Отучване от биберон-залъгалка-помогнете ми ,защото ще лудна!

  • 14 262
  • 129
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 159
Sunny blossum,браво на вас!Дано в яслата да не прецакат нещата. Hug
Ако го пусна на ясла, ще е най-рано през септември, а се надявам даже и след Нова година. Дано до тогава да е забравил съвсем бибата! А и есента ще е по-голям, ще разбира повече и мисля, че ще се справим с обяснения.

Shockedима вероятност като го дадеш детето на ясла да се сети пак за бибата ли?И аз се радвам тук,че вече почти месец сме без биба ooooh!оххх тя работата доста по-сериозна май.

# 121
  • Мнения: 15 379
Напротив, успешно ги отучват в яслите, като не дават биберони и шишета за приспиване.

# 122
  • Мнения: 101
Shockedима вероятност като го дадеш детето на ясла да се сети пак за бибата ли?И аз се радвам тук,че вече почти месец сме без биба ooooh!оххх тя работата доста по-сериозна май.

Определено проявява интерес, когато види друго детенце с биберон. Но, мисля, че още е рано и докато тръгне на ясла, ще забрави. Надявам се, както написа Sourcherry, и сестрите в яслата да съдействат!

# 123
  • Мнения: 1
Чета, мисля, чета, мисля и :

Палец не е добре - ще се изкривят зъбите
Биби - свиква и ги търси години след това
Цица - уморително за Майката
Гушкане - свиква на ръце
Отвличане на вниманието - през деня ОК, ма през нощта то си иска да спи
"Ритуал" - като се събуди през нощта ритуала не върви много
Ръкавички - научава се да ги сваля, като се махнат веднага пак започва

 #Crazy 

# 124
  • Мнения: 15 379
И до какъв извод достигна мислейки?
Преходният предмет (ако детето има такъв) е особено ценен при повторното заспиване.

# 125
  • София
  • Мнения: 632
Едно време какво са ги правили като спрат да ги повиват изцяло  Shocked

# 126
  • Мнения: 158
varyobject,за децата това са навици,също както за нас е навик миенето на зъбите,пиенето на кафе,цигарите и пр.Ще трябва да се борим,нямаме избор! Sunglasses
muhmututurutka,какво точно имаш в ппедвид с повиването? newsm78

# 127
  • София
  • Мнения: 632
Еми чувала съм, че като е с пелени са му повити и ръцете (за едно време), не знам дали е било така, просто съм го чувала от разни баби  Grinning

# 128
  • Мнения: 3 241
Аз не знам за ръцете Simple Smile
Краката са им стягали.

Сега се препоръчва в началото да са им прибрани ръцете, заради рефлекса на Моро.  Peace
Но те тогава не си и лапат ръцете още, защото не могат да ги координират, това идва после.

# 129
  • в Кошера
  • Мнения: 2 233
Ще следя темата, защото имам чувството, че мойта щерка ще си "цока нанито" до първи клас.

Общи условия

Активация на акаунт