук и че мъжът ти тук няма достатъчно работа - та затова бягате вън - въобще не значи, че всички са така! Най- комично ми е било винаги как хората без добра реализация - почнат да плюят как държавата им виновна!

# 863
  • Мнения: 481
Вили, това съм аз (дето се смее на тези цифри) , не е Танчето Wink
Не че няма хора, които ги вземат тези суми, но това далеч не е правило, а по-скоро изключение

# 864
  • Мнения: 3 066
Вили, това съм аз (дето се смее на тези цифри) , не е Танчето Wink
Не че няма хора, които ги вземат тези суми, но това далеч не е правило, а по-скоро изключение
Изключения са ,и те с тези си заплати ни собствен дом ,ни добър и спокоен живот със спестявание ,ни почивки като хората ,ни.... се случват в този им живот,освен едни ходения с дружки след работа по кръчмите, но си имат самочувствие и това е .
Колкото по малко си видял ,толкова с по-малко се задоволяваш!
Хората от малките градове, живеят често с минимума ,но и е факт,че тези ,които са навън са и от големи ,и от средни и от малки градове.Защо ли е така?

Последна редакция: сб, 24 мар 2012, 22:26 от Ноела

# 865
  • Мнения: 4 300
Що му се смеете на Боби, това са съвсем резонни суми за външни доставчици.
Сумите например на Сирма по софтуеъра за детските градини преди няколко години бяха обявени и не са много по различни.
Да не говорим, че никак не малка част от софтуеърните девелопъри, или както там се наричат, работят директно върху чуждестранни поръчки и доходите им изобщо не минават през бг фирми.
Друг е въпросът, че и това няма връзка с малките градове, защото поръчващите специализиран софтуеър са в София- министерства, институции, големи корпоративни клиенти.
Една фирма, която рпави финансов софтуеър знам във Варна и толкова.

Последна редакция: сб, 24 мар 2012, 22:28 от Рокси

# 866
  • Мнения: 3 963
Че са резонни, резонни са.
Аз имам единствено една вметка тук. Повечето хора като чуят тези цифри за програмисти имат общо взето 2 типа реакция - или не вярват, или цъкат с такава възхита сякаш въпросният обсъден познат, вземащ толкова, е най-малкото следващият Бил Гейтс.  Laughing (Характерна черта за хората - като не можеш да се похвалиш със себе си, барем да се похвалиш с внучето на шуранайката. Както много добре беше казано в оная виц за евреите "Аааа, едно наше момче станА")

Не, не е следващия Бил Гейтс. Просто тези заплати са напълно нормални при условие, че навън за тая работа се вземат същите пари само че в друга валута.  Wink И това са хора, които действително пишат части от софтуер и често общото цяло нямат идея какво е и за кого е. Мъничка брънка във веригата са те. Работещи за малко парички по чуждите стандарти в бранша и за много според нашите такива. Wink

И действително май са свръх натоварени. Не са измислени тези заплати. Но и аз смятам, че те не дават общата картина, а описват изключението.

# 867
  • Мнения: 4 916
Нормално е във всяка професия да има част високоплатени, обикновено тесни специалисти, които да печелят, колкото биха печелили и другаде.
Все едно да се търси общ знаменател за бизнеса на дребния търговец и на едрия капиталист.

# 868
  • Мнения: 3 963
Argun, там е работата, че не вземат колкото другаде. Цифрите са подобни, но вида валута, в която се изплащат, защо я пренебрегвате?

# 869
  • Мнения: 4 916
Изобщо не пренебрегвам вида валута. И категорично заявявам, че има специалисти, които печелят колкото и колегите им в други страни. А това, че има и такива, които не печелят много, смятам, че също е ясно.
Друг въпрос е кой как си ги представя тези големи пари - рядко става въпрос за години наред една заплата на една позиция за една и съща работа, обикновено са проекти, вкл. при ИТ-тата, т.е. има си срок на ангажимента, след това фирмата, организацията или ти сам си търсите друг проект.
То затова и ИТ-та като процент са най-често взелите ипотечен кредит през миналата година - декларират високи доходи, изцяло бели, защо банката да не им даде кредит.

Общи условия

Активация на акаунт