90 дневна диета-килцата стопи и фиданка стани-тема 178

  • 37 019
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 11 479
Момичета, а да ви задам няколко въпроса единия от които е спешен.:
 От2-3 седмици колежката ми е на тази диета и аз се навих, заедно с мъжа ми да почнем и ние. Почнахме от днес, малко неподготвени, но исках да съм в ритъма на колежката. Не съм чела много, та не знам как да постъпя в следните ситуации:
1. Пия много лекарства, повреждат стомаха и сутринта си подложих с малко хляб към закуската от ябълки. Просто не се сещам друг вариант. Как ще изкарам плодовия ден, не знам.
2. Диабетичка съм, на инсулин. Явно на вечеря не съм пресметнала , че трябва да намаля дозата, та сега трябва да ям нещо сладко. Кое сладко е най-малко вредно, така да се каже? Аз почнах с едни фурми, ама бяха 5-6 само, та сега продължавам със стафиди. Преди бих обърнала една кола, ама сега предвидливо няма в къщи. Или може би мед?

Нито един от вариантите - нито за закуската, нито за вечерта не е приемлив. Разбирам, че го налага здравословното ти състояние, разбира се че ще се съобразиш с него. Защо не потърсиш някоя друга диета, която да не противоречи на приема ти на лекарства?

# 691
  • Мнения: 5
Миринда, без да съм веща по въпроса и без да си налагам мнението, но не е ли най-добре преди да започнеш режима да се консултираш с ендокринолог или някакъв друг специалист?

# 692
  • Мнения: 11
Готвя на пара в ето такъв съд. Поставя се в тенджера. Струва 2лв.


Имам такова. Но не го използвам. Мерси все пак.

# 693
  • София
  • Мнения: 85
Аз имам уред за готвене на пара, всичко става много вкусно, но не на всеки се харесва. СЕга стерилизирам на малкия шишета и биби в него и не го ползвам за готвене.
I.v.a, сигурно знаеш де, но да ти кажа, гледай мощността на уреда, важно е за времето на приготвяне.
Днес при мен - плодов - мина на банани, сушени плодове и ядки. Утре - воден, спомените ми за водните дни от миналата година са ми още пресни - пресни... Whistling
Миринда, пробвай с банани сутрин, примерно два броя, ама хляб към плода на закускааа...не.
А в момента е ужасно неправилно да ядеш каквото и да било, да не говорим, че е и вредно...За сладкото - няма по-малко вредно в режима, има ден, в който е позволено и до там. За меда пише, че е допустима една лъжичка сутрин към кафето или чая. Но все пак за в случая като че ли е най-малкото зло, така да се каже.  Wink Иначе добре е, че нямаш кола.

# 694
  • Мнения: 482
Неродена мома, може би си права. Но тази диета съвпада с идеите, които имам за храненето, струва ми се не чак толкова сложна,освен това колежката ми каза, че от нея се нормализира пулс, сваля се кръвно и други здравословни ефекти. Как да кажа, дори да не я спазвам в пълния и вариант, все се надявам да постигна положителни за здравето си резултати.
 Тити, аз вече се уморих да се консултирам с лекари, пък и за тях теглото ми е най-малкия проблем.
 Ако се почуствам зле, естествено, че няма да продължавам, но поне да пробвам.
Това за банана на З е много удачно, утре ще пробвам така.

# 695
  • Мнения: 5
Тити, аз вече се уморих да се консултирам с лекари, пък и за тях теглото ми е най-малкия проблем.
 Ако се почуствам зле, естествено, че няма да продължавам, но поне да пробвам.
Не ме разбирай погрешно! Само си изказах мнението. А ти си знаеш най-добре. Жалкото е това, че лекарите не ти обръщат внимание на теглото, защото наднорменото такова неминуемо води и до здравословни проблеми (от опит го казвам). Пожелавам ти успех с преборването на здравословните проблеми най-вече!  Grinning

# 696
  • Мнения: 10
Миринда, добре дошла.

Пожелавам ти успех, но искам да ти направя сериозна забележка, надявам се да не ме разбереш погрешно.
Сама знаеш, сигурна съм, че при диабета, диетата (в смисъл - режима на хранене) е от изключителна важност. Аз също съм хронично болна - с други болежки - и напълно те разбирам, като пишеш, че ти е писнало от лекарски консултации. ОБАЧЕ при твоето заболяване какво и как ядеш е много важно. Като така, би било важно да се консултираш с лекаря си. Здравето идва преди външния ни вид и теглото, винаги.
Просто съм малко скептична доколко този режим е подходящ за теб. Израснала съм с диабетик и години наред му готвех според диетата от лекарите, та затова си имам понятие, и си мисля, че много от важните моменти точно в тази диета са крайно неподходящи. Но аз не съм лекар, нито диетолог - най-добре е да се посъветващ със специалист и да разгледаш и други режими, за да намериш най-подходящия за теб и здравето ти.

Успех!

# 697
  • Мнения: 482
Тити, благодаря за пожеланията.
А за теглото - аз съм 65 кг при ръст 166. То не е наднормено от медицинска гледна точка. А и лекарите знаят, че лекарствата ми предизвикват напълняване. Но аз бях 60 кила преди да вляза да раждам сина ми и 64 преди да раждам дъщеря ми. Преди да се разболея бях от 54 до 58, а сега се движа 64-70.

# 698
  • Мнения: 11
Миринда, и аз съм на мнението на момичетата, че при такова сериозно заболяване, където това, с което се храниш играе доста важна роля, не трябва да си самоназначаваш диети. Ако от твоя лекар не си доволна, потърси друг. И друг, и друг, докато не намериш някой, който ще обърне необходимото внимание. Тук не сме специалисти, така че не можем да ти дадем някакви насоки. А дори и да има други диабетици, които да я спазват, доколкото ми е ясно то много си зависи от вида на диабета, сериозността му и т.н. Т.е. ако за един диабетик дадени правила за спазване на този режим важат, те може да не важат за теб. Не си играй на руска ролетка с живота си.  Peace

# 699
  • Мнения: 482
Хриска, може би си права. Ние някак изведнъж почнахме, без да прочета много неща в интернет. Но например една дюканска диета ме ужасява, макар че там белтъчините са преобладаващи. За мен тя не е здравословна, докато тази, 90 дневната ми изглежда приемлива. Е, може би ще направя някои омекотяващи реконструкции... а може и съвсем да се откажа.
 Леле, вие всички сериозно ме наплашихте. Днешния ден ми беше вкусен, чуствах се сита...нали е белтъчен. Ами ще продължа до плодовия и ще видя как е. Аз диета на всяка ценя няма да пазя, а просто докато се чуствам добре.

# 700
  • София
  • Мнения: 5 606
I.v.a., купи си уред за пара, няма да съжаляваш, това е най-използваната машина в къщи. Всичко става чудничко на него. Мога да снимам моя, че пробвах 2 преди да попадна на тоя и съм много доволна от него.
Миринда, приятелка с диабет прави тази диета и на закуска задължително банани закусва, после си кара по ред, само във въглехидратния ден вечерята и е по-специфична-подходящи за нея сладки неща. В плодовия ден яде и мед и така го изкарва без проблеми до сега-около 75-ти ден е.  ОБАЧЕ в началото започна много предпазливо, просто при нея нещата сработиха, пробвай, ако решиш, мнооого внимателно в началото.  Hug

# 701
  • Мнения: 0
Здравейте фиданки! От доста време не съм писала... но мога да се похваля че изкарах втора успешна четворка и съм -400гр от нея. Вече карам третата и вчера бях на варива, но се оплесках. Ядох си бобовия обяд но пих чаша неподходящ много сладък чай с мляко, после още една чаша вечерта, после резен грейпфурт с шоколадово масло и вечерята отиде за 9 часа.

И сега си стоя мислейки за храна и масло от ленено семе и направо откачам. И си спомних че храната за мен е повече от източник на храна за тялото, а е също така източник на лЮбов, на комфорт, на успокоение и се върнах в детството си където лекувах самотата си с шоколад, което се влоши с годините и така се оказах над 70 кила. И си припомням, че една диета няма да ми оправи състоянието, защото после пак ще си ги кача както и преди. Но този път мога да погледна на истинските си причини, а не само симптомите. Защото ако трябва пак да кача до 70 кг ще стана супер депресирана и не мога пак да се върна към тези килограми.

Незнам дали някой ме разбра, дори и така да е, няма нищо, просто исках да съм честна. Embarassed

Благодаря ви, че ви има! Знам че като преодолея това, ще се почуствам много по-силна и това е единствения ми начин да отслабна трайно. Утре съм на въглехидрати Simple Smile

# 702
  • Мнения: 135
Неродена мома, може би си права. Но тази диета съвпада с идеите, които имам за храненето, струва ми се не чак толкова сложна,освен това колежката ми каза, че от нея се нормализира пулс, сваля се кръвно и други здравословни ефекти. Как да кажа, дори да не я спазвам в пълния и вариант, все се надявам да постигна положителни за здравето си резултати.
 Тити, аз вече се уморих да се консултирам с лекари, пък и за тях теглото ми е най-малкия проблем.
 Ако се почуствам зле, естествено, че няма да продължавам, но поне да пробвам.
Това за банана на З е много удачно, утре ще пробвам така.
Аз имам инсулинова резистентност и режима ми действа много добре,изпълнена съм с енергия.Затова мисля,че си при правилния режим,но както са казали момичеtата сутрин яж банани,ако трябва и повече.Сладкото не е задължително.В твоя случай яж сладки за диабетици,прави си сладкишите домашно производство с подсладител.Недей да консумираш в никакъв случай продукти със захар като се оправдаваш с режима. Това може да навреди на здравето ти.Дори ти препоръчвам във въглехидратния ден да консумираш повече пълнозърнести проdукти и да избягваш бялото брашно.Позволявам си да ти давам съвети,защото много съм чела и съм се интересувала за връзката между  храненето и моето заболяване.Дълго време смятах,че трябва да се храня само с белтъчна храна като почти изключа въглехидратите от менюто си.Но това е прекалено стресиращо за тялото,прекалено агресивна мярка и не може да се спазва дълго време.С 90 дневната диета много се притеснявах от варива и въглехидратния ден,тъй като винаги съм смятала,че качвам  от хляб,картофи и ориз,но тялото ми ме изненада.Проблема не е бил какво ям,а как го комбинирам Simple SmileСега се чуwствам прекрасно.За двадесетина дни свалих 7 килограма.леко ми.Надявам с да съм ти била от полза

# 703
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Добро утро!
Добре, че свърши уикенда, че да си почина малко Mr. Green, ама точно така си стана. Доста изморена се чувствам.

Блеки, нещо прочетох, че те боли корема в плодов, и щях да споменавам, че и при мен  последните плодови дни са придружени с болки в корема, издуване и много силни газове и май си мисля, че причината е в суровите ядки. Нарочно не ги консумирам, и около час след консумацията им се започва това. Мъжо и той се оплаква , че по време на плодов изпитва тежест и започна да ги недолюбва тези дни.

Вчера режимен картофен ден:
З: Портокал и кафе
О: Порция картофи
В: Картофено пюре и гъби, салата зеле

Страхотен рожден ден прекарах вчера и си осигурих торта и за днес. И без това се чудех вече какъв десерт да майсторя, а то се оказа, че има 3 парчета торта от рождения ден, моето и това на двете хлапета, които бяха олисани в игра и не ги докоснаха. Аз обаче си исках кутийка и си ги прибрах Mr. Green Доста хора като ме видяха и си прибраха парчетата, не че са на диета, ама да имали за после, че сега не им се ядяло, хаха

Днес ден 77 Въглехидрати Peace

# 704
  • Мнения: 1 517
Добро утро оризовки мой hahaha Днес съм надута като хлебарка, но очквано. Няма да имам време за правене на ориз за жалост утре. А и няма всеки ден тази гадост де Wink Днес имам кивита и ябълки. Мисля да не ям ядки да видя дали и на мен не ми действат подуващо. че е много гадно и приятно Wink
След час пускам нова тема Peace

Общи условия

Активация на акаунт