Артистично ли е "да си зле с математиката"

  • 19 844
  • 458
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 836
като гледам напоследък, няма наука, която да не е нароченаза излишна...


... Дай му начална грамотност...

И основни знания по английски език.  Laughing






ПП. А може и без началната грамотност...

# 16
  • София
  • Мнения: 221
 Аристократите наистина нямат нужда от познания по математика, по литература или друи науки, защото те си имат цял екип, който се грижи за тях. За тях са важни: добрите обноски, доброто облекло по светски събития, да се омъжат(оженят) за подходящата партия и да имат наследник, който да продължи аристократичното им име. Та от тази гледна точка съм съгласна, че е може и да е "аристократично" да не учиш. Този начин на живот мисля, че много се харесва сред младите хора. Лошото е, че  повечето от тях са сами, без сериозна финансова подкрепа, без екип от хора около себе си, които да им казват какво да правят.
  И мисля, че на тези млади хора им се налага да придобият някакви познания не само по математика,но в областа и на други науки.
 Математиката винаги ми е била любим предмет. Единствено за тези часове не съм учила вкъщи, защото запомнях всичко в час.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 336
Не е артистично, а си е направо за съжаление...
Сега съм на почти 40 години и искрено страдам от това, че математическите ми познания финишират с таблицата за умножение.
Умирам от срам, когато, за да изчисля най-малко общо кратно отивам за консултация при счетоводителя...
Освен това, според мен липсата на фундаментални математически познания водят и да проблеми с логическото мислене.

# 18
  • Мнения: 3 371
аз съм с дискалкулия. ако не напиша две трицифрени числа на хартия, не мога дори да ги събера. за геометрия - няма смисъл да говорим.

сега разбирам , че това било признак на аристократизъм.  newsm78
как не го откриха това преди 30 години, вместо да ме хокат и учители, и родители. ей, късмет Sad

# 19
  • Мнения: 15 214
Аз съм на мнение, че всеки може да се справи с математиката на едно средно ниво. На всеки, на когото съм обяснявала, ми е казвал, то било лесно, ама някой да ти го обясни.

Това е и моето мнение. Не е задължително човек да има математически талант, за да може да усвои един определен минимум, който е необходим за развитиено му.
При повечето хора е чисто психологическа нагласа - математиката е сложно и трудно нещо. При подходящ начин на обяснение всичко си идва на мястото. Това, за което не ни е даден талант се компенсира с труд.

А що се отнася, до аристокрацията зависи кой какво влага в това определение.


 
аз съм с дискалкулия. ако не напиша две трицифрени числа на хартия, не мога дори да ги събера. за геометрия - няма смисъл да говорим.

Дъщеря ми е с акалкулия, но с повече упоритост и помощни средства /пръсти, допълнително писане/ имаме голям напредък.

Последна редакция: пн, 05 мар 2012, 10:03 от Mama_Nana

# 20
  • София
  • Мнения: 221
 Вече може да заявиш гордо, че си аристократ.

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
За мен всичко се корени в математиката. Дава начало, причина, следствие и връзката между тях.

И макар че бях абонирана за поправителните изпити в Гимназията, а може би и самата й насоченост предполагаше това, нямам неприязън, а само възхищение към тези, които я владеят.

А иначе, 2 и 2 с ЕлКа смятам. Яд ме е, ама на.

Bona fides , пак си добре  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Аристократите наистина нямат нужда от познания по математика, по литература или друи науки, защото те си имат цял екип, който се грижи за тях. За тях са важни: добрите обноски, доброто облекло по светски събития, да се омъжат(оженят) за подходящата партия и да имат наследник, който да продължи аристократичното им име. Та от тази гледна точка съм съгласна, че е може и да е "аристократично" да не учиш. Този начин на живот мисля, че много се харесва сред младите хора. Лошото е, че  повечето от тях са сами, без сериозна финансова подкрепа, без екип от хора около себе си, които да им казват какво да правят.
  И мисля, че на тези млади хора им се налага да придобият някакви познания не само по математика,но в областа и на други науки.
 Математиката винаги ми е била любим предмет. Единствено за тези часове не съм учила вкъщи, защото запомнях всичко в час.

Колко неуки аристократи знаеш в днешно време? Че и в предишните времена. Образованиието и преди, и сега е привилегия, те не си пращат децата в колежи и универсиитети само за купона, а искат децата им да излязат със знания и професия. Наличието на екип не отменя знанията и образоваността и на най-богатия човек. Какво ще го прави този екип, ако съвсем не е в час?

# 23
  • София
  • Мнения: 15 465
   Повечето неща,които се учат на повечето хора, никога не им трябват в живота.На обикновения човек му трябва събирането, изваждането, делението и умножението.Чат-пат и процентите.

# 24
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Глупости.

# 25
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Математиката ...

Следва да се разглежда като фундаментално познание, не по-малко важно от чистата
граматика. Отдавам ѝ по-високо значение и от морала, особено в днешния му вид. Тя е
мироглед. Заниманията с математиката са начин за възпитание на духа. Високопарно?
Не, прагматично. Бих желала в хуманитарните дисциплини да се учи висша математика,
но едва ли ще ми се сбъдне мечтата в близко бъдеще. Това е начин да се привърже ми-
сълта към неща реални, да я вкара в руслото на една естествена, а не отвлечена логи-
ка, да ѝ пусне линкове към нещата такива, каквито са.
Да, и категорично трябва да се изтръгне от лапите на икономистите, извън онова, за
което може да служи - да се правят сметки, включително статистически. Във всички ос-
танали случаи начинът ѝ на употреба в икономиката (като наука) е пародия, гротеска.
...
Никакъв аристократизъм, никакъв артистизъм. Чисто оправдание на мързел и бягане
от отговорност.

# 26
  • Мнения: 12 663
Къде, къде по-лесно е да плеснеш няколко мазки и да се обявиш за велик неразбран художник, отколкото да сътвориш една прекрасна задача. Пък и много малко хорла могат да я оценят.

# 27
  • Мнения: 4 300
Не съм много сигурна в противопоставянето на математика и аристократизъм, на прима виста се сещам за Коши, който е френски граф ако правилно помня.
Проблемът с математиката е че изисква постоянство и систематичност, а те липсват у много хора, особено деца. Ако не си научил таблицата за умножение няма как да решиш квадратно уравнение. Всеки един пропуснат етап значи, че няма как да се справяш по нататък.  За разлика от математиката ако не си прочел "Илиада" или не можеш да направиш синтактичен разбор на изречение нищо не ти пречи да се кефиш на "Ана Каренина".  
Масово народът е много зле с математиката в чисто практическите й проявления, като например да си сметнат лихвата по кредита или да изчислят колко боя им е нужна за стените на хола.

# 28
  • Мнения: 12 663
В чужбинските учебници точно това е застъпено. как да си сметнеш лихвите, газта, сумата с ДДс и без.

# 29
  • Мнения: 14 654
Като някой ми каже, че не разбира и мрази математика, защото е творец, си имам едно наум за този човек и мигом ми пада в очите. Най-артистичните хора, с които общувам - музиканти и художници, първо са добри математици или физици. Изпитвам леко състрадание към всички, които се озлобяват към това, което не разбират и дори искат признание, че са по-добри от знаещите, защото са "артисти".
Дори математиката да не се удава всекиму, всеки може да се постарае да усвои добре поне училищния материал и да си вземе матурата без припадъци и ропот.
А математиците пишат доста грамотно.

Общи условия

Активация на акаунт