Слагали ли сте сол във ваната на бебето?

  • 9 433
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 926
Искам да видя някои ще каже ли ДА?  Thinking
АЗ СЛАГАХ! Grinning И то не, за да не се поти, а по следната причина:
9 месеца в корема на мама бебето е във водна среда. Но това е физиологичен разтвор. Слагах по една супена лъжица сол, за да наподобя леко физиологичен разтвор, защото според хомеопатията това е най-подходящата среда за бебето след раждането му. Още повече, че водата, в която го къпем е "пречистена" с какви ли не препарати, а натриевият хлорид неутрализира по-твърдите вещества.
Случаите, за които говорите са с бебета, които са били натривани със сол и повивани. Така солта изсмуква влагата на кожата, а за такъв малък организъм подобно обезводняване може да се окаже смъртоносно.
Все пак има за какво да се послушат бабите. Не може човек да заема крайни позиции и да говори за маринати и т.н. Аз си кърмя бебето, благодарение на майки от този форум. Често м защита на естественото хранене казваме - "Баба ми на нивата надали е имала часовник да храни на три часа" и т.н. Защо за едно бабите да са прави, а за друго - не? Разбира се човек трябва да влага мисъл и точно затова се поразрових за солта във ваната. Знам, че някой ще ми скочат с аргумента за повиването..., и др., но все пак, когато човек има глава на раменете си и се осведомява, вероятността да вземе неправилно решение намалява. Peace
Ей тук съм обяснила за солта.

# 91
# 92
  • Мнения: 1 427
Не съм слагала! NaughtyНито мас, яйца  и т.н.

# 93
  • София
  • Мнения: 10 825
Осолявам си бебето от самото начало - 3-4 килца във ваничката, след това плътно го повивам в пеленка със ситно счукана солчица. Не забравям преди това да го натъркам хубаво с мас за да се лъсне. Вадя го от ваната по два начина - или за врата за да му се удължи шията или го хващам с два пръста за небцето - не помня по каква причина беше това, но също е много важно и полезно.  Twisted Evil

# 94
  • Мнения: 3 663
АЗ СЛАГАХ! Grinning И то не, за да не се поти, а по следната причина:
9 месеца в корема на мама бебето е във водна среда. Но това е физиологичен разтвор. Слагах по една супена лъжица сол, за да наподобя леко физиологичен разтвор, защото според хомеопатията това е най-подходящата среда за бебето след раждането му. Още повече, че водата, в която го къпем е "пречистена" с какви ли не препарати, а натриевият хлорид неутрализира по-твърдите вещества.
Случаите, за които говорите са с бебета, които са били натривани със сол и повивани. Така солта изсмуква влагата на кожата, а за такъв малък организъм подобно обезводняване може да се окаже смъртоносно.
добър постинг
важи и за мен
нелепо и глупаво е да седнете ми сравнявате една равна чаена лъжичка сол на ххх литра вода и обтриване със сол

# 95
  • Мнения: 46 520
За 15-ти път казвам, това е нещо НЕНУЖНО, не помага с нищо на детето, а в определени случаи може да навреди! Да, в определени, зависи от концентрацията и от индивидуалното състояние на детето! Но по-важното е, че е НЕНУЖНО!

Като трябва да наподобява физиологичен разтвор, дръж детето по цял ден вътре в коритото и го храни ч/з пъпна връв! Ако детето имаше нужда от солена среда, то природата щеше да се погрижи да живее в такава и след раждането!
Оффф, карате ме да говоря глупости, заключвайте я тая тема вече  ooooh!

# 96
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никога не съм слагала, но защо да не може....нали не е опасно бебето да се къпе в солената морска вода....всичко зависи от количеството и от температурата на водата....може дори да е полезно, нали някои хора специално си купуват соли за баня от Мъртво море и откъде ли не.....но не виждам връзка между потенето и топенето в солена вода

# 97
  • Мнения: 1 999
Никога не съм слагала! Naughty

# 98
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Слагай, разбира се.
После да не забравиш да намажеш обилно със свинска мас и да повиеш стегнато.
Като ще е по старите правила, да е докрай.
Ама, моля ти се, къде забрави яйцето? Mr. Green

# 99
  • Мнения: 2 673
За 15-ти път казвам, това е нещо НЕНУЖНО, не помага с нищо на детето, а в определени случаи може да навреди! Да, в определени, зависи от концентрацията и от индивидуалното състояние на детето! Но по-важното е, че е НЕНУЖНО!


и аз за 15 път пиша , че ПОМАГА и е НУЖНО , ако е настинало!
иначе за заключването съм "За"
иначе се пише едно и също, от различни хора

# 100
  • Мнения: 1 809
Добре де, хайде сега докажете ми къде и кой лекар и научно доказано ли е,че солта е полезна  да бъде във водата на бебето  Peace

Извинявам се, търсих, но не прочетох никъде такова нещо.С изключение на заклинания и магии  ooooh! , които се правят със сол (на хартия или във вода)  Shocked
А, как забравих- със сол  също са се правели ритуални убииства  #Crazy...
 разбира се намерих и рецепти, в които присъства солта  Laughing
Значи, ако е толкова полезна солта за бебето, би трябвало тя да присъсва и във всички измиващи бебешки препарати .Пък защо не и в тези за нас  Flutter

Много моля, дайте информация  Tired Знам че има мами във форума, които и преди са давали компетентно мнение  по този въпрос   bouquet

Последна редакция: пн, 23 яну 2006, 23:30 от doll_

# 101
  • Мнения: 46 520
и аз за 15 път пиша , че ПОМАГА и е НУЖНО , ако е настинало!
иначе за заключването съм "За"
иначе се пише едно и също, от различни хора

Аз не видях никъде в темата да става дума за болни бебета! Не виждаш ли, че става дума, за новородени, за ежедневното къпане и т.н.

# 102
  • Мнения: 1 809
АЗ СЛАГАХ! Grinning И то не, за да не се поти, а по следната причина:
9 месеца в корема на мама бебето е във водна среда. Но това е физиологичен разтвор.

Извинявай, чудя се   newsm78   дали съм те разбрала правилно 
Амниотичната течност , казваш че е физиологичен разтвор ли  Rolling Eyes

# 103
  • Мнения: 2 673

Аз не видях никъде в темата да става дума за болни бебета! Не виждаш ли, че става дума, за новородени, за ежедневното къпане и т.н.

раздразнихме писаната Wink

темата започваше така - "Искам да ви питам -слага ли ли сте сол във водата при къпане" ,та във връзка с това писах че слагам при "определени условия" , които са.....и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт