Здравословно хранене за децата - 7

  • 64 184
  • 741
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 713
Давала съм и на двамата на тази възраст.
Не мисля, че е проблем.

# 241
  • Мнения: 4 370
Има ли пастет, който е подходящ за деца?

# 242
  • IT
  • Мнения: 3 704
Здравейте от мен Simple Smile
Воденица моето дете също яде бамя - той е на 2.
А н и  - предполагам че питаш за месен пастет-по магазините има детски някакъв. Ние си правим домашен вегитариански, та не мога да ти кажа става ли или не този купешкия.

# 243
  • Мнения: 21 282
Има ли пастет, който е подходящ за деца?
Ние сме взимали детския пастет от Била,и малката го харесваше.
Един бърз въпрос - кои храни са подходящи за море ? Thinking

# 244
  • Мнения: 3 050
нито детски, нито какъвто и да е друг пастет (от масовите в супермаркетите) не купувам от години - само вижте етилета и е ясно защо.
Какво имаш предив под "храни за море"? За първи път чувам...

# 245
  • Мнения: 4 370
И на мен не ми харесва съдържанието пастетите. А аз много обичам пастет, но хапвам най много 1-2 пъти в годината (детски), ако много ми се прияде. Искаше ми се да давам и на детето, затова питам дали някой не е открил нещо подходящо! Макар че детските пастети са малко по добри от тези за възрастни. Предполагам че има начин и да се направи в домашни условия.

# 246
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Момичета, открили ли сте що-годе приличен, от към състав, сладолед? От няколко години чета като малоумна етикетите, за да предложа по-малкото зло, че малкия умира за сладолед и душата ми вади всеки ден.
Заинтригувах се от въпросния "истински" италиански сладолед, но той пък само в София...

....Предполагам че има начин и да се направи в домашни условия.

Мелиш сварено месо по избор в кухненския робот, добавяш малко масло, подправяш на вкус. Няма да стане като купешкия с толкова лека текстура, но пък ще е без "екстри".

# 247
  • Мнения: 1 708
За сладоледа - имам спомени, но от коя тема не помня, че съфорумката I see you беше споделила за сладолед с ванилия на Carte d'or /дано не бъркам името на сладоледа/, май беше с истинска ванилия и без соеви неща. Пак казвам, че може да не ми е точна информацията.
Напоследък много рекламират сладоледи Algida, чийто рекламен символ е едно сърце. Същото сърце виждам и на Carte d'or и не ми е много ясно за едно и също ли става въпрос.

# 248
  • Мнения: 2 265
От всички сладоледи които съм прегледала в Била, съдържанието на Carte d'or е най-изчистено от към вредни неща Peace .

# 249
  • Мнения: 19 314
Като се заговорихте за сладоледи споделете какви неща купувате, когато сте навън и децата поискат нещо?
Обикновено в по-малките магазинчета и павилиончета по парковете няма почти нищо подходящо.
Говоря за стоки, които да са най-малкото зло, а не за полезни продукти.
Има ли сладоледи на разпространените марки, които да са що годе добре?
Аз гледах плодовите на Нестле. Нямат никакво мляко, но пък са с много Е-та.
Като компромис вземам понякога солети, натурални брускети, царевица на кочан.
Обаче със сладкишите и сладоледите не знам кое е най-малкото зло?
Тези от вас, които давате слдакиши, какви купувате?

# 250
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Аз отбивам номера с натурален шоколад над 70%, но него много деца не го харесват Sad

# 251
  • Мнения: 19 314
Такъв шоколад аз не съм виждала по малките магазинчета, а и само едно нещо омръзва, поне на моето дете. Мен ме интересуват продукти, които са по-масови и не са чак толкова вредни.
Примерно в Германия имаше едни гумени бонбони, които се водеха без изкуствени аромати и консерванти. Тука не съм ги виждала.

Сега се сещам, че има едни бисквити с овесени, чиито състав май беше ок.

# 252
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Palia, СлънцеЛуна, благодаря за препоръките.

Бисквитите Хогаренас (дали така ли се пишеха Thinking) - по спомен нямат нищо вредно или почти нищо. Солени са. Лошото е, че не са в асортимента на лафките, но обикновено в магазините се намират.
Иначе за сладкишите - Balconi са без хидрогенирани, май и Барни. Сякаш шоколадите са най-малкото зло. Гумени мечета на Харибо с натурални оцветители ги има и в Бг.

Сладоледите - Нирвана и Мега Магнум на Нестле са с възстановено мляко, мисля че имаха и сметана (друг е въпроса, че габаритите, особено на втория, са умопомрачаващи дори и за възрастен). Миналата година в Лидл имаше плодови сладоледи на клечка, тип сорбе, които според съдържанието бяха учудващо натурални, но май тази година липсват.

 

# 253
  • Мнения: 251
Мисля,че овесените бисквити на Престиж са ОК.Шоколадите на Линд също.

# 254
  • Мнения: 19 314
Благодаря ви, момичета. Въобще не съм ги чувала някои от нещата. Сега им издирих снимки и ще купувам такива.

Един тъп въпрос- защо млечните шоколади се водят нездравословни? И аз гледам да купувам черен, но се замислих кое всъщност се води кофти в млечните. Млякото ли?

Общи условия

Активация на акаунт