СТРАСТИ - градините в София начало на кампания 2012/2013

  • 15 022
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 975
  • София
  • Мнения: 2 508
Мерси много! Hug Олекна ми.
Ще прочета.

# 976
  • софия
  • Мнения: 144
за старата сграда на 19 одз в младост 2 намерих, че срока за ремонта е 12 месеца, а процедурата за обществена поръчка е обявена декември 2010. От общината да са се точили 6 месеца да изберат победител, та може юни- юли 2011 да са почнали ремонта, та дано за септември 2012 да е готова, както беше писала една майка.
обаче, според вас, ако стане така, нали всички класирани сега тръгват от септември, ако реално се освободи цяла дг за пълнене, то чак септември ли ще влезе в системата?
 

# 977
  • софия
  • Мнения: 2 915
Някой може ли да подели мнение за 49 Одз Братя Грим?

# 978
  • Мнения: 4 260
Аз бих желала да ви помоля за мнения за ЦДГ "Слънчогледи" централният филиал.

# 979
  • София
  • Мнения: 3 291
Момичета, тук в повечето случаи пишат мацки с още неприети деца и може и да не получите желаната информация. Пуснете си тема за отзиви за градини или потърсете такава, ако никой не ви отговори.

# 980
  • Мнения: 9 373
за старата сграда на 19 одз в младост 2 намерих, че срока за ремонта е 12 месеца, а процедурата за обществена поръчка е обявена декември 2010. От общината да са се точили 6 месеца да изберат победител, та може юни- юли 2011 да са почнали ремонта, та дано за септември 2012 да е готова, както беше писала една майка.
обаче, според вас, ако стане така, нали всички класирани сега тръгват от септември, ако реално се освободи цяла дг за пълнене, то чак септември ли ще влезе в системата?
 
Да. Когато стане готова и "годна за употреба" една детска грладина, независимо от месеца (изключение на юли-август), на родителите на кандидастващите, но неприети деца, живеещи в района се изпраща нарочен имейл и се казава, че вече има нови яслени или градински групи в съответното ново ОДЗ като се посочва и номера му.  На вече записнатите деца в друга детска градина не съм сигурна дали се изпраща имейл. Може би, ако си направят нова кандидатура в района и кандидатстват наново. Така че дори да стане готова септември, тогава ще я обявят и трябва да следиш секция новини за нови месата в градините или пък да гледаш във вашия район дали не се е появила нова градина на уебсайта. Предваритерно нищо не обявяват.

# 981
  • Мнения: 1 350
благодаря на Deni-meni и на An Mari за информацията.
жалко, аз си мислех, че ще има ново ОДЗ някъде около 5-6 микрорайон  Sunglasses, а то повечето на другия край на квартала 20, 22, 100, 95, 101, 41 ясла и т.н. но, поне има някъде шанс за разлика от други квартали.

# 982
  • Мнения: 258
...
Хм, аз кандидатствам в 24 градини и положението никак не е розово  Confused Жалко, че Люлин ми е много далече, иначе сигурно щяхме да сме първи там  Wink
сега е 'късметлийската' година за набор 2011, че са обявили места и то повече. а има и момент, че някои сега само ще кандидатстват и запишат, а септември ще се откажат.
огледайте по-близките райони до вас, може там положението да е като в люлин.
дано след години да няма необходимост от ИСОДЗ джуркания, но причината да не е, че намалява раждаемостта, а да има места за всички Simple Smile

хехе  вярно е, че 2011г. се родиха по малко деца  но не мислете, че ако темпа се запази след време ще има места за всички, ще преотстъпят някоя друга градина и готово, ще дойде нов бум на раждания и пак същия цирк - но да не забравяме, че страната тепърва влиза в рецесия та това скоро няма да стане. Изчезваме като нация за съжаление  #Cussing out

# 983
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 504
Да напомня, че следващата РГ е на 06.03. Така че ако има още нещо за обсъждане там сега е моментът.
Моля само не ни пишете предложения за промени в критериите, з те няма да се обсъждат.

Мама САННЯ, дали евентуално ще обсъждате номерата за гранична група да важат само за едно класиране, т.е. за всяко класиране да се тегли нов номер? Нали правихме анкета преди време и доколкото си спомням повечето майки гласувахме за нов номер за всяко класиране.

По спомен това се обсъждаше за СДЯ. Копни ми моля въпроса на ЛС, з темата се пълни мн бързо и аз не успявам да я следя.

2,7 и 79 ОДЗ ли са обявили най-малко места за голямото класиране?

# 984
  • София
  • Мнения: 39 785
2,7 и 79 ОДЗ ли са обявили най-малко места за голямото класиране?
Ще видя по някое време Simple Smile

Имаше анкета за номерата, трябва да я има в 1вия пост.

След като махнат 2005ти набор от системата съвсем ли ще затрият старите класирания? 2003 и 4 ги няма.
Има техническа възможност за водене на архиви. Как да ги изискваме? Извинявам се, че ви връщам към стари теми.

# 985
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 504
2,7 и 79 ОДЗ ли са обявили най-малко места за голямото класиране?
Ще видя по някое време Simple Smile

Имаше анкета за номерата, трябва да я има в 1вия пост.

След като махнат 2005ти набор от системата съвсем ли ще затрият старите класирания? 2003 и 4 ги няма.
Има техническа възможност за водене на архиви. Как да ги изискваме? Извинявам се, че ви връщам към стари теми.

Да, видях анкетата в първия пост  Peace

За архивите ще се самоцитирам пак от първия пост
"Пак се опъваха да има архив, падащ панел и пр. със списъците от предходни класирания (освен последните три). Изтъкват аргумент, че там са имената на децата, родители се противопоставяли по различни причини. Настояхме родителите, които искат това да мотивират писмено, за да разгледаме на следваща РГ." - за съжаление никой не мотивира и не ни изпрати нищо.

АнМари, ако ти остане време да претръскаш по-сериозно обявените места ще е супер  Hug

# 986
  • София
  • Мнения: 39 785
АнМари, ако ти остане време да претръскаш по-сериозно обявените места ще е супер  Hug
Бавничко е, ама ще стане Simple Smile

# 987
  • Мнения: 1 350
АнМари, ако ти остане време да претръскаш по-сериозно обявените места ще е супер  Hug
Бавничко е, ама ще стане Simple Smile
сори за тъпия въпрос, ама ако страничен човек като мен може да помогне - пишете моля може и на лични, в това ровене в ИСОДЗ Rolling Eyes

# 988
  • Мнения: 10 547
АнМари, ако ти остане време да претръскаш по-сериозно обявените места ще е супер  Hug
Бавничко е, ама ще стане Simple Smile
сори за тъпия въпрос, ама ако страничен човек като мен може да помогне - пишете моля може и на лични, в това ровене в ИСОДЗ Rolling Eyes

+1

# 989
  • София
  • Мнения: 39 785
За сега локално мажа върху стария файл Simple Smile След това ще го кача в google docs.
Това е стария, непълен - https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Amis565uRp7TdHJ6RF9 … hTQl9YWVZhZXUzSUE за кампанията 2010/11

Тази година може да направя и подобен файл за класиранията по точки, но не съм го измислила как и защо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт