138 Northern flags in South winds flutter! Hurrah! Нов BG юнак в US се ражда!

  • 33 046
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 367
Хубаво е да си спомним как живееха бабите ни (моите поне бяха образец по днешен стандарт за здравословност) не само що касае храна..

# 676
  • У дома
  • Мнения: 1 741
MVK, ето това се пие за кръвно - Hawthorn. Фирма обаче не мога да препоръчам.

Ева, наблегни на сурова храна. Някои карбохидрати са много опасни.

# 677
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 926
Ева, ако обичаш банани, просто ги забрави за момента

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 06:12 от Titina

# 678
  • Мнения: 2 386
Благодаря ви за мненията и съветите, малко по-добре ми е.

Все още нямам окончателна диагноза, отказват да ми направят инсулин ресистънс тест преди 24 седмица, но поне се навиха на А1С протеин, който показва средноаритметично захарта в кръвта за последните 3 месеца. Чакам резултати.

Иначе по принцип се храня много здравословно, наистина. Затова ми беше чак обидно, че точно на мен се случва... Спрях сега банани, грозде и всякакви карбс и храни с висок гликемичен индекс. Следя захарта по 5-6 пъти на ден и от 3 дни нямам големи спайкс, само 1-2 рязки спада, но това се оправя малко по-лесно.

Мерси, ще се преместя в съответните теми, тук (за радост!) изглежда няма други със същия проблем.

# 679
  • Мнения: 79
Zoie, пълномаслено мляко замених с по- нисък процент, маслото от супата излезе, влезе растителна мазнина, крема сиренето ограничих, кашкавал намалих, увеличих изварата, четене на етикети - холестерол, сол и захар, 15 реда съставки излязоха от менюто,...по- скоро си спомних как са ме хранили моите родители и нямаше нищо с начина на хранене тук.
Сладко (освен много плодове лятото) и хляб никога не са ми били # 1 в менюто.

Значи все пак е имало и други фактори.  Peace


...до сега не съм видяла изследване, което да свързва холестерола с въглехидратите. Ако имаш нещо такова - прати линк. Много ще ми е интересно да прочета.

Ето само абстракт от едно - не намерих безплатно цялото изследване.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16256003

Ето една статия, която се позовава на по-горното изследване и обяснява нещата по-подробно.

http://lowcarbdiets.about.com/od/faq/f/carbcholesterol.htm

Всъщност темата е безкрайна... механизмите са сложни, но информация и изследвания има. Има и изследвания, които са изследвали връзката между въглехидратите и рискът от сърдечно-съдови заболявания (не конкретно холестеролът) и такава е установена.

Ако трябва да сме точни, вредата от холестеролът също е спорна тема.
Ако някой се интересува, обяснено е много добре в това видео, след 33мин и 42сек. Идеята става ясна за 10-тина минути, не е задължително да се гледа до края.


# 680
  • Мнения: 2 674
Аз го гледах този чичко. Аткинс това българския Дюкан или както се зове ли е?

Признавам, че не го слушах много внимателно.

# 681
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Ева, сещам се и друго - вкъщи се консумира много киноа и амарант вместо хляб. Киноа има доста протеини и няма глутен. Също така купувам Einkorn. Einkorn има 14 хромозома, докато обикновената пшеница е с 42 хромозома и е претърпяла много култивиране.
Най-добре е да говориш със специалист, разбира се. Аз познавам много добър натуропат, но в Чикаго, не знам ти къде си. Иначе в прегледа влиза дори изследване на косата.

# 682
  • Мнения: 79
Аткинс това българския Дюкан или както се зове ли е?

Не. Oсновната разлика  е, че Дюкан освен въглехидратите изключва и мазнините (независимо от какъв произход).

Аткинс, доколкото съм запозната, е ниско въглехидратен, високо мазнинен и високо протеинов режим.

# 683
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Самият чичко Аткинс не почина ли от сърдечна болест?

Билките също са вид лекарство, не ги пийте ей така, щото са природни.

# 684
  • Мнения: 2 674
А Бубка, искаш да ни вкараш в размисъл. Laughing

# 685
  • Мнения: 79
Самият чичко Аткинс не почина ли от сърдечна болест?

Не съм се интересувала преди, но се води, че е починал е от това:

"On April 8, 2003, at age 72, Dr. Atkins slipped on the ice while walking to work, hitting his head and causing bleeding around his brain. He lost consciousness on the way to the hospital, where he spent two weeks in intensive care. His body deteriorated rapidly and he suffered massive organ failure. During this time, his body apparently retained an enormous amount of fluid, and his weight at death was recorded at 258 pounds. His death certificate states that the cause of death was "blunt impact injury of head with epidural hematoma"."

http://lowcarbdiets.about.com/od/atkinsdiet/a/dratkinsdeath.htm

# 686
  • Мнения: 2 563
Напротив, точно това имах предвид с "нямат никакви проблеми"! Здрави са! Включително и децата им, които също се хранят по този начин! Познавам две такива семейства.  Peace

Е ти сама знаеш, че това нищо не доказва. Продължават да излизат данни за връзката между месo и сърдечни болести, между месо и рак, и млечни продукти и остеопороза. Храненето не може да бъде основано на belief system, в която четем само изследванията и разглеждаме примерите, които ни кефят. Кофти е, че нещата не са толкова прости, колкото ни се иска: изключваме една хранителна група  - животинските продукти или въглехидратите - и здравето и секси фигурата са ни гарантирани до живот. Де да беше така...

# 687
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Права си, Бубка, нищо не се прави самоцелно. Трябва да се знае защо, за какво и колко. И е най-добре да се говори със специалист. Но когато видиш как традиционната медицина те трови и маскира симптомите и всяко ново лекарство само потушава сраничните ефекти на предишното, си принуден да търсиш и алтернативни методи.

# 688
  • Мнения: 154
И аз имам семейство, което познавах от близо, което се хранеше изключително с животински мазнини, килограмите няма да обсъждам, всички имах сериозно здравословни проблеми, включително едно от момчетата на 26 със сърдечени проблеми (когато се появиха, вече не бях толкова близка с тях).
А пък баща ми, който е голям "лигльо"-тлъсто не хапва, е с кръвно на 20 годишен.
п.с. Знам, че и това нищо не доказва.

# 689
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 926
В този ред на мисли дядо ми почина на 89 години. Ядяха много мазно, пържено и никога не е постил, кръвно като на младеж, подвижен и жизнен старец беше. Така че нека не изхождаме от часни случай

Общи условия

Активация на акаунт